ce s-a intamplat??

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde alex24 » 26 Dec 2012 14:45

salutare nu am mai intrat de ceva vreme pe aici si am constatat cu stupoare ca nu mai sunt utilizatori care sa dezbata probleme si mici maruntisuri pe acest forum unde au disparut domnilor moderatori ? este cumva din cauza ca nu se promoveaza destul de bine acest forum? inainte erau cate 10-20 utilisatori online acum eu si inca un coleg ratacit :roll:
aveti vreo explicatie pentru treaba asta ? mie sincer imi pare rau ca ma obisnuisem cu grafica si nu prea am chef sa ma mut pe alt forum o zi buna si sarbatori fericite sa speram ca o sa gasiti o modalitate de a atrage noi useri si de a ii readuce pe cei cu experienta
gata cu hamburgerul ca are prea mult colesterol
e bine maiden ? de acum doar produse bio :))
alex24
senior member

Mesajde danr » 27 Dec 2012 13:48

salut
avem in lucru o noua versiune de site si o noua versiune de forum
va exista si un "model" de stimulare a schimbului de informatii, activitatii pe site si forum etc
o sa anunt la momentul potrivit
sper sa redevina un loc interesant pentru pescari
danr
Site Admin

Mesajde alex24 » 27 Dec 2012 17:01

pai in cazul asta bafat multa domnul dan si abia astept sa vaz rezultatul
gata cu hamburgerul ca are prea mult colesterol
e bine maiden ? de acum doar produse bio :))
alex24
senior member

Mesajde Dan Cristian » 29 Dec 2012 15:09

Pana re-vitalizam forumul, un an nou fericit userilor acestui forum, la cat mai multe capturi si trofee in anul ce bate la usa ! :-) Multi ani traiasca !
Dan Cristian
veteran

Mesajde gby_c-ta » 30 Dec 2012 01:25

Eu cred ca forumul nu are nimic, alta e problema. De cele mai multe ori când un începător pune o întrebare, foarte greu se găsește si cineva care sa ii dea un raspuns la obiect, cele mai multe răspunsuri fiind de genul :" dacă vrei sa faci așa , mai bine lasa-te..." sau" vezi ca ai încurcat forumul" sau cel mai des întâlnit " cauta si tu mai întâi si după aceea vi sa discuți cu noi astia desteptii care le stim pe toate". Ideea este sa atragi cat mai mulți doritori in bransa asta ( c&r) si așa poate o sa avem si noi ce au alții , altfel nu prea cred ca o sa ne dezvoltam in vre-un fel, si aici mă refer la Pescuitul crapului. Dacă sunt cereri mai multe sigur vor apărea si balti mai multe, s.a.m.d. Se pare ca toți cei care mai au cate o întrebare evita in mod evident sa folosească forumurile de specialitate. De ce ? Eu cred ca din cauza celor care dau si răspunsuri. Întâmplător eu mă uit si pe alte forumuri cu alte obiecte de activitate, si nu găsesc așa mulți oameni plictisiti....
gby_c-ta
junior member

Mesajde Neamtul » 30 Dec 2012 13:48

Eu sunt unul dintre cei care intra zilnic pe acest forum. Nu prea dau raspunsuri pentru ca o mare parte din intrebari isi au raspunsurile in paginile anterioare( de ex la sectiunea echipamente si accesorii). Sunt multi nou inregistrati care sunt prea lenesi sa citeasca cateva pagini de conversatii ca sa afle ceea ce-i intereseaza. Eu de exemplu am citit ~70% din topicurile despre echipament(da, stiu, foarte multe) si nu m-am plictisit dar cati au facut ca mine cand s-au inregistrat pe site ? :roll: Toata lumea vrea mura-n gura. :roll:
Crap.ro a fost primul forum pe care m-am inregistrat si inca il mai vizitez zilnic cu mare drag dar e adevarat ca parca e cam pustiu in ultima vreme.

Cat despre c&r.., nu cred ca asta ajuta la dezvoltarea pescuitului in tara. Multi sunt impotriva pescuitului c&r si e perfect normal sa fie asa. Toata smecheria e sa stii care e limita, sa ai bunul simti si sa duci acasa in limite legale si care nu dauneaza ecosistemului.
Din pacate bun simt nu prea exista in Romania. La noi bun simt se poate obtine numai fortat prin legi si impus cu zbiciul.
Sper ca inr-o buna zi sa reusesc sa concesionez o balta salbatica si s-o transform intr-un paradis pentru mine si pentru alti pescari care dau dovada de bun simt si de civilizatie, care stiu cata munca si cati bani se baga intr-un astfel de proiect.

La Multi Ani si multe capturi in 2013 ! :-)
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.
Neamtul
maniac

Mesajde danr » 30 Dec 2012 14:02

La Multi Ani si voua si va multumesc pentru sugestii
asa cum am spus in postul meu anterior va exista si un sistem care va stimula schimbul de informatii, de la cei experimentati catre cei care au nevoie de informatie
danr
Site Admin

Înapoi la Discutii generale