Nou record mondial la crap comun?

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Sharky
member
Mesaje: 149
Membru din: 30 Sep 2003 13:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Nou record mondial la crap comun?

Mesaj de Sharky » 13 Oct 2003 14:13

Stie cineva de noul record mondial la crap comun?
Am citit in Carp-Talk-ul din 11 oct ca austriacul erich Unger ar fi prins pe Sarulesti un crap comun de 34.2kg
Dan Petre aka Sharky
www.drcrap.ro
Carping Club

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 13 Oct 2003 16:28

el sustine ca l-a prins noaptea, dimineata a anuntat ca l-a prins, directorul de pescuit de la sarulesti l-a rugat sa tina crapul in sac pana venim sa-l vedem si sa-l filmam dar la 9:30 cand am ajuns la locul de pescuit unde era acesta ne-a spus ca l-a eliberat si singurele dovezi sunt spusele coechipierului sau si vreo 2 poze facute cu aparatul sau pe film, poze pe care ni le va putea pune la dispozitie dupa developarea filmului
Nu face ce nu-ti place!

Avatar utilizator
Sharky
member
Mesaje: 149
Membru din: 30 Sep 2003 13:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Sharky » 13 Oct 2003 16:35

Deci nu indeplineste conditiile de validare
Dan Petre aka Sharky
www.drcrap.ro
Carping Club

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 14 Oct 2003 08:47

deloc,
ce e si mai interesant, tipul sustine ca batea vantul nustiucum si aducea mal la mal (cand am fost noi apa era cristal) si se sufoca sarmanul crap DAR!!! mai aveau si un crap de cca 10 kg care nu era in acelasi pericol , pe acela l-am filmat si puteti sa-l vedeti la emisiunea legende si trofee a lui val pangica
Nu face ce nu-ti place!

E-carp
junior member
Mesaje: 68
Membru din: 18 Aug 2003 09:33

Mesaj de E-carp » 24 Oct 2003 07:09

Se mai aude ceva de acel crap?

Avatar utilizator
Sharky
member
Mesaje: 149
Membru din: 30 Sep 2003 13:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Sharky » 24 Oct 2003 12:13

Nimic
Ieri pe tvri a fost un reportaj de la sarulesti si au fost prezentati si cei 2 austrieci , s-a pomenit de un crap de 34 kg doar in treacat si atat.
Dan Petre aka Sharky
www.drcrap.ro
Carping Club

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 24 Oct 2003 13:27

uitati pozele cu care se lauda omul ,credeti ce vreti www.crap.ro /images/forum/erich3.jpg
www.crap.ro /images/forum/geri1.jpg
Ultima oară modificat 08 Dec 2005 08:47 de către Iliuta Goean, modificat 1 dată în total.
Nu face ce nu-ti place!

Vizitator

record mondial

Mesaj de Vizitator » 24 Oct 2003 21:43

Salut Iliuta ,
m-am uitat si eu pe pozele echipei astea din Austria - si dupa mine sunt facaturi grosolane ! Au zis ca l-au prins noaptea - iar in poze e zi plina ; prima poza pare trucata - nu poate focaliza aparatul pe sculele din spate si persoana din prim plan sa apara stearsa in halul ala . Cam atit - dar pararea mea personala este ca sunt un pic dusi austriecii astia - chiar daca Grabmayer garanta pentru ei !

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 27 Oct 2003 11:25

Grabmayer nu mai e asa convins ca e adevarat, a zis ca nici pe el nu prea l-au convins pozele.
Oricum uita-te si la umbre, poza a fost facuta in plina zi, mia precis intre 3 si 5 dupa cum cade umbra.
Am mai primit o poza d ela grabmayer, asta a primit-o mai tarziu de la pescarul cu pricina.
Vlad Pavlovici mi-a spus ca in anglia e mare valva cu acest nou record mondial desi nu este inca omologat, nici el nu vazut inca pozele dar e curios daca pescarii englezi au inghitit acetse poze

asta e ultima poza
http://www.crap.ro /images/forum/erich2.jpg
la aceasta poza se vede ca lumina vine dinspre rasarit, deci este facuta dimineata, ramane de vazut de ce sunt diferentele acestea de lumini
Ultima oară modificat 08 Dec 2005 08:49 de către Iliuta Goean, modificat de 2 ori în total.
Nu face ce nu-ti place!

Vizitator

record mondial

Mesaj de Vizitator » 27 Oct 2003 11:34

Salut Iliuta ,
stiu si ultima poza , ca mi le-a dat si mie Grabmayer - si chiar le-am si pus pe site cu comentariile de rigoare . Sunt tare sceptic cu privire la ce am primit si personal nu cred ca baietii aia doi chiar au facut un nou record mondial .

Scrie răspuns