Carp Show 2010 Budapesta

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde arnold_glodean » 28 Noi 2010 18:50

Weekendul acesta a fost organizat in Budapesta Carp Show 2010 de catre asociatia Carplove.Printre invitati sau numarat cativa pescari de crap de renume precum:
Frank Warwick,Andy Veltkamp,Leon Hoogendijk,Ronny De Groote,Michael Komuczki,etc.Invitatii au impartasit publicului experientele lor in pescuitul crapului,amurului,etcprecum si cateva mici secrete ale lor.
Expozitia a fost una foarte bine organizata si au fost foarte multi vizitatori nu numai din Ungaria.Am vazut vizitatori si din Romania,Croatia,Austria,Cehia,Ucraina,etc.
Foarte multe promotii la marci de renume precum:FOX,Shimano,Prologic,etc.
O noutate prezentata la expozitie au fost Gelbait-urile prezentate de Frank Warwick.Ele arata asa:
[img]http://i219.photobucket.com/albums/cc142/arnold_g25/DSC04423[IMG]http://i219.photobucket.com/albums/cc142/arnold_g25/DSC04403.jpg[/img]
.jpg[/IMG]
Imagine
O ciudatenie al expozitiei a fost un rodpod fabricat din otel masiv care cantarea nu mai mult nu mai putin de 87Kg si era scos la vanzare la 5000Euro.o poza cu el aici:
Imagine
Va mai postez cateva poze de la expozitie printre care mai apart si eu alaturi de Frank Warwick si Andy Veltkamp,sper sa va placa:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Sper ca la anu vom reusi sa invitam la expozitiile de la Bucuresti macar unu-doi pescari de talie mondiala
arnold_glodean
junior member

Mesajde Albert » 29 Noi 2010 20:42

Sper ca la anu vom reusi sa invitam la expozitiile de la Bucuresti macar unu-doi pescari de talie mondiala

Sa ce? Sa ne arate produsele Baracuda? :lol: :lol: :lol:
Acum serios; cand la expozitiile din Romania vor fi prezente macar jumatate din firmele prezente la Budapesta as intelege un asemenea demers..pana atunci..las' ca merge si-asa :-)
Albert
senior member

Mesajde arnold_glodean » 29 Noi 2010 21:19

Cu asa mentalitate nu vom avea niciodata o expozitie reusita nici pe jumate ca si in Budapesta.Daca noi nu depunem eforturi sa schimbam ceva nu vor veni alti sa o faca in locul nostru.Poate ca daca ar pune toti pescarii umaru am reusi sa facem si noi ceva asemanator,pentru ca nu cred ca la noi nu se vand brandurile care au fost expuse in Budapesta
arnold_glodean
junior member

Mesajde chiorean alin » 29 Noi 2010 21:48

Multumim de poze.
Cum au fost preturile?
Au fost ceva oferte?
chiorean alin
senior member

Mesajde arnold_glodean » 29 Noi 2010 22:18

La anumite produse preturile au fost chiar mai mari ca la noi dar au fost multe produse la oferta chiar cu reduceri de pana la 50%
arnold_glodean
junior member

Mesajde Albert » 29 Noi 2010 23:07

arnold_glodean scrie:Cu asa mentalitate ....

Lol. Din cauza ca n-avem importatrori autorizati n-avem parte de asa expozitii..sau daca avem, acestia nu-s interesati sa participe/organizeze asa ceva. De exemplu: daca te intreb,imi spui 5 magazine din Ungaria unde pot sa vad toata gama Shimano..sau Fox..sau Nash. Spune-mi in Romania un magazin care sa aiba gama completa a unui mare producator de echipament de pescuit..unul.
Nu vad ce legatura are mentalitatea mea cu adevarurile astea.
Albert
senior member

Mesajde arnold_glodean » 29 Noi 2010 23:27

Albert,nu mam referit strict la mentalitatea ta,dar ma deranjeaza faptul ca oamenii din Ungaria nu sunt foarte destepti dar stiu sa profite de orice,inclusiv de pe urma pescuitului la crap.Noi romanii ne credem mai destepti decat ei dar cand vine vb de organizat/amenajat ceva urmarim profitul cat mai mare si in cel mai scurt timp.
Din pacate noi nu ne putem lauda cu o multitudine de magazine cu gama completa de Nash,Shimano,Fox,etc.precum nici cu lacuri de pescuit amenajate si intretinute.Aici am vrut sa punctez si eu cand mam referit sa punem umaru fiecare pescar si sa incercam sa schimbam putin aceste lucruri.Sa vin cu un exemplu clar,lacul de la Livada de Bihor daca ar fi putin mai amenajata ar putea concura cu unele lacuri renumite din Ungaria precum Pallotas,si poate chiar Nagykallo,deoarece are exemplare frumoase si mari de crap ( macar drumul de acces si malurile lacului sa fie amenajate )
arnold_glodean
junior member

Mesajde Cata » 30 Noi 2010 19:33

Salutare
Da ,daca macar s-ar popula cu o cantitate de peste mai mare ca de ceva timp incoace cam somezi pe Livada daca ar popula la nivelul celor din Ungaria din simplul fapt ca s-ar prinde bine nu ti-ar mai trebuie nu stiu ce condtii ,o balta buna cu peste din belsug sa nu astepti concediu, sa stai 3 zile (degeaba)si sa joci carti cu prietenii in loc sa pescuiesti....
Respecte!
Fir intins!
Cata
member

Mesajde marius.tim » 30 Noi 2010 21:53

Albert scrie:
arnold_glodean scrie:Cu asa mentalitate ....

Lol. Din cauza ca n-avem importatrori autorizati n-avem parte de asa expozitii..sau daca avem, acestia nu-s interesati sa participe/organizeze asa ceva. De exemplu: daca te intreb,imi spui 5 magazine din Ungaria unde pot sa vad toata gama Shimano..sau Fox..sau Nash. Spune-mi in Romania un magazin care sa aiba gama completa a unui mare producator de echipament de pescuit..unul.
Nu vad ce legatura are mentalitatea mea cu adevarurile astea.

Daca te uiti sus ,la numele firmei care vinde Shimano si Dynamite in Ungaria,ai sa fii uimit ca e una si aceeasi cu distribuitorul din Romania adica Normark.Ca la ei sint cam toate produsele Shimano si la noi nu prea ,e alta mancare de peste.la ei si preturile sint mai mari ,decat la noi.La noi e mai ieftin,dar nu prea este marfa pe stoc.Iar despre restul de participanti,Century,CC Moore etc,exista si in Romania.Poate von vedea si la noi ,in viitor o expozitie de felul acesta.
Team Select Bait Romania
marius.tim
veteran

Mesajde Albert » 01 Dec 2010 16:06

Daca te uiti sus ,la numele firmei care vinde Shimano si Dynamite in Ungaria,ai sa fii uimit ca e una si aceeasi cu distribuitorul din Romania adica Normark.Ca la ei sint cam toate produsele Shimano si la noi nu prea ,e alta mancare de peste.

Stiu ca e acelasi distribuitor Shimano si la ei si la noi. Din pacate la ei lucreaza unguri la noi romani. Nu pot sa inteleg cum de nu au nici macar site..nu de alta da' as vrea sa stiu daca merita sa ma duc la dreq cu carti in Popesti la showroom sau nu:)) La unguri e usor..astepti vreo expozitie si stii ca acolo vezi tot ce te intereseaza.
Poate ar trebui ca baietii astia de la Normark sa angajeze tot departamentul de marketing de la Baracuda :lol:
Albert
senior member

Următorul

Înapoi la Discutii generale