Permis de pescuit pentru zona bratului Cernovca (Chilia)?

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 21 Aug 2003 09:28

ai incercat sa te pui cu cearseaful acolo, si nu te-au lasat ?
mi-e greu sa cred
am fost si eu in week-end la mare, si un prieten a stat cu cearseaful printre sezlonguri fara probleme, si nu a fost singurul
sezlongul era optional

Maverick
new member
Mesaje: 12
Membru din: 06 Ian 2003 12:40
Localitate: Constanta

Mesaj de Maverick » 28 Aug 2003 12:36

Intradevar, zona e concesionata unei firme a lui Raduta (s-ar putea sa nu fie Raduta Sporting Tours!). "Baza" este pe canalul Eracle, la vreo 300 de metri de intrarea in lacul Babina, pe partea stinga. Si atita vreme cit e un soi de hotel (sau pensiune acolo) camparea este "interzisa".

Vizitator

zona Cernovca

Mesaj de Vizitator » 24 Oct 2003 22:28

Camparea este intradevar interzisa - taxa de pescuit este de 100.000 lei / zi - 2 lansete si max 5 kg peste sau 300.000 lei / zi - 4 lansete si 10 kg peste . Pe Cernovca se prinde binisor - dar te impiedici de localnici - ca si ei tot acolo sunt lasati sa pescuiasca . Alte locuri mai bune sunt mai jos de Periprava - dar momentan pescuitul sportiv este interzis in aceste locuri . Am venit de acolo acum 2 saptamini asa ca stiu ce spun . Taxa se plateste la cherhana si nu ai nevoie si de permis de pescuit tip AJVPS

Scrie răspuns