Bautura rece vara!

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde carpxpert » 08 Iun 2011 16:19

Dragi pescari.... cum va tineti bautura rece cand mergeti cate 4 zile la pescuit pe asemenea calduri??? Daca eventual stici ceva lazi frigorifice de calitate....sau altceva
If you want to be happy 1 day get drunk...If you want to be happy 1 month get married...But If you want to be happy all your life start fishing!!!!!
carpxpert
member

Mesajde stress » 08 Iun 2011 19:00

coleman, dar nu se gaseste in RO :cry:
stefan avram
stress
member

Mesajde Jonny Leordean » 09 Iun 2011 19:38

carpxpert scrie:Dragi pescari.... cum va tineti bautura rece cand mergeti cate 4 zile la pescuit pe asemenea calduri??? Daca eventual stici ceva lazi frigorifice de calitate....sau altceva
O firma buna nu stiu sa-ti zic pentru ca nu m cautat ceva anume cand mi-am luat lada frigorifica,insa pot sa-ti dau o idee: de multe ori cand ieseam la pescuit cu prietenii mei pentru a tine bauturile reci pe timp de canicula sapam o groapa, nu mare insa cat sa intre sticlele sau ceea ce vroiam sa tinem la rece,bagam totul intr_o plasa si le puneam in acea groapa.Peste turnam niste apa din balta/rau apoi puneam pamantul scos peste la loc iar apoi faceam foc peste acea groapa.Nu stiu care e mecanica la acest truc ,insa te asigur ca dupa ce dadeam jarul la o parte si le dezgropam bauturile erau reci ca de la frigider.O alta metoda care o mai foloseam, legam sticlele impreuna, cu o sfoara lunga si le aruncam in apa mai adanca , in cazul in care erau sticle de sticla, daca aveam sticle de plastic puneam si un bolovan sa le tina la fund.Secretul e sa stea la apa cat mai adanca pe fund unde e mai rece ca la suprafata.
Emotion, passion, la peche c'est tous ça
Imagine
Joo Carp Team - 0637872536
Jonny Leordean
member

Mesajde soare33 » 09 Iun 2011 21:15

pentru a tine bauturile reci pe timp de canicula sapam o groapa, nu mare insa cat sa intre sticlele sau ceea ce vroiam sa tinem la rece,bagam totul intr_o plasa si le puneam in acea groapa.Peste turnam niste apa din balta/rau apoi puneam pamantul scos peste la loc iar apoi faceam foc peste acea groapa.Nu stiu care e mecanica la acest truc ,insa te asigur ca dupa ce dadeam jarul la o parte si le dezgropam bauturile erau reci ca de la frigider

Foarte tare trebuie sa incerc si eu metoda asta :D
soare33
member

Mesajde 2door » 11 Iun 2011 19:27

eu am gasit un frigider de la o rulota veche.merge boboc.
2door
veteran

Mesajde carpxpert » 11 Iun 2011 21:53

Ok....inca o conditie... nu este nici un fel de sursa de curent in zona
If you want to be happy 1 day get drunk...If you want to be happy 1 month get married...But If you want to be happy all your life start fishing!!!!!
carpxpert
member

Mesajde balogtamas » 16 Iun 2011 21:05

BUNA,noi folosi o lada frigorifica oarecare punem berea rece din frigider apa etc si peste el mai punem gheata(apa pusa intrun flacom de 2l si pus la congelator si sparta dupa aia) daca folosesti metoda asta te tine 3-4 zile daca pui lada frigorifica la umbra.
balogtamas
junior member

Mesajde PIRVU RICHARD » 26 Iun 2011 13:29

salut! exista frigidere si chiar congelatoare care functioneaza atat la curent electric cat si cu gaz de butelie:

http://www.loisirs-evasion.com/glaciere ... -8175.html
http://www.loisirs-evasion.com/refregir ... 26555.html
http://www.tacklebox.co.uk/on-the-bank/ ... ridge.html
va cred!... si eu sunt pescar!
PIRVU RICHARD
junior member

Mesajde jon2004 » 18 Iul 2011 21:50

Am vazut lazi frigorifice pe gaz ,40 l, varianta second hand , la 170 de euro cu butelie incluza
jon2004
new member

Înapoi la Discutii generale