Magazin on-line

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde Marius_bn » 01 Feb 2011 14:04

@danr - off topic

Ti-am trimis un mesaj in 21.01 care tot in rubrica "Mesaje in curs de..." apare. Poti sa verifici ?
Marius_bn
veteran

Mesajde Jiji » 01 Feb 2011 23:33

Buna seara.
Dnule danr,am facut o comanda la dvs. pentru o mulineta Okuma Axeon(pentru spodul trimis defect de firma "cutare" :lol: ).Astazi am primit coletul.Deci, nu pot sa spun decat BRAVO.Mulineta arata impecabil,fara nici o problema.Dvs. trimiteti produsele cu firma Cargus.Chiar l-am intrebat pe sofer daca pot desface pachetul inaintea platii si m-a refuzat.Dupa ce am platit ,am desfacut imediat coletul,dar nu mai era de fata curierul,plecase.
Nu am avut nici o "surpriza".Exact ce ma asteptam.Suneti oameni seriosi.Nu este o lauda din partea mea.Observatiile mele cred ca le pot confirma toti clientii dvs.
Acum ,in legatura cu "magazinul meu",cel cu spodul,sa va zic cum mai e treaba.I-am sunat azi din nou.Mi-au dat o adresa de e-mail si mi-au zis sa le trimit codul produsului,si mi-au mai zis ca maine sa le trimit spodul.Ma vor anunta ei cand imi vor trimite altul.Eu le-am zis ca le voi trimite batul intr-un tub,pe care sa il foloseasca si ei la celalalt spod ,la trimitere catre mine.
Cam asta e.Cred ca pana la urma se va rezolva si problema mea :-) .
Am dat de un om serios acolo,un domn Robert,care chiar mi-a raspuns la telefon ori de cate ori am sunat.
M-am oferit sa platim transportul jumatate-jumatate.Ei pentru spodul defect,eu pentru cel ce imi va fi trimis.Asa e toata lumea impacata.
Numai bine.
"A ajunge prea sus" e inceputul decaderii...
Jiji
junior member

Mesajde danr » 02 Feb 2011 09:03

multumesc pentru aprecieri

transportul trebuia suportat integral de magazinul care v-a trimis spodul, intrucat dvs. ati primit din start un produs deteriorat
ati platit si trebuia sa primiti un produs bun
vi se pare normal sa platiti de doua ori transportul ca sa primiti in cele din urma un produs bun ?
cat ati platit transportul initial ?
danr
Site Admin

Mesajde Jiji » 03 Feb 2011 13:08

Buna ziua.
Nu mi se pare normal sa platesc de doua ori.Dar ce sa mai zic.Sa iasa treaba buna am lasat si de la mine,numai sa se rezolve odata,ca sincer,m-am saturat.Prima oara am platit 20 ron transportul si cred ca la primirea spodului bun,voi mai plati 20.Asta e.Am vrut sa impac si capra si varza.
Numai bine.
"A ajunge prea sus" e inceputul decaderii...
Jiji
junior member

Mesajde valiauto » 10 Mar 2011 23:00

povestea mea e urmatoarea: am achizitionat din anglia 4 mulinete shimano bblc, transportul era 20lire pentru coletul meu.

in 7 zile l-am primit, curier la poarta, nu eram acasa, coletul parea intact, oricum era destul de mare.

l-am deschis, erau 4 cutii cu mulinetele si ceva materiale de adaos...
le-am luat pe rand la mirosit si SURPRIZA!! Una din ele avea un plastic mic, un fel de piciorus de ghidaj de la protectia de sub tambur,RUPT!!!!!!!!!!

Le-am dat mail, le-am explicat, au zis sa trimit produsul inapoi! bun! dar acum transportul era in ograda romaneasca si dupa indelungi cercetari am expediat mulineta cu FANE CURIERUL ,care mi-a luat cam 150 ron :oops: , si oricum ajungea in 2 saptamani.

le-am explicat ca eu deja am platit transportul si sa faca ceva cu transportul lor... ma rog pana la urma mi-au trimis alta mulineta DAR I-A CAM DURUT IN ....SA O MAI AMBALEZE BINE (probabil ca se facea prea mare pachetul) , au trimis pur si simplu cutia cu mulineta!

SI NORMAL CA UN GHINION NU VINE SINGUR : sigur transportatorul era de vina, bratul mulinetei era fortat si intrase intre tambur si picup! de unde a rezultat o frumoasa zgarietura pe marginea tamburului!!!

Acum ce era sa mai fac? S-o trimit iar inapoi?

Concluzia care am tras-o este ca daca ai posibilitatea sa ajungi direct si sa iti iei singur obiectele FA-O! Altfel exista RISCUL!

Si in al doile rand de f multe ori am vazut ca in tara la noi produsele sant chiar mai ieftine ca "afara"
valiauto
junior member

Anterior

Înapoi la Discutii generale