www.korda.ro

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
freecarp
veteran
Mesaje: 751
Membru din: 23 Oct 2005 21:12
Localitate: Gummersbach/Germania

Mesaj de freecarp » 02 Feb 2007 12:22

cred ca asta merge bine, pana cand se va plange cineva, si va scrie la korda un e-mail, unde va specifica ca cei care ii reprezinta in romania nu au servicciul de care sant obisnuiti de la Korda!!
asta numai asa ca exemplu!!

Avatar utilizator
korda.ro
new member
Mesaje: 18
Membru din: 27 Ian 2007 16:36

Mesaj de korda.ro » 02 Feb 2007 12:32

freecarp scrie: ii reprezinta in romania
Te rog sa citesti, cu atentie, postarile anterioare.

Avatar utilizator
freecarp
veteran
Mesaje: 751
Membru din: 23 Oct 2005 21:12
Localitate: Gummersbach/Germania

Mesaj de freecarp » 02 Feb 2007 12:41

voi nu va considerati ca reprezentanti, nici nu am spus asta!!!
eu ca cumparator nu sant(de exemplu) multumit de voi!!
atunci este ptr. Korda o reclama proasta!! si asta nu cred ca o sa le convina!!
si eu nestiind (sau nevrand sa stiu) ca voi nu santeti reprezentanti ci doar nea "GOGU" care si-a deschis un magazin de pescuit si il numeste Korda!
acum pricepi ce vrea sa zic??

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 02 Feb 2007 12:47

Asadar incercarea dvs. de discreditare a website-ului nostru ne-a adus o extraordinara reclama si un numar impresionant de comenzi.
am atras doar atentia ca cineva incearca sa pretinda, subtil, ca este cine nu este de fapt

utilizarea numelui korda ca user, siglei korda in avatar pe acest site, semnaturii korda developments romania, ignorarea mesajelor care se bucurau ca a venit korda in romania, neprecizarea explicita a situatiei reale, reprezinta actiuni care pot induce in eroare

si cand cineva atrage atentia asupra acestui lucru, le considerati ca fiind actiuni de discreditare
normal, cineva care are tupeul sa semneze korda developments romania, ce sa-i ceri
Iar numele "Korda Developments Romania" nu va fi schimbat decat la cererea celor de la Korda UK.
ma bucur ca recunoasteti ca folositi acest nume abuziv
Atata timp cat acesta este specializat numai pentru produsele unei marci si nu deranjeaza firma producatoare prin denumire ci doar pe cei implicati in planul concurential, nu vad motivul pentru care am schimba aceasta denumire
ma mai bucur ca s-a clarificat pana la urma faptul ca nu este vorba decat despre un comerciant ca oricare altul

in rest, succese in vanzari !

Avatar utilizator
freecarp
veteran
Mesaje: 751
Membru din: 23 Oct 2005 21:12
Localitate: Gummersbach/Germania

Mesaj de freecarp » 02 Feb 2007 12:53

sant tere curios sa vad cat rezista Korda.ro sub forma asta :roll:

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de ticu » 02 Feb 2007 12:56

La un rulaj mare de marfa ,nu vad dece na-r rezista!

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de ticu » 02 Feb 2007 13:04

Si hai sa vorbim realitatea nu stiu ce vedeti la preturii ,nu sint exagerat de mici :roll: sint preturi reale,asa se intimpla cind exista concurenta,uitativa si pe carpio si veti vedea tot acelasi preturi ,la unele si mai mici.

Avatar utilizator
korda.ro
new member
Mesaje: 18
Membru din: 27 Ian 2007 16:36

Mesaj de korda.ro » 02 Feb 2007 13:05

@ danr

Si noi va uram succese in vanzari mai ales ca, pana acum, am fost clientii dvs. Deschiderea acestui topic nu ne-a apartinut iar la fel cum dvs. va faceti reclama prin avatar si semnatura, la fel ne facem si noi.
Ce va fi in continuare vom vedea iar prestatia pe piata ramaneasca ne va fi laudata sau criticata numai de catre clienti.
Sper ca, cu aceasta ultima postare, topicul poate fi considerat inchis.

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 02 Feb 2007 13:27

Marius,

Chiar va urez succes, nu am nimic cu voi, iti multumesc pentru comenzile pe care mi le-ai facut pana acum.
Deschiderea acestui topic nu ne-a apartinut iar la fel cum dvs. va faceti reclama prin avatar si semnatura, la fel ne facem si noi.
Este o mare diferenta intre a folosi in semnatura numele firmei tale, brand-ul propriu, si a folosi brandul altcuiva care nici macar nu stie de tine.
In rest, clientii vor decide.

Vlad Pavlovici
senior member
Mesaje: 352
Membru din: 06 Ian 2003 11:24
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Vlad Pavlovici » 02 Feb 2007 15:06

korda.ro scrie: Iar numele "Korda Developments Romania" nu va fi schimbat decat la cererea celor de la Korda UK.
Korda.ro, faptul ca tu esti SC Prossima Company SRL din Bistrita, dar semnezi Korda Developments Romania induce in eroare posibilii clienti (dupa cum s-a vazut mai sus), fiindca ei cred ca trateaza cu Korda, nu cu o firma din Bistrita. Esti un distribuitor care incearca sa se substituie producatorului, pentru a obtine un capital de imagine in in ochii publicului. Asta este o forma de concurenta neloiala fata de ceilalti distribuitori si o folosire abuziva a numelui Korda.

Cred ca lucrurile sunt foarte clare si ma mir ca nu intelegi care e problema. Korda o intelege, insa, si daca iti verifici corespondenta o sa gasesti un email de la Damian Clarke (unul dintre directorii firmei) care iti spune ca a te da drept Korda Developments Romania este inacceptabil si iti cere sa elimini orice sursa de confuzie posibila in urmatoarele zile.

Cererea pe care o asteptai a fost facuta.

Scrie răspuns