crap viu 20

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

2door
senior member
Mesaje: 495
Membru din: 05 Feb 2009 11:14
Localitate: dragasani

Re: sunt scumpi oricum

Mesaj de 2door » 02 Aug 2010 11:11

Tata Crapilor scrie:locuiesc in franta si am prins multi crapi de 15+ administratorii beltilor nu sunt foarte precauti astfel inkt s-ar putea transfera foarte lejer crapii, insa oamenii de aici sunt f educatii, insa din pacate romanii ,,pescari" unii romanii iau acasa pestele uitandu-se la tn k la draq knd le spui de c&r nu toti dar in mare parte asa fac.. venind vb de preturi am un prieten aici care de curand a cumparat 10 bucati de crap de 10 kg aprx, pt balta proprie de l o ferma piscicola cu pretul de 500 si cv d euro/exemplar! cred k cei care au peste 15 urca peste mia de euro lejer
bine mai francezule,asa suntem noi romanii mai needucati.ne va mai saturati frate de figurile astea de occidentali...ori credeti ca noi n-am iesit niciodata din tara si nu stim cum stau lucrurile la altii?
acum legat strict de francezi iti zic eu ca sunt de mii de ori mai necivilizati si inculti fata de noi.

Avatar utilizator
zfcristian
senior member
Mesaje: 387
Membru din: 01 Iul 2009 21:01
Localitate: Bucuresti

Re: sunt scumpi oricum

Mesaj de zfcristian » 02 Aug 2010 11:41

2door scrie:acum legat strict de francezi iti zic eu ca sunt de mii de ori mai necivilizati si inculti fata de noi.
Da,da,da de aia ei au nivelul ala de trai si noi traim in luxul asta exorbitant de a trebuit Poc asta micu sa mai taie din salariile unora ca incepusem sa facem invidiosi pana si arabii :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ps: Cati profesori universitari sau membrii ai Academiei Romane se gasesc pe balti? :mrgreen:
Ps1 : daca tot ii facem pe aia inculti atunci corect ar fi "mai necivilizati si MAI inculti "
Ps2: Fiecare cumpara pestele cu cat poate, degeaba il cumperi tu cu 9 euro per Kg daca te mai costa transportul N Euro sau daca ai niste norme sanitar veterinare draconice daca aduci pestele din alta tara, dar ma rog deja deviem de la subiect.
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Crap.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 02 Aug 2010 13:06

zfcristian
cand ne vedem pe Greaca? Am auzit ca te plangi ca nu prinzi mari.... :oops: :roll:

Avatar utilizator
zfcristian
senior member
Mesaje: 387
Membru din: 01 Iul 2009 21:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zfcristian » 02 Aug 2010 13:14

mosharu' scrie:zfcristian
cand ne vedem pe Greaca? Am auzit ca te plangi ca nu prinzi mari.... :oops: :roll:
Nu ma plang, daca ma plangeam nu mai mergeam acolo, eu in general fac partide scurte , max 12 ore si caut sa ma distrez cu ciortaniada dar... vine randul si pentru ala mare.
O sa fiu pe Cercani sambata seara pentru o partida de 24 ore, cel mai probabil o sa pescuiesc "la Vali" sau o sa beau tot acolo, ramane de vazut
:mrgreen: :oops:
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Crap.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 02 Aug 2010 13:27

sa nu ai ghinionul sa-l gasesti si pe Vali acolo...duce mult :lol: ;-)

Avatar utilizator
zfcristian
senior member
Mesaje: 387
Membru din: 01 Iul 2009 21:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zfcristian » 02 Aug 2010 13:36

mosharu' scrie:sa nu ai ghinionul sa-l gasesti si pe Vali acolo...duce mult :lol: ;-)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: era culmea sa nu duca, nicio problema ca e satul aproape :mrgreen:
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Crap.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi

Avatar utilizator
ochirosii
senior member
Mesaje: 493
Membru din: 28 Oct 2008 22:57
Localitate: pe site.pe balta.....

Re: sunt scumpi oricum

Mesaj de ochirosii » 04 Aug 2010 11:20

2door scrie:acum legat strict de francezi iti zic eu ca sunt de mii de ori mai necivilizati si inculti fata de noi.
Serios,ai trait in Franta ca sa scrii ce ai scris? Am Franta la 10 km de unde locuiesc si merg an de an la ei iar singurul lucru care-i strica este ca au gura mare si atat dar ca civilizatie te asigur ca au nu 2 clase ci 10 clase peste noi !

2door
senior member
Mesaje: 495
Membru din: 05 Feb 2009 11:14
Localitate: dragasani

Mesaj de 2door » 04 Aug 2010 21:03

daaaaaaaaaa,se vede in metrou lucrul asta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

2door
senior member
Mesaje: 495
Membru din: 05 Feb 2009 11:14
Localitate: dragasani

Mesaj de 2door » 04 Aug 2010 21:05

nu traiesc inca in franta(urmeaza sa ma mut acolo),dar de plimbat m-am mai plimbat si eu pe ici pe colo.
in fine,nu despre asta e vorba.ma intriga cand un roman plecat afara incepe si isi "balacareste" conationalii lasati acasa.oare el nu-i tot roman.nu-i frumos,parerea mea.tu ce zici?

Avatar utilizator
ochirosii
senior member
Mesaje: 493
Membru din: 28 Oct 2008 22:57
Localitate: pe site.pe balta.....

Mesaj de ochirosii » 04 Aug 2010 21:37

pai el se referea la romanii care merg la pescuit in Franta si duc pestele acasa ,are dreptate omu sa-si loveasca conationaliiiii :mrgreen: ,personal exact la fel as face numai ca pe aici pe la noi nu-i gasesc :mrgreen: in schimb polonezi/rusi la greu care fac acelasi lucru ca si ai nostri :x .

scz pt off topic

Scrie răspuns