informatii despre CLONC ???

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

cristian
new member
Mesaje: 22
Membru din: 12 Aug 2003 00:33
Localitate: galati

Mesaj de cristian » 29 Aug 2003 22:58

Da Danko putem discuta in continuare despre subiectul principal. Spune ce ai pe suflet !
cristian

Gigi Duru
junior member
Mesaje: 85
Membru din: 14 Mai 2003 19:47
Localitate: Covasna

Mesaj de Gigi Duru » 30 Aug 2003 14:24

Bre 'nea Gica cum faci de-i miroshi asha de repede?!Tot experientza-i de vina?

Cristian 'nea Gica are scuza ca-i batran shi poate-i tremura mana.In cazul tau care-i scuza de priveshti asemeni unui cal ce trage la carutza shi nu poate privii in partzi din cauza aparatorilor?Cine te-a legat la ochii pt. a nu putea privii in profunzime?Daca eshti inhamat la carutza boierului de ce-i iei in deradere pe semenii tai care n-au mai incaput la acelash jug?

Trebuie sa recunoshti ca daca te limitai la subiectul pe care l-ai abordat,'nea Gica nu avea decat sa-shi spuna shi dansul parerea referitor la clonc-clonc-clonc...

cristian
new member
Mesaje: 22
Membru din: 12 Aug 2003 00:33
Localitate: galati

Mesaj de cristian » 31 Aug 2003 02:21

Inteleg ca tu, Domule gigi esti o persoana mai "dura" ( ceea ce se observa si dupa nick-ul tau ...) care vede cu adevarat lucrurile, in adevarata lor profunzime.
Dar pe bune, zi-mi daca gresesc, era o simpla discutie pe forum, si el a inceput ba cu una ba cu alta, ba ca vrea sa aiba 2000 de euro pe luna ( din pescuitul sportiv cu lanseta nu-si va atinge scopul cu siguranta, parerea mea, daca tu zici altceva.....), ba ca vrea sa faca putina "burtica" pentru asi regasi vlaga necesara pentru lucrurile cu adevarat benefice, iar faza cu "hulirea" alor mai mari..neahhhh...nu-i de mine :!:
:wink: Daca tu ai alte pareri, sau asemanatoare cu cele ale lui Gica, daca vrei si tu sa-ti asiguri un viitor de pe urma bisnitei "sportive"....n-am mimic impotriva acestui lucru,treaba ta :wink:
cristian

Gica Chioru
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 25 Ian 2003 13:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Gica Chioru » 01 Sep 2003 13:09

"Trimis pe: Mie Aug 20, 2003 11:59 am Subiect mesaj:

--------------------------------------------------------------------------------

"Cristian daca-l invidiezi asa mult ca locuieste intr-o tara "civilizata" du-te acolo.

Ce inseamna "surplus de peste"?
Cand voi avea un venit de 2000 euroi lunar atunci va asigur ca am sa eliberez TOTI PESTII prinsi fara exceptie cu conditia ca la magazin sa gasesc ceea ce doresc ."

Acesta a fost mesajul care a nascut diferendul. De ce l-am scris? Iata motivul:

"In final.....domnule Tudor......va invidiez la cel mai inalt grad posibil, deoarece traiti intr-o tara civilizata "

Si de aici restul.....................culminand cu ineptiile dlui Cristian cum ca as vrea sa ma imbogatesc secatuind iazurile de peste.

ps. Gigi am spus undeva ca pescuiesc de 25-30 de ani. Sunt de fapt cam 32-33: Am 40.

Gica Chioru
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 25 Ian 2003 13:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Gica Chioru » 01 Sep 2003 13:16

"Trimis pe: Mie Aug 20, 2003 11:59 am Subiect mesaj:

--------------------------------------------------------------------------------

"Cristian daca-l invidiezi asa mult ca locuieste intr-o tara "civilizata" du-te acolo.

Ce inseamna "surplus de peste"?
Cand voi avea un venit de 2000 euroi lunar atunci va asigur ca am sa eliberez TOTI PESTII prinsi fara exceptie cu conditia ca la magazin sa gasesc ceea ce doresc ."

Acesta a fost mesajul care a nascut diferendul. De ce l-am scris? Iata motivul:

"In final.....domnule Tudor......va invidiez la cel mai inalt grad posibil, deoarece traiti intr-o tara civilizata "

Si de aici restul.....................culminand cu ineptiile dlui Cristian cum ca as vrea sa ma imbogatesc secatuind iazurile de peste.

ps. Gigi am spus undeva ca pescuiesc de 25-30 de ani. Sunt de fapt cam 32-33: Am 40.

Gigi Duru
junior member
Mesaje: 85
Membru din: 14 Mai 2003 19:47
Localitate: Covasna

Mesaj de Gigi Duru » 04 Sep 2003 02:57

'nea Gica sa ne traieshti multzi ani 'nainte sanatoshi shi fericitzi!
Poate intr-o zi ai sa fii mai ingaduitor cu noi shi ne vei spune shi noua cum se realizeaza aceea montura de care ai pomenit(pe intzelesul tuturor)In ce masura imita sunetul de clonc?Acesta se face numai cand blumbii intra in contact cu apa sau shi dupa?

Gica Chioru
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 25 Ian 2003 13:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Gica Chioru » 04 Sep 2003 09:58

Despre ce montura vorbesti?

Gica Chioru
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 25 Ian 2003 13:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Gica Chioru » 04 Sep 2003 09:59

Despre ce montura vorbesti? Cea de somn?

Gigi Duru
junior member
Mesaje: 85
Membru din: 14 Mai 2003 19:47
Localitate: Covasna

Mesaj de Gigi Duru » 04 Sep 2003 18:56

Da.

cristian
new member
Mesaje: 22
Membru din: 12 Aug 2003 00:33
Localitate: galati

Mesaj de cristian » 20 Sep 2003 00:04

In final.......nu prea am mai avut timp liber, in ultimul timp pentru a mai discuta discutiile pe forum, dar tot ce vreau sa spun, ca as vrea sa in cheiem aceasta "disputa" pescareasca. pe cale amiabila. :wink:
Fiecare are dreptul la parerile lui....e democratie ( nu-i asa ?!? )
cristian

Scrie răspuns