Asa a inceput pasiunea pentru CRAP !

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
subusheru
new member
Mesaje: 5
Membru din: 02 Mar 2010 16:49
Localitate: Timisoara

Asa a inceput pasiunea pentru CRAP !

Mesaj de subusheru » 02 Mar 2010 17:35

Nu sunt un profesionist la Crap (sunt incepator) ,dar a inceput sa imi placa mult.Deocamdata am fost numai pe balti private pentru ca din pacate toata vara sunt plecat din tara si nu am timp.
Am inceput printr-o iesire pe o balta din Timisoara cu niste bete cumparate in "fuga" niste aiwaSima (sau ceva de genu) de 3 m. ,groase k de somn si niste mulinete care le avea taicamiu pe acasa :D de pe care nu lipsea nailonul de 40 :o . Am inceput ziua foarte bine...la ora 7 aveam deja prima bucata...eram cel mai fericit om...primul meu crap.Dupa care nu ne mai opream din prins..eu si fratele meu.Am luat 40 de bucatzi in ziua aia fara "scule de scule",boilesuri si "minuni" dealea.Apoi am mai fost de vreo 3 ori cu niste prieteni..la aceiasi balta...am prins din no...foarte multi.A inceput sa imi placa,mai ales la atatea bucati prinse si ELIBERATE in acelasi timp.Asa a inceput pasiunea pentru crap. In Decembrie cand am venit de dincolo primul lucru am mers in magazine sa imi iau niste "scule" :P Nu foarte mare investitia pt ca merg"foarte rar" :-( . Asta e filmuletzul meu :D http://www.youtube.com/watch?v=BII_Au4r_tU

Daca puteti da un coment pentru"noutatile" mele va rog :D

http://www.cormoran.de/co/en/products/c ... -model.htm

http://www.cormoran.de/co/en/products/p ... -model.htm

Ms mult !!!
Hai la un pescuit !!!

radutzu
new member
Mesaje: 9
Membru din: 29 Ian 2010 08:27

Mesaj de radutzu » 02 Mar 2010 23:28

in timisoara crapi mai mari nu sunt

Avatar utilizator
subusheru
new member
Mesaje: 5
Membru din: 02 Mar 2010 16:49
Localitate: Timisoara

Mesaj de subusheru » 03 Mar 2010 13:58

Sunt si mai mari....asia sunt la prima partida....nam fost de multe ori la crap !!]
Hai la un pescuit !!!

Claw
member
Mesaje: 111
Membru din: 01 Feb 2004 05:09

Mesaj de Claw » 03 Mar 2010 20:24

bravo bah baieti, e bine ca se mai prinde si fara prostii. Pe afara cu ce va ocupati ?

Avatar utilizator
subusheru
new member
Mesaje: 5
Membru din: 02 Mar 2010 16:49
Localitate: Timisoara

Mesaj de subusheru » 04 Mar 2010 20:55

Claw scrie:bravo bah baieti, e bine ca se mai prinde si fara prostii. Pe afara cu ce va ocupati ?
Cu lucruri curate !! :D Ospatar
Hai la un pescuit !!!

Avatar utilizator
boris21
member
Mesaje: 260
Membru din: 19 Iul 2008 09:33
Localitate: kirchdorf am inn Germania

Mesaj de boris21 » 08 Mar 2010 18:34

mai baieti dar pt ce ati fost inchisi?
il prinzi dar scapa

Avatar utilizator
subusheru
new member
Mesaje: 5
Membru din: 02 Mar 2010 16:49
Localitate: Timisoara

Mesaj de subusheru » 10 Mar 2010 01:25

boris21 scrie:mai baieti dar pt ce ati fost inchisi?
Ce inchisi ma frate??! a inebunit lumea! nu mai potzi sa zici nimik nici aici :((
Hai la un pescuit !!!

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 10 Mar 2010 09:16

boris te rog de acum sa discutati numai ontopic, despre pescuit, si sa eviti astfel de discutii

mi se pare lipsa de bun simt ca pe un forum de pescuit cand cineva nou vrea sa vina sa impartaseasca ceva cu alti pasionati sa incepeti cu mistouri de 2 lei
asta este un forum de pescuit, pe cine intereseaza pescuitul bine pe cine nu poate sa nu mai intre
am lasat discutiile libere dar cand apare lipsa de bun simt se va pierde accesul la forum

Claw
member
Mesaje: 111
Membru din: 01 Feb 2004 05:09

Mesaj de Claw » 10 Mar 2010 10:55

Mda, se pare ca de la postarea mea a plecat discutia, scuze nu am vrut sa fiu malitios, m gandeam ca daca baietii ies mai des poate ma lipesc si eu de niste scule de-afara.

Avatar utilizator
boris21
member
Mesaje: 260
Membru din: 19 Iul 2008 09:33
Localitate: kirchdorf am inn Germania

Mesaj de boris21 » 10 Mar 2010 18:11

subusheru scrie:
boris21 scrie:mai baieti dar pt ce ati fost inchisi?
Ce inchisi ma frate??! a inebunit lumea! nu mai potzi sa zici nimik nici aici :((
faza era ca toti sunteti rasi in cap,si era o gluma nicidecum misto,poti sa iti inpartasesti in continuoare aventurile ca nu "te mai iau la misto"hai pa zzz
il prinzi dar scapa

Scrie răspuns