O partida de crap superba 2

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde Jonny Leordean » 16 Apr 2011 23:30

Dupa imaginile pe care ati putut sa le vedeti si voi ( Crapii la masa) am zis ca trebuie sa fac neaparat o iesire cat de repede pe lac, sa vad cum merge treaba.Asa am si facut o zi mai tarziu adica luni seara cand am mers inarmat pe lac cu o cobra si o galeata plina de bile ( arome musel crab si banane) si mi-am pregatit locul de pescuit pentru a doua zi.Partea nasoala a lacului e, ca este interzis pescuitul noaptea, deci nu se pot face partide mai lungi de maxim 12 ore.Dupa ce am nadit bine locul, undeva sub o salcie am plecat acasa si am revenit a doua zi, insa abia la ora 12 am ajuns pe balta. Abia pe la ora 14 : 30 am avut prima trasatura:un crap mic de 3 kg si unul de 4, o ora mai tarziu.Am modificat montura si am pus doua bile de 20 pe firul de par, pe toate 3 betele.Apoi au inceput sa apara surprizele, pana spre seara pe la ora 21 : 30 am reusit sa aduc la mal:

crap oglinda 3 kg,
crap oglinda 4 kg
crap oglinda 6 kg
crap comun 8 kg
crap oglinda 9 kg
crap oglinda 9,5 kg
crap oglinda 11,5 kg
crap oglinda 12 kg
crap oglinda 12 kg
crap comun 13,5 kg
crap oglinda 15 kg

Toate capturile intr-o singura zi la bile cu aroma de banana.Mai jos am postat si filmuletul cu cel de 15 kg, pe restu nu-i mai postez desi is filmati si fotografiati toti.
http://youtu.be/BbwcRaiXjvI

Astazi am iesit iar de pe la 6 dimineata pana seara la 22, si am reusit sa iau iarasi cateva capturi frumoase, Toti au fost crapi oglinda, primul de 8 kg,apoi 9 kg ,urmat de unul de 12 kg si surpriza 3 gemeni de 13 kg unul la fel ca altul, captura partidei 14 kg si inainte sa plec pe la 21:50 am mai luat o oglinda de 11 kg.Pana pe data viitoare va doresc tuturor fire intinse si partide cel putin la fel de frumoase cum am avut eu zilele astea ;)
Crap oglinda 15 kg
Imagine
Imagine
Crap oglinda 13 kg
Imagine
Crap comun 13,5 kg
Imagine
Crap oglinda 10 kg
Imagine
Emotion, passion, la peche c'est tous ça
Imagine
Joo Carp Team - 0637872536
Jonny Leordean
member

Mesajde filica » 21 Apr 2011 04:23

frumos!!scuze de off topic insa eu as dori sa-mi iau un cantar bun si cred ca tu fiind in Paris-stii care-s mai bune !!la noi is naspa rau,(,n-arata bine)!!ceva recomandari?am ceva digital eu, insa pare ca arata prea putin :roll: ?merci beaucoup!! ;-)
filica
veteran

Mesajde Jonny Leordean » 21 Apr 2011 13:11

filica scrie:frumos!!scuze de off topic insa eu as dori sa-mi iau un cantar bun si cred ca tu fiind in Paris-stii care-s mai bune !!la noi is naspa rau,(,n-arata bine)!!ceva recomandari?am ceva digital eu, insa pare ca arata prea putin :roll: ?merci beaucoup!! ;-)
Pai sincer nu am cautat ceva anume cand mi-am luat cantarul, nu am vrut neaparat sa fie de firma.De exemplu eu am dat pe al meu 15 euro,e din Decathlon insa sunt foarte multumit de el.Singurul lucru care l-am urmarit cand mi-am luat cantarul a fost faptul ca am vrut sa aiba scala kg pana la 50 kg, ca majoritatea is pana la 25 sau 30.....si cine stie cand intra si ala mare de peste 30 si apoi ce ma fac cu un cantar care arata numai maxim 25:))Eu cantarul care il am nu e digital , il reglez singur la 0 inainte de fiecare cantarire si atat tot...is mult mai bune decat cele digitale parerea mea.Uite si un link cu ceea ce am eu http://www.decathlon.fr/peson-id_peson_5610212.html vad ca e si mai ieftin, e doar 10 euro , eu unul il folosesc al meu de mai bine de 2 ani si is foarte multumit de el,cand am ceva banuieli, iau o punga de bile de un kg si o cantaresc si ma verific, da pana acu inca nu am avut probleme.
Unul care stiu sigur ca e inca foarte bun si il folosesc multe echipe mari de crap printre care am vazut asa ceva si la Matt Heyes , e de la fox insa nah normal costa si ceva banuti ... http://www.pecheur.com/achat-peson-digital-fox-stalker-scales-25kg-28107.html partea nasola la asta cel putin pentru mine e faptul ca e limitat la 25 kg, mai este o varianta asemanatoare tot de la fox insa nu e mare diferenta ala are in plus cu 5 kg adica 30.Tu stii mai bine cam ce urmaresti.Sper ca ti-am putut fi de folos, mai vorbim ;)
Ultima oară modificat de Jonny Leordean pe 21 Apr 2011 13:29, modificat 1 dată în total.
Imagine
Jonny Leordean
member

Mesajde razvan_bv » 21 Apr 2011 13:25

filica scrie:frumos!!scuze de off topic insa eu as dori sa-mi iau un cantar bun si cred ca tu fiind in Paris-stii care-s mai bune !!la noi is naspa rau,(,n-arata bine)!!ceva recomandari?am ceva digital eu, insa pare ca arata prea putin :roll: ?merci beaucoup!! ;-)

:lol:
Prinzi...Fotografiezi...Eliberezi
razvan_bv
junior member

Mesajde ochirosii » 24 Apr 2011 22:30

Bv ,felicitari,acum m-am intors si eu din Franta ,am avut o partida de vis ,scuze moderatorilor pt linkul de pe alt site dar nu mai ma tin degetele sa mai scriu odata acelasi lucru :mrgreen:

http://forum.banatul.eu/viewtopic.php?t=3188
ochirosii
veteran

Mesajde ghitighiusan » 25 Apr 2011 08:57

Razvane, e pacat de partida asta sa o postezi la un alt topic cu ajutorul unui link. ;-) ;-)
Deschide un topic separat. :D
ghitighiusan
veteran

Mesajde Jonny Leordean » 25 Apr 2011 11:53

ochirosii scrie:Bv ,felicitari,acum m-am intors si eu din Franta ,am avut o partida de vis ,scuze moderatorilor pt linkul de pe alt site dar nu mai ma tin degetele sa mai scriu odata acelasi lucru :mrgreen:

http://forum.banatul.eu/viewtopic.php?t=3188
Da macar un copy-paste, ca eu nu am cont acolo si nu pot vedea.Apropo cand mai ajungi pe aici, contact me poate iasa ceva, macar o scurta de 3, 4 zile pe ceva lac :D
Imagine
Jonny Leordean
member

Mesajde mario_kempes10 » 25 Apr 2011 12:10

Jonny vezi ca am postat eu aventura lui Razvan.
Vizionare placuta. :D
Imagine "TAURUS CARP TEAM"
mario_kempes10
senior member

Înapoi la Discutii generale