Tancabesti

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Mihai Vasilescu
member
Mesaje: 188
Membru din: 11 Ian 2003 13:43
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Tancabesti

Mesaj de Mihai Vasilescu » 06 Oct 2003 10:06

Stie cineva ce a fost la concursul de la Tancabesti?

cornel68
junior member
Mesaje: 32
Membru din: 06 Oct 2003 16:12

tancabesti

Mesaj de cornel68 » 06 Oct 2003 16:21

superconcurs...chiar daca au prins doar 6 echipe.au castigat cei care au luat si cupa romaniei la crap 2003-sarulesti,adica echipa nae-matty, cu 27 de crapi si un total de 273 de kg.deasemenea au luat si premiul pt cel mai mare peste:crap romanesc de 16 kg.ptr. cine intereseaza am poze si caseta video cu vreo 14 capturi ale lui nae badulescu,in direct...eu am dat langa ei dar n-am prins nimic,n-am avut momeala lor,sbs frankfurter sausseges.... :shock:

Avatar utilizator
Sharky
member
Mesaje: 149
Membru din: 30 Sep 2003 13:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Sharky » 06 Oct 2003 17:16

Daca se poate niste poze la danpetre@dial.kappa.ro
Multumesc

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 06 Oct 2003 21:52

dca se poate niste pose si la mine.adriano
drino75@hotmail.com

cornel68
junior member
Mesaje: 32
Membru din: 06 Oct 2003 16:12

tancabesti

Mesaj de cornel68 » 07 Oct 2003 10:08

pentru cei interesati : in perioada 16-19.10.03 se mai face un concurs la tancabesti la crap.regulamentul este cam asa:se planteaza in prima zi,dupa care se arunca din mana;se poate da la orice momeala,4 bete de echipa,taxa e de 7 milioane de echipa.premiile nu le stiu inca dar o sa le aflu zilele astea.la fel o sa aflu si un nr de telefon pt relatii si inscrieri si o sa-l comunic...

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

concursuri

Mesaj de danr » 07 Oct 2003 14:34

frate, da scumpe sunt concursurile astea ale voastre la crap
o gramada de bani
concursul organizat de arrow la medgidia ( rapitori ) a costat 1.500.000 lei, taxa care a inclus:
- 2 nopti cazare la hotel
- 6 mese
- pescuit o zi si jumatate
premiile au fost in valoare de approx. 120 milioane lei

energofish organizeaza la sacalaia concurs la stiuca, cu cazare si masa incluse 2 zile, cu numai 500 mii lei taxa

cred ca exista firme care organizeaza concursuri din pasiune si pentru ceva reclama, scotand bani din buzunar; si firme care o fac pentru profit
pescuitul crapului vad ca este din ce in ce mai scump, milioane taxa de pescuit, nade si momeli exorbitant de scumpe, etc ce se intampla ?
auzi, sa prins bine numai la " sbs frankfurter sausseges "
ce-i asta frate, bucatarie frantuzeasca ?
ne-am dat dreq

cornel68
junior member
Mesaje: 32
Membru din: 06 Oct 2003 16:12

tancabesti

Mesaj de cornel68 » 07 Oct 2003 17:28

TATI,EU DOAR AM DAT UN RASPUNS LA O INTREBARE SI CATEVA DETALII...IAR CHESTIA CU MOMEALA NU E DIN BURTA SCOASA,E UN PONT PTR. CARE CRAPISTII ADEVARATI AR ZICE SARU'MANA...DACA N-AI AUZIT DE SBS,M-AI STUDIAZA SI REVINO DUPA AIA...IAR REFERITOR LA PRETURI ,CE POT SA SPUN E CA SUNT FACUTE CA SA VINA NUMAI ECHIPELE PROFESIONISTE DIN DOMENIU:LOTUL NATIONAL,CRAPISTI CU EXPERIENTA,ECHIPE STRAINE,ETC.
NU SUNT CONCURSURI PTR.UNDITARI !CA IDEE CELE MAI "SLABE"SCULE FOLOSITE IN CONCURS,COSTA CCA 900-1000 USD BUCATA(BAT+MULINETA+FIR)...
ASTA CA SA-TI DAI SEAMA CAM CINE A FOST PE ACOLO,DOMNULE DANR :lol: ...

Mihai Vasilescu
member
Mesaje: 188
Membru din: 11 Ian 2003 13:43
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: concursuri

Mesaj de Mihai Vasilescu » 08 Oct 2003 08:23

danr scrie:cred ca exista firme care organizeaza concursuri din pasiune si pentru ceva reclama, scotand bani din buzunar; si firme care o fac pentru profit pescuitul crapului vad ca este din ce in ce mai scump, milioane taxa de pescuit, nade si momeli exorbitant de scumpe, etc ce se intampla ?
auzi, sa prins bine numai la " sbs frankfurter sausseges " ce-i asta frate, bucatarie frantuzeasca ? ne-am dat dreq
Arrow si Energofish organizeaza concursuri pentru a-si face reclama. Raduta, Albastroiu, etc, organizeaza concursuri pentru a avea profit.
In mod normal cererea si oferta ar trebui sa se intalneasca si taxa la un concurs ce se face pentru profit sa fie astfel incat sa se ocupe toate locurile si sa mai fie 1 doritor care n-a mai prins loc. Din pacate, la ultimele concursuri am vazut ca nu s-au ocupat locurile.
SBS este o nada foarte cunoscuta de cei ce pescuiesc la crap si studiaza in acelasi timp noutatile din domeniu. Normal ca sunt si pescari de crap ce n-ar da mamaliga pe nimic si nu-i intereseaza ca apar tot felul de atractanti sau alte giumbuslucuri.
SBS frankfurter sausseges este o momeala foarte potrivita pentru aceasta perioada a anului, cand crapul incepe sa caute hrana de origine animala.

Mihai Vasilescu
member
Mesaje: 188
Membru din: 11 Ian 2003 13:43
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: tancabesti

Mesaj de Mihai Vasilescu » 08 Oct 2003 08:27

cornel68 scrie:CA IDEE CELE MAI "SLABE"SCULE FOLOSITE IN CONCURS,COSTA CCA 900-1000 USD BUCATA(BAT+MULINETA+FIR)...
ASTA CA SA-TI DAI SEAMA CAM CINE A FOST PE ACOLO,DOMNULE DANR :lol: ...
Nu te supara pe DanR. A mai spus ca nu e pescar de crap.
Dar cu preturile astea exagerezi. Nu cred ca au fost mai mult de 3-4 care sa aiba scule de asemenea valoare.
Pentru exemplificare, uita-te in catalog cat e o mulineta Shimano Big Baitrunner Long Cast (una din cele mai folosite de profesionistii din intreaga lume).
Totusi, ti-as ramane indatorat daca ai putea sa ne mai dai ceva amanunte de la concurs: cine a mai prins peste, cat, la ce standuri, ce a contat pentru a prinde macar un crap, etc.

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 08 Oct 2003 09:16

cum sa nu aud de "sausseges", bineinteles ca am auzit
este vorba despre banalul "carnat", exact asta inseamna in engleza
sa inteleg ca boilies-urile alea erau cu aroma de carnat ?
afumat sau de casa ?

Scrie răspuns