Balti in jurul Bucurestiului si taxele aferente in 2004

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Andrei Tianu
member
Mesaje: 223
Membru din: 16 Mar 2004 15:34
Localitate: Bucuresti

Balti in jurul Bucurestiului si taxele aferente in 2004

Mesaj de Andrei Tianu » 16 Mar 2004 15:42

Daca altcineva mai harnic decat maine ( spre rusinea mea am ramas fara " roti " de ceva timp si comoditatea m-a impiedicat sa merg cu rata,tren sau altele) a reusit sa faca ceva iesiri, poate doreste sa impartaseasca ceva referitor la acestea.
Si poate imi spune si conditiile din timpul prohibitiei in locatiile respective.
Va multumesc

vedish
new member
Mesaje: 10
Membru din: 24 Mar 2004 23:10

Mesaj de vedish » 24 Mar 2004 23:14

am fost miercuri , 24.03.2004 la peris , nici o trasaturra pana la ora 16 , probabil din cauza vremii , astept saptamana viitoare sa mai incerc
am folosit viermusi patratica si porumb si nimic dar inca mai am sperante deoarece anul trecut am avut rezultate bunicele pe balta asta .
Taxa pe 2004 : 300 000 ziua , noaptea nu am incercat inca
Sunt curios totusi cum se prezinta salaul pe balta asta , nu am incercat niciodata , data viitoare cu siguranta voi incerca

Andrei Tianu
member
Mesaje: 223
Membru din: 16 Mar 2004 15:34
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Andrei Tianu » 25 Mar 2004 09:06

Daca vrei sa dai la salau la Peris eu stiu ca in urma cu cativa ani se prindea salau bine la vietate in balta numita de localnici "la Dinamo "- balta ce apartinea de MI si pe care o gasesti imediat peste calea ferata din balta principala.Nu cunosc detalii despre taxa !

vedish
new member
Mesaje: 10
Membru din: 24 Mar 2004 23:10

Mesaj de vedish » 26 Mar 2004 23:54

Pe balta Batal ati fost ? In caz ca da , ce pareri aveti ?
Eu am fost acum vreo 3 ani parca si imi aduc aminte de apa mica , balta pentru sheffield din cate mi s-a parut , cu un loc sau mai multe bunicele in care era furajat pestele .De atunci nu am mai incercat dar as fii curios sa o incerc anul asta

Andrei Tianu
member
Mesaje: 223
Membru din: 16 Mar 2004 15:34
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Andrei Tianu » 01 Apr 2004 08:43

vedish ai fost vreodata pe Mihailesti ( mai exact pe coada lacului - loc. Draganescu ).Exista posibilitatea sa manance foarte bine rapitorul dar fiind apa mai mica e posibil sa puna gura si vreun "mustacios".Daca esti interesat eu ma duc sambata si iti zic rezultatele.

vedish
new member
Mesaje: 10
Membru din: 24 Mar 2004 23:10

Mesaj de vedish » 04 Apr 2004 22:19

Ai fost ? Cum s-a prezentat rapitorul ?

Andrei Tianu
member
Mesaje: 223
Membru din: 16 Mar 2004 15:34
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Andrei Tianu » 05 Apr 2004 08:04

Din pacate n-am ajuns pe Mihailesti, am fost la Butimanu la indemnul unui prieten.Rezultat - un caras la 1kg care a tras la porumb in miere si in rest nici macar o miscare.Cred ca vineri ajung pe Mihailesti.

&Menumorut
new member
Mesaje: 3
Membru din: 17 Apr 2004 09:27
Localitate: Bucuresti

Mesaj de &Menumorut » 17 Apr 2004 09:37

Salut! Stie cineva daca s-a marit taxa la Stefanesti si care ar fi nada potrivita pt.perioada asta de primavara acolo?
Multumesc anticipat! Fir intins
Fir intins! la Crapu meserias !!!

Vizitator

Peris

Mesaj de Vizitator » 18 Apr 2004 20:15

Am fost impreuna cu Adi Dulau - la o minisesiune de antrenament la Peris , pe balta mica . Nu ne-am facut mari sperante - pentru ca vremea a fost rece si fluctuatia de temperatura zi - noapte - prea mare . Apa rece - si adincimea constanta nu prea ne lasa loc de alegere a zonei de pescuit . A fost oricum util pentru a testa noile echipemente ! Pa balta mica - ciortanica in mal - la viermusi si rama . Cineva a scos un salau linga noi - de sub un ponton si cam atit . In schimb pe balta mare - chiar linga ferma - astazi pe la 13.00 - surpriza - crap romanesc 14.5 kg - scos de un domn Marian Ionita . Adi l-a ajutat cu minciogul si i-am facut si ceva poze . Dl. Albastroiu i-a dat drumul in balta mica - dupa ce l-a cintarit . Dl. Ionita mai avea si 2 buc de 5-6 kg prinse anterior . Locul a fost bine ales - pentru ca toata noaptea a batut vintul spre ferma si tot pestele era strins in partea aia de lac . Momeala - bomba cu viermusi si porumb uscat . Taxa pe balta mare - 300.000 lei / zi - pe balta mica invitatii nominale ( catch & release ) . Cred ca este record pina acum pe baltile din jurul Bucurestiului - cel putin pina acum ! ( lasind la o parte pe Adriano la Tincabesti )

Scrie răspuns