www.korda.ro

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
jenel
senior member
Mesaje: 437
Membru din: 21 Feb 2006 21:05
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de jenel » 31 Ian 2007 18:40

tocmai am investit putin sper sa se onoreze comanda

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 31 Ian 2007 19:04

jenel scrie:tocmai am investit putin sper sa se onoreze comanda
vezi ca aici nu se vinde mamaliga si rime,sau bombe si cucoti :mrgreen: aici sint baieti seriosi,sti tu,din filmele alea cu crapi multi si mari,pe care tot ii visezi tu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 31 Ian 2007 20:06

am senzatia ca se face o confuzie
si pe mine m-ar bucura intrarea firmei korda direct pe piata din romania, am avea si noi magazinele, si clientii acces direct la produse, POATE mai ieftine decat prin distribuitorul existent

dar cred ca este vorba de fapt despre o firma romaneasca care importa aceste produse, si care foloseste numele korda autorizat sau nu

ar fi important sa se clarifice acest aspect, sa stim cu totii despre ce este vorba


din cate stiu eu, in mod oficial Energofish este distribuitor autorizat Korda in Romania, si magazinele de profil se aprovizioneaza de la Energofish
desigur ca orice magazin/firma poate cumpara Korda de unde doreste, si comercializa mai departe, este normal mai ales ca am intrat in UE si nu mai exista taxe si probabil ca nici exclusivitate

dar cred ca trebuie clarificat, sa intelegm cu totii despre ce este vorba, care este situatia cu korda.ro, in ce masura numele korda este folosit legal, si in ce masura korda.ro are vreo legatura cu firma korda uk

noi, ca si magazin online care comercializam acest produse, suntem mai mult decat interesati de aceasta situatie, si de o legatura directa cu korda romania daca exista asa ceva

jenel
senior member
Mesaje: 437
Membru din: 21 Feb 2006 21:05
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de jenel » 31 Ian 2007 20:13

dane ti-ar fi recunoscatori multi oameni aca ai rezolva asta

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 31 Ian 2007 20:40

interesant :idea: ,asteptam clarificarea situatiei.

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 31 Ian 2007 22:08

Oare conteaza ca este sau nu firma Korda Development UK ??
Daca produsele sunt aceleasi ca la energofish dar cu preturi mult mai mici este rau??
Nu cred ca cei de la korda.ro ar fi avut tupeul sa afiseze sigla si link-ul catre firma mama fara un acord al acestora.Totusi suntem deja "integratzi" si ne supunem anumitor legi comunitare.
De ce este important ca firma Korda Developments UK sa deschida filiala in Romania??
Numai ei stiu sa faca un comert civilizat si fara specula??
Cei care aveti magazine de ce nu luati legatura cu ei , am vazut ca au mai multe email-uri de contact in functie de doleante.
Eu unul m-am cam saturat sa cumpar de la "speculanti".

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 31 Ian 2007 22:28

exagerezi cu "speculanti"
daca sa cumperi legal produsele de la unicul distribuitor korda din romania ( energofish ), sa pui un adaos decent de magazin si sa le vinzi mai departe inseamna ca esti "speculant", n-am ce sa mai zic
Oare conteaza ca este sau nu firma Korda Development UK ??
Daca produsele sunt aceleasi ca la energofish dar cu preturi mult mai mici este rau??
faptul ca sunt aceleasi produse dar cu preturi mai mici este bine pentru pescari
dar nu asta era in discutie
in discutie era confuzia creeata de folosirea numelui korda si semnatura korda developments romania
Nu cred ca cei de la korda.ro ar fi avut tupeul sa afiseze sigla si link-ul catre firma mama fara un acord al acestora.Totusi suntem deja "integratzi" si ne supunem anumitor legi comunitare.
exact asta sunt si eu curios
sa vedem ce spune SC Prossima Company SRL din Bistrita, proprietara site-ului korda.ro
cu ce autorizare folosesc sigla korda si se intituleaza korda developments romania
daca ei sunt korda developments romania, reprezentanta korda developments uk, eu cumpar primul marfa direct de la ei

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 31 Ian 2007 22:35

si sunt curios daca sunt in acelasi timp si concomitent Nutrabaits Romania si Fox Romania, ca vad ca sunt pe drum site-urile

http://www.nutrabaits.ro
http://www.foxint.ro

totul e sa nu uite sa schimbe semnaturile cand posteaza pe crap.ro, sa stie lumea clar daca e nutrabaits romania sau fox romania sau korda romania

mai glumim, mai radem, totul e sa fie constructiv, nu ? :lol:

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 31 Ian 2007 22:42

Imi pare rau ca v-ati simtit lezat de cuvintul "speculanti" , dar in mod sigur nu la en-detailisti m-am referit.
Oricum si eu astept cu interes raspunsul celor de la korda.ro

Avatar utilizator
mariancarp
member
Mesaje: 196
Membru din: 06 Aug 2005 17:53

Mesaj de mariancarp » 01 Feb 2007 08:10

Eu cred ca contractul care l-a avut energofishul a expirat sau s-a anulat,cand semnezi un contract trebuioe sa indeplinesti niste obligati cum ar fii: s-a vinzi o anumita cantitate de marfa pe an ca sa beneficiezi de anumite preturi,eu cred ca baieti din bistrita au semnat niste contracte serioase de distributie a produselor cat si dreptul de folosire a numelor firmelor distribuite. In conclutie concurenta pe piata articolelor de pescuit este benefica pt noi pescari si nu este exclus sa mai apara si alte produse de renume la preturi mai mult decat decente avand in vedere ca am intrat in UE si nu se mai percep taxe vamale deci PRETURI MAI MICI!!!!

Scrie răspuns