Magazin pescuit Cluj

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde vlad_tt » 05 Ian 2011 14:13

Salutare, nu stiu daca mai este vreun alt topic deschis in legatura cu acest subiect, daca da, va rog sa ma scuzati...
Ma gandeam si eu ca in Cluj Napoca nu exista un magazin specializat pentru pescuitul crapului, iar cand spun specializat, ma refer la faptul ca nu poti, ca de exemplu la unele mag. din Bucuresti sa iei betele la o sesiune de casting inainte de a le cumpara. Majoritatea magazinelor vand produse de la firme nu tocmai consacrate, iar daca vrei niste bete sau mulinete bune de firma sa zic asa, trebuie sa le comanzi online, riscand astfel ca ele sa nu fie exact ceea ce ti-ai dorit... :-(
Bun, iar de aici intrebarea mea catre voi este: ce credeti, ar fi folositor un astfel de magazin in orasul nostru, cu conditia ca preturile produselor sa nu le depaseasca pe cele practicate de mag. online?
vlad_tt
new member

Mesajde mihaisome » 06 Ian 2011 10:44

Salut!
Normal ca ar fi bun un astfel de magazin.
Daca discutam despre lanseta si mai ales in combinatie cu mulineta potrivita e aproape imposibil sa alegi cea mai buna varianta pentru tine fara un test practic preliminar.
Bun, iar de aici intrebarea mea catre voi este: ce credeti, ar fi folositor un astfel de magazin in orasul nostru, cu conditia ca preturile produselor sa nu le depaseasca pe cele practicate de mag. online?

Ai vre-o idee in acest sens?
Care dintre magazinele din Cluj-Napoca ti se pare cel mai potrivit pentru asa ceva?
De ce sa nu propunem patronilor?
mihaisome
junior member

Mesajde vlad_tt » 06 Ian 2011 12:28

Sal.
Eu nu stiu nici un magazin in Cj care sa mearga pe ideea asta, dar poate ma insel. Eu am postat si in ideea de a afla de la alti pescari din Cluj sau din vecinatati daca exista un astfel de magazin prin zona noastra, poate nu-l stiu eu...iar daca nu, m-am gandit cahiar sa incerc sa deschid eu unul ;-) . De aici si pana la asta mai e cale lunga, de aceea in primul rand as vrea sa vad parerile voastre
vlad_tt
new member

Mesajde vlad_tt » 07 Ian 2011 14:26

Nu mai e nimeni care sa-si dea o parere ?
vlad_tt
new member

Mesajde Marius_bn » 07 Ian 2011 14:57

Vlad, trebuie sa mai ai un pic de rabdare. Va exista si in Cluj Napoca un astfel de magazin.
Marius_bn
veteran

Mesajde arapaima_45 » 07 Ian 2011 18:31

@sunt 3 magazine de pescuit la noi in CLUJ,care au preturi bune chiar acceptabile cum ar fi cel de pe strada CRAIOVA (la COSTEL),dupa aceea TITAN din MARASTI si cel din ZORILOR de pe PASTEUR nr 52, acesta din urma este si elegant cu marfa de marfa unde lucreaza baieti care cunosc pescuitul competitional(BRIE TUDOR si CALIN PANCA fostul partener a lui MATRIX).dupa parerea mea daca incearca cineva sa deschida un magazin nou la CLUJ si nu este intr-o zona buna cu vad bun ,aceste magazine il vor manca deoarece acestea sunt deschise demult timp si oamenii sau invatat cu ele.aceeasta este parerea mea sper sa nu va suparati.
fire intinse................
arapaima_45
junior member

Mesajde chiorean alin » 09 Ian 2011 14:36

Mai este magazinul ,,Avat'' de pe Salcamului.

Sunt si eu de aceeasi parere ca nu prea e oportun un nou magazin de pescuit in Cluj.
chiorean alin
senior member

Mesajde Brie » 09 Ian 2011 22:29

Pe langa acestea, pe langa diversitatea mare de produse, la magazinul prietenul pescarilor din xorilor pasteur 52 pana in data de 30 ianurarie sunt reduceri la toate produsele: 20% gama shimano, 15% gama fox, 25% gama daiwa, cormoaran, spro, balzer si 30% gama suxxes. Nu ratati oferta.
Brie
veteran

Mesajde popica » 09 Ian 2011 23:42

magazine sunt peste tot! :lol: ...doar ca nu au preturi la fel.... :oops:
popica
junior member

Mesajde vlad_tt » 10 Ian 2011 15:24

popica scrie:magazine sunt peste tot! :lol: ...doar ca nu au preturi la fel.... :oops:

Da, magazine sunt peste tot, dupa cum spun si restu, dar nu toate comercializeaza produse de calitate, bine asta pentru ca nu toata lumea isi permite sau nu vrea sa cumpere produse la care preturile sunt cel putin duble... Eu spuneam ca nu stiu nici unul in Cluj care sa mearga pe ideea de a-ti da sa incerci de ex. un anumit angrenaj (bat - mulineta) inainte de a le cumpara. Parerea mea este ca pentru un pescar conteaza foarte mult acest lucru
vlad_tt
new member

Următorul

Înapoi la Discutii generale