Cu si despre crap - PVTV

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde PVTV » 11 Ian 2012 12:36

Drumul spre WCC 2012

Pentru a ajunge la World Carp Classic 2012, ca echipa romaneasca, trebuia musai sa participi la Cupa Internationala a Romaniei, eveniment desfasurat la inceputul lunii octombrie pe lacul de la Sarulesti. 21 de echipe s-au intrecut pentru cele 7 locuri disponibile la WCC2012, cel mai important eveniment crapist international. care au fost echipele castigatoare puteti afla in emisiunea Drumul catre WCC 2012 care va avea premiera in luna februarie. Pana atunci iata cateva imagini de la eveniment.

http://pv-tv.tv/romanian/video/drumul-s ... -2012.html
PVTV
junior member

Mesajde PVTV » 12 Ian 2012 08:36

Imagine
By pvtv at 2012-01-11

Novacul si ruda sa Sangerul au o rata de crestere extrem de mare, facandu-i unii dintre cei mai exploatabili pesti din acvacultura. Spre deosebire de ruda lor crapul comun, aceaste specii de pesti se hranesc prin filtrarea apei, consumand atat zooplancton cat si fitoplancton.

http://pv-tv.tv/romanian/pesti/stiati-c ... gerul.html
PVTV
junior member

Mesajde PVTV » 16 Ian 2012 22:48

Imagine

Uploaded with ImageShack.us

Trucuri la crap

Anul acesta se implinesc 10 ani de cand am inceput sa particip la competitiile de crap. In tot acest timp am avut sansa sa invat multe tehnici noi si cel mai important sa cunosc marea majoritate a pescarilor renumiti de crap ai tarii noastre cu care am facut schimb de informatii. Poti beneficia si tu de experienta lor, tot ce trebuie sa faci este sa intrebi iar ei, prin intermediul meu, iti vor raspunde. Tine minte, nu exista intrebari fara importanta sau fara raspuns. Pe toate le astept aici sau pe mail la sorin.rudeanu@tematic-cable.ro

http://pv-tv.tv/romanian/trucuri-la-crap

Vreti acvacultura? Gasiti la Mihailesti!

Cu putin timp in urma ne-am deplasat pana pe malul Mihailestiului unde l-am vizitat pe Gigi Stefan cu scopul de a afla de la acesta ultimele noutati precum si planurile de viitor privitoare la marele luciu de apa. Amabil ca intotdeauna, acesta ne-a vorbit atat despre subiectele pe care le-am propus, dar si despre noua sa indeletnicire, acvacultura si cum ar putea aceasta sa schimbe viitorul pescuitului din Romania, daca s-ar gasi si oameni interesati, bineinteles.

http://pv-tv.tv/romanian/video/vreti-ac ... lesti.html
PVTV
junior member

Mesajde PVTV » 19 Ian 2012 18:06

Imagine

Prepararea unei nade a devenit o obisnuinta a pescarului de crap. Simtim ca suntem stapani pe situatie, ca stim ce adaugam, in ce scop, cu ce rezultate. Vrem ca nada sa faca nor, punem ingredientul X, ca sa aiba un puternic efect de atractie, sigur trebuie folosit Y, iar Z este acel secret care nu se spune niciodata. Pentru a ma lamuri cum stau lucrurile, am incercat si eu sa prepar o nada care sa respecte anumite cerinte, asa ca m-am dus pe malul Mihailestiului si m-am apucat de treaba. Ce a iesit puteti vedea doar daca urmariti filmul de mai jos. Vizionare placuta!

http://pv-tv.tv/romanian/video/nada-la- ... numai.html[/url]
PVTV
junior member

Mesajde PVTV » 24 Feb 2012 14:17

PVTV
junior member

Mesajde PVTV » 01 Mar 2012 10:37

Imagine

Incepand din luna martie veti putea viziona la PVTV opt noi serii de filme realizate in Romania si dedicate in egala masura crapului, rapitorilor, stationarului, vanatorii, dar si artei culinare specializate in delicatesele vanatoresti si pescaresti. Veti putea lua parte la aventurile spinningului in Rapitorii fara reguli si veti intra alaturi de Malin Musatescu in detaliile nebanuite ale nalucilor urmarind Povestea cutiei cu naluci. In Guvernature Liviu Mihaiu va demonstreaza de ce este nevoie sa protejam Delta Dunarii si va invita sa-l urmati in actiunile dedicate acestui deziderat, in timp ce la Master Crap iubitorii pescuitului la crap vor consuma cantitati mari de adrenalina in fata televizorului. Si daca asta nu este deajuns pentru a monta rodpodul langa televizor, atunci cu siguranta Sorin Rudeanu va va impartasi ceva Trucuri la crap, destule pentru a va determina sa deschideti cutiile cu mosmoande si arome crapiste in sufragerie, spre disperarea sotiei. Asa ca uitati de telecomanda, de stiri, de fotbal si de politica, pentru ca la PVTV mai aveti de vazut si seria Cu ochii pe pluta, in care Valentin Oprisanescu – Vijelie va dezlega misterele pescuitului la pestii pasnici, de la obleti la crap. Si asta nu este totul, Evenimente PV vor fi alibiul pentru a da o raita prin lumea competitie pescaresti si nu numai.
PVTV
junior member

Mesajde PushtiulK » 11 Mar 2012 08:48

Felicitari pentru emisiunile realizate. Imi puteti spune de ce nu se poate prinde acest post si pe reteaua de cablu UPC? Eu urmaresc PVTV doar online.
PushtiulK
junior member

Mesajde PVTV » 13 Mar 2012 17:49

Imagine

Va promiteam ca vom incerca sa completam echipa cu pescari renumiti, cu experienta, care au avut si inca mai au ceva de spus atat in pescuitul de competitie cat si in cel de agrement. Iata ca avem un nou membru in echipa PVTV, care va incerca sa va impartaseasca din vasta sa experienta atat pe site cat si intr-o noua serie de emisiuni dedicata crapului ce va putea fi urmarita incepand cu luna mai.

Catch & Release cu Vlad Pavlovici
PVTV
junior member

Mesajde PVTV » 15 Mar 2012 21:25

PVTV
junior member

Mesajde PVTV » 15 Mar 2012 22:09

PVTV
junior member

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discutii generale