dril crap

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde cipiciupi » 04 Aug 2011 20:31

Ce credeti ca este mai important in finalizarea cu succes a unui dril de crap :maestria pescarului sau tehnica care o foloseste (fire,lansete etc)?
http://www.youtube.com/watch?v=aQsJwHO0PfM
http://www.youtube.com/watch?v=v93pev0xqiA
cipiciupi
new member

Mesajde Jonny Leordean » 04 Aug 2011 20:57

In primul rand sa stii ca te va ajuta f mult un echipament de calitate, iti va face munca mai usoara insa, in cea mai mare parte diferenta intre un dril reusit si o ratare , o va face experienta.Conteaza foarte mult sa cunosti cum sa manauiesti batul in dril, cat de inclinat sa il tii, de unde sa il il tii, frana sa o stii regla dupa capacitatea pestelui de a opune rezistenta si cate si mai cate.Toate la un loc, experienta isi spune cuvantul.
Emotion, passion, la peche c'est tous ça
Imagine
Joo Carp Team - 0637872536
Jonny Leordean
member

Mesajde Laur » 04 Aug 2011 21:06

Lasati-l dreaq de tembel, nu-l mai bagati in seama ca face asa pe toate forumurile de pescuit. Parca noi n-am stii sa ne uitam pe youtube. O fii vreun copil tampit, care se plictiseste sau vreun frustrat care nu a avut tv la viata lui.
Laur
senior member

Mesajde Jonny Leordean » 04 Aug 2011 21:24

Sincer eu nici nu m-am uitat la videoclipurile lui pana sa vad comentul tau ;)) oricum bv lui_ a prins ,,monstrul" cel mare :)) Apropo frate, pescuiesti cu clopotzei la crap? sau cel putin pe o balta utilizezi clopotei ?revenind la topic , intrebarea e ok. sa-i raspundem frumos! Fire intinse tuturor!
Emotion, passion, la peche c'est tous ça
Imagine
Joo Carp Team - 0637872536
Jonny Leordean
member

Mesajde Darius_Tm » 05 Aug 2011 11:52

Omul isi bate joc de noi.Nu stie cum sa aiba mai multe vizualizari pe youtube si face pe prostul.Daca avea putin creier, nu posta asa ceva pe youtube, ca se face de rusine.Mai un pic si cadea in apa cu tot cu lanseta.Ala cu minciogul, alt destept.Se agitau de parca trebuiau sa scoata un magar din apa...nu un amarat de peste.Intr-un drill nu iti trebuie forta si iti trebuie tehnica si rabdare.Ei nu au reusit sa puna crapul pe saltea, dar stiu ca a avut 10 kg.
Darius_Tm
senior member

Mesajde Hotea Dragos » 05 Aug 2011 12:01

Atat timp cat ei pescuit cu clopotei nu cred ca au nici pe departe saltea de primire! :lol: oricum pestele era frumos dar daca nu stiu cum se procedeaza l-au scapat! Cred ca ne batem capul degeaba cu el!!!!!!
Nu imi place sa pescuiesc decat in weekend si in zilele care se termina cu "i"
Hotea Dragos
junior member

Mesajde Darius_Tm » 05 Aug 2011 12:07

Treaba lor ca l-au scapat.Nimeni nu s-a nascut invatzat.In schimb, nu stiu ce vrea sa ne arate.Daca esti prost, nu mai striga in gura mare.Taci, inveti si dupa te poti lauda.Problema este ca el cauta doar vizualizari in plus pe youtube, dar se umple de penibil.
Darius_Tm
senior member

Mesajde George_Cosulet » 08 Aug 2011 11:04

Halal pescar .. Te sfatuiesc sa vizionezi ,,pescuitul crapului o enigma pe intelesul tuturor,, il poti descarca chiar dp acest forum.

Si eu la varsta de 16 ani .. stiu sa lucrez din frana , si am cateva capturi la activ de peste 10 kg.
P.S : Nu ma laud .. dar cu un asemenea clip .. nu stiu daca e ceva OK.

Cu respect George ,
- C&R
George_Cosulet
junior member

Mesajde cipiciupi » 11 Aug 2011 09:31

:mrgreen:
Ultima oară modificat de cipiciupi pe 11 Aug 2011 12:48, modificat 1 dată în total.
cipiciupi
new member

Mesajde cipiciupi » 11 Aug 2011 09:33

Darius_Tm scrie:Omul isi bate joc de noi.Nu stie cum sa aiba mai multe vizualizari pe youtube si face pe prostul.Daca avea putin creier, nu posta asa ceva pe youtube, ca se face de rusine.Mai un pic si cadea in apa cu tot cu lanseta.Ala cu minciogul, alt destept.Se agitau de parca trebuiau sa scoata un magar din apa...nu un amarat de peste.Intr-un drill nu iti trebuie forta si iti trebuie tehnica si rabdare.Ei nu au reusit sa puna crapul pe saltea, dar stiu ca a avut 10 kg.

revin cu lamuriri ca sa fiu inteles de toata lumea. eram pe balta cind am vazut drilul celor 2 pescari. doar am filmat faza pt ca ma amuza comicul ei. faptul ca baietii erau depasiti de situatie si ca pescuiau cu clopotei nu trebuie sa va faca sa fiti acizi si destepti. am propus o discutie despre dril si tehnica pt a ne feri de astfel de situatii. daca sunteti in stare sa aveti un limbaj civilizat dati va rog curs discutiilor.
cipiciupi
new member

Următorul

Înapoi la Discutii generale