Crap in USA

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Moose_master
member
Mesaje: 273
Membru din: 26 Mai 2005 21:12
Localitate: Montreal, Canada

Mesaj de Moose_master » 16 Dec 2005 21:06

Gata in sfarsit am reusit sa accesez linkurile.
Era de asteptat sa procedeze asa dupa succesul pe care l-a avut CM din vara.

Cel putin in Texas concursurile de crap nu sunt o noutate. Insa cele tinute in nordul USA si ma refer la raul St.Lawrence alea sunt ceva nou, desi erau acolo sute de mii de crapi si pana asta vara.

A luat amploare vad si la ei, desi inca ei mai sunt la faza cu arcul la crap.
Dupa ce-mi mai asez proiectele deja incepute am sa incep si eu sa ma duc la concursurile lor. Sper sa fie distractiv.

Chiar acum intru pe situl lor sa vad ce mai zic.

Stima

Moose
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

Avatar utilizator
freecarp
veteran
Mesaje: 751
Membru din: 23 Oct 2005 21:12
Localitate: Gummersbach/Germania

Mesaj de freecarp » 16 Dec 2005 22:55

Cristian Stancu scrie:Al doilea mi se pare cam bolnav, subnutrit...vai de capul lui de peste
este crap salbatic! si este normal sa fie asa subtire si lung, mai ales daca raul unde a fost prins curge si repede.
in USA dupa cate stiu eu(din citit) este foarte mult crap! dar din cauza concurentei mari in cautare de hrana,nu au ajuns la greutati mari! fenomenul asta se intalneste si in Australia si Spania.
in Australia este considerat ca "invazie" si de obicei se prind si se arunca :evil: in USA la fel! dar mai izolat.
in conditii climatice bune,crapul se inmulteste ca soarecii!! si hrana devine o problema.ca in comunism :lol: :lol:

carpriver
senior member
Mesaje: 484
Membru din: 22 Apr 2005 11:16
Contact:

Mesaj de carpriver » 17 Dec 2005 10:24

La ce populatie de crap exista in apele americane avem toate sansele ca tot ce inseamna eveniment competitional sa se mute peste Atlantic :lol: Pentru cei " cazati in USA " va fi LIVE :lol:

Scrie răspuns