crap viu 20

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

elian.alin
new member
Mesaje: 8
Membru din: 13 Apr 2009 22:08

Re: salutare

Mesaj de elian.alin » 06 Aug 2010 00:04

Cimpan Razvan scrie:iti spun eu cat 15euro pe kg
Pai postati va rog si potentiali cumparatori deoarece stiu pescari care prin +20 pe dunare si poate ar fi incantati sa il vanda la un pret mai rezonabil decat sa nu ia nimic,oamenii sunt pensionari si maniacii in pescuitul crapului fac partide de crap adevarate de cate 10-12 zile

Avatar utilizator
zfcristian
senior member
Mesaje: 387
Membru din: 01 Iul 2009 21:01
Localitate: Bucuresti

Re: salutare

Mesaj de zfcristian » 06 Aug 2010 06:42

elian.alin scrie:
Cimpan Razvan scrie:iti spun eu cat 15euro pe kg
Pai postati va rog si potentiali cumparatori deoarece stiu pescari care prin +20 pe dunare si poate ar fi incantati sa il vanda la un pret mai rezonabil decat sa nu ia nimic,oamenii sunt pensionari si maniacii in pescuitul crapului fac partide de crap adevarate de cate 10-12 zile
Mai bine sa le dea drumu inapoi in Dunare, un crap de Dunare de 10-15 kg mutat intr-o balta....
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Crap.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi

mikecarp
veteran
Mesaje: 586
Membru din: 07 Oct 2006 19:37

Re: salutare

Mesaj de mikecarp » 06 Aug 2010 09:07

zfcristian scrie:
elian.alin scrie:
Cimpan Razvan scrie:iti spun eu cat 15euro pe kg
Pai postati va rog si potentiali cumparatori deoarece stiu pescari care prin +20 pe dunare si poate ar fi incantati sa il vanda la un pret mai rezonabil decat sa nu ia nimic,oamenii sunt pensionari si maniacii in pescuitul crapului fac partide de crap adevarate de cate 10-12 zile
Mai bine sa le dea drumu inapoi in Dunare, un crap de Dunare de 10-15 kg mutat intr-o balta....
Eu zic ca mai bine mutat intr-o balta decat mancat. Prefer sa cred ca ii va fi mai bine decat in tigaie.
Carpfishing... A way of life!

Avatar utilizator
tudor oprescu
Moderator
Mesaje: 231
Membru din: 18 Feb 2003 16:24
Localitate: Paris
Contact:

Mesaj de tudor oprescu » 06 Aug 2010 11:10

Crapii nu trebuie mutati din Dunare in balta. In afara de faptul ca vanzarea unui peste prins pe ape publice nu mi se pare nici morala nici legala, mai este si aspectul sanitar.
Raduta a platit scump faptul ca a introdus crapi din delta la Sarulesti. Asa ca mai bine un crap de Dunare ramane tot acolo.

Tudor

Avatar utilizator
cipica
member
Mesaje: 251
Membru din: 21 Aug 2004 09:32
Localitate: bucuresti

crap mare

Mesaj de cipica » 07 Aug 2010 19:13

0769053001 cipica
orice crap mare, exclus ten

Laur
senior member
Mesaje: 309
Membru din: 13 Oct 2009 10:04
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Laur » 07 Aug 2010 19:29

tudor oprescu scrie: Raduta a platit scump faptul ca a introdus crapi din delta la Sarulesti.

Tudor
De ce sau mai bine zis, de ce a platit scump? S-au imbolnavit cei de balta sau cei de Dunare?

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 07 Aug 2010 21:13

Laur scrie:
tudor oprescu scrie: Raduta a platit scump faptul ca a introdus crapi din delta la Sarulesti.

Tudor
De ce sau mai bine zis, de ce a platit scump? S-au imbolnavit cei de balta sau cei de Dunare?
I-au murit cei mai mari (cei mai batrani) crapi din balta !
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Laur
senior member
Mesaje: 309
Membru din: 13 Oct 2009 10:04
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Laur » 07 Aug 2010 21:58

S-au imbolnavit si au murit? Nu stiam de povestea asta, am fost la campionatul mondial in 2002 (ca spectator) si avea in balta la vremea respectiva cei mai mari crapi din Europa....

Kuti
junior member
Mesaje: 54
Membru din: 28 Ian 2009 01:43
Localitate: TG_MURES

Mesaj de Kuti » 08 Aug 2010 00:25

si eu nu de mult am aflat de faza asta citisem un articol intro revista de profil culmea in Sporthorgasz (o revista din ungaria)si acolo scria ca io murit exemplarele cele mai mari din cauza unei boli care ar fi ajuns in lac din cauza crapilor populate din delta,in articol era vorba despre cat de periculoase sunt popularile astea atat pentru crapi cat si pentru administratori.cica au fost si cazuri in care pesti mari batrani transferati din rauri sau din alte lacuri au pierdut si 40% din greutatea lor care din start au dus la moartea crapilor.
Beeeeeeeeeeeeeeeeeeeep

Scrie răspuns