Alege-ţi preşedintele!

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul crapului

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 09 Dec 2009 01:20

exclusiv scrie:florine,eu pe fata aia pe care zici tu ca a facut-o nu stiu cine tarfa,o vad aproape in fiecare sambata in barurile si discotecile din Bucuresti pana la 6 dimineata,tu nu pentru ca stai in Germania si o vezi la televizor cum zambeste nevinovata si cum o f..e pe ea grija de oamenii acestei tari

eu nu vreau ca acea fata sa ma reprezinte in Parlamentul European
dar nu ma duc sa ma spanzur,imi spun doar parerea,asta inseamna democratie pt mine,dreptul la libera exprimare.
Eu chiar pot sa-ti spun din sursa sigura ca Eba cand isi ocupa scaunul la parlamentul european are prostul obicei de a nu purta casca si de a se ocupa cu orice in afara de politica.O doare fix in p... de problemele noastre.Isi suna prietenele,asculta muzica,mai tragea un pui de somn,etc.Se simtea ca acasa.Proasta nu avea de unde sa stie ca e observata de romani invitati de catre UE.E vorba de un grup de profesori printre care se afla si mama-mea.Gigi nici macar n-a fost prezent... :lol:
Au mai fost doua persoane parca,tot parlamentari romani,care in loc sa asculte si sa caute solutii erau mereu ocupati cu lucruri neimportante.Bine ca toti aveau indotare lap xxx si telefon smecher... In parlamentul european suntem reprezentati de catre oameni care nu au nicio treaba cu politica si pe care-i doare la 2 metrii in fata p...lii de noi si de viata noastra.
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 09 Dec 2009 01:34

florinw scrie: asta a fost frate obtziunea electoratului, accepto ca asta inseamna democratzie.
Eei vezi,aici nu sunt de acord cu tine.
De ce sa fiu eu obligat sa accept ceea ce considera unii bine pentru ei cand pe mine ma dezavantajeaza enorm.De ce sa fiu obligat sa accept si sa ma supun unor idei care nu ma reprezinta?
Ma f..t in ea deomacratie daca altii imi decid soarta.

Sa traiti bine...inca 5 ani. :roll: :cry:

Cred ca ma duc maine la pescuit ca prea multa importanta ii dau politicii in ultima vreme. :mrgreen:
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

filica
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 25 Ian 2009 00:53

Mesaj de filica » 09 Dec 2009 01:41

si daca Eba avea casca,si statea concentrata ,crezi ca se rezolva ceva???sau daca becali statea concentrat si cu ochiul facut mic ,semn de intelepciune se simtea maica-ta in siguranta??venea inapoi fericita??
crezi ca Basescu a trimis-o acolo pe eba sau pe becali???

exclusiv
member
Mesaje: 100
Membru din: 13 Mar 2009 00:06

Mesaj de exclusiv » 09 Dec 2009 01:55

@filica
mama si cu tata au trimis-o :shock:
si acum vrei sa tacem si sa ne resemnam?
la asta ma refeream cand vorbeam de atitudine si dupa 5 ani de luat atitudine sa sanctionam
asta inseamna sa ai simt civic,nu sa stai si sa zici ca daca o vedeai ca face ceva insemna ca o intereseaza de noi
neamtul vrea sa spuna despre nesimtirea cu care aia sta acolo impinsa de ta-su,Udrea si Ritzi care a recunoscut public ca a impins-o(pusa de ta-su nu de mama),sa luam atitudine si sa sanctionam la primul scrutin care ne iese in cale
asta inseamna sa ai simt civic,ca poate nu noi,dar copiii nostri poate vor avea o viata mai buna intr-o tara plina de indolenti
nu doar sa arunci hartia la gunoi si nu pe strada inseamna sa ai simt civic si sa iei atitudine
pentru ca de aia ne batjocoresc toti,pentru ca stiu ca nu ripostam si tacem ca fraierii si ne prostesc foarte usor

Avatar utilizator
marius.tim
veteran
Mesaje: 816
Membru din: 18 Oct 2007 12:01
Localitate: Timisoara

Mesaj de marius.tim » 09 Dec 2009 08:00

florinw scrie:
exclusiv scrie:Ich weiss genau was ich sage,glaub mich bitte!!!
70% sind nicht im Urlaub,sie sind Tiefen oder sie machen Unterarbeit.
In Rumanien sie haben nichts zu tun,keine Arbeit,kein Zukunft.
Wenn du seit viele Jahren gegangen von Rumanien bist,dann du kennst nicht was ist es mit diesem Leute.
Ich habe Familie in Frankfurt aber sie sind seit dreisig Jahre gegangen und sie kennen auch nicht was ist mit so vielen Rumener im Spanien oder Italien

imi cer scuze pt cine nu a inteles.
aici sint socotiti totzi rominii care au votat in afara tzarii.acei care sint la munca, pensionarii din ro care sint in vizita la copii,la care le f... capu sai duca sa voteze,...si un mic procent din cei stabilitzi definitiv aici
oricum retzine aspectu ca din cei care lau votat pe base, nu lau votat pe el!au votat impotriva lui geoana!
Corekt Florine!!! Ai pus punctul pe ,,I''. Se pare ca unii inteleg mai greu ,ca 90% din cei care au votat cu Baselu ,au votat IMPOTRIVA lui Geoana si a partidului care-l conduce.15 ani nu au facut nimic.Ba da au facut....hotii,intimidari,au saracit tara.Marea majoritate a celor plecati dincolo ,pe vremea guvernarii lor au plecat.N-ar trebui sa uitati asta!!!Nici ai lui Base nu-s usa de biserica,dar nu au reusit sa-si atraga atata ura si antipatie nationala cum au reusit PSD-ul in cei 15 ani cat au fost la putere.
Oare ce se intimpla daca votau si cei 7 milioane de romani care nu au fost la vot?Uitati ce face PSD-ul acum,incearca sa rupa tara in doua,aruncand praf in okii tuturor si aici o sa incerc sa reproduc o intrebare a unui pustiulica PSD-ist de Calarasi;
- Cum vom putea asigura electoratul din Vaslui si din partea Moldovei care l-au votat pe Geoana,ca voturile lor au mers unde trebuie si nu au fost furate?
Asta este strigator la cer sa vrei, sa hotarasti soarta Ardealului si a altor zone din tara cu ajutorul Moldovei.Ei nu-si dau seama cum reusesc sa intarite populatia cu declaratii din astea nationaliste.Fereasca D-zeu sa se voteze din nou,pentru ca asta urmaresc.Vor trezi din somn ursul care nu a votat si se vor prabusi pentru 20 de ani la pamant.Cine seamana vant, culege furtuna.
Team Select Bait Romania

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 09 Dec 2009 08:42

Neamtule esti prea "radical" ...poate exagerez eu acum un pic ,dar daca se mentinea comunismul (dupa care inca mai suspina multa lume in tara asta) ,matalutza actualmente nu mai aveai peste 100 kg , nu aveai net , nu aveai nick-ul Neamtu' , nu ne cunosteai pe noi , si ceeace e cel mai grav in cazul tau...aveai fix p--a in materie de scule de pescuit la crap ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 09 Dec 2009 09:34

:lol: :lol: :lol:
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

man.fishing
veteran
Mesaje: 603
Membru din: 01 Apr 2008 12:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de man.fishing » 09 Dec 2009 10:24

Poate ar trebui sa o lasam mai moale cu politica. Sunt idei si opinii care tin de educatie, mediul in care a trait fiecare, situatia sociala a lui si a familiei in care a crescut etc adica difera la fiecare in parte. Si e normal sa fie asa insa chiar are rost poltica sa fie discutata si aici?

Ganditi-va cat de aproape au iesit. Daca erau la distanta mare era clar ca lumea se saturase de unul sau de altul, insa acum e bataia pe ciolan si e un meci clasic politic plin de mocirla. Ambele partide au personaje "beton" langa ei, ambele campanii se sustin cu bani grei si cu media cat cuprinde, ambii candidati au bile albe si bile negre si toti promit dar nu prea se vede nimic din ce fac........acum tot ce ar conta as fi sa fie putin mai bine pt noi si mai ales la aia cu situatia mai grea sa la fie mai bine (ca aia cu situatie buna o vor duce bine in continuare)

Am asa o vaga presimtire ca se vor coaliza cumva ca sa iasa din ##### ca si vor cadea la pace intr-un fel "mascat" ca pana la urma e vorba de cascaval, influenta etc. La final stiu doar ca imi e greata total de tot ce se intampla si raman la ideea mea ca ne certam degeaba pt X sau Y. Noi ca oameni suntem problema.

Hai sa va descretiti fruntea

Ce inseamna PSD si PDL?
PSD -Presedinte in Seara de Duminica
PD-L - Presedinte in Dimineata de luni


:D

chiorean alin
senior member
Mesaje: 415
Membru din: 14 Iul 2008 21:55
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de chiorean alin » 09 Dec 2009 11:10

Eu propun sa faca pe rand...o luna Base,o luna Gioana :lol:

Avatar utilizator
zfcristian
senior member
Mesaje: 387
Membru din: 01 Iul 2009 21:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zfcristian » 09 Dec 2009 11:27

chiorean alin scrie:Eu propun sa faca pe rand...o luna Base,o luna Gioana :lol:
Pai daca tot fac astia pe rand nu putem sa il punem si pe Vadim o luna asa de proba :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Crap.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi

Scrie răspuns