despre bomba, gica, scobar si altele

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Rivaldo
junior member
Mesaje: 43
Membru din: 17 Mar 2004 17:02
Localitate: oradea

:)))

Mesaj de Rivaldo » 30 Mar 2004 21:12

Auzi bai Gica duru te invit sa fac un concurs cu tine la pescuit de scobar pe Crisul Repede si iti garantez ca iti vei rupe toate betele :lol: si de prins scobar 0(zero).
Gandestete ca pescuitul la scobar ii mai fin cam de 10 ori ca sa nu spun mai mult .
Asa ca mai gandeste odata inainte sa scrii :D
In legatuta cu revista aventuri la pescuit am multe numere si am sa le studiez cu mai multa atentie .
va multumesc pentru raspunsuri

Rivaldo
junior member
Mesaje: 43
Membru din: 17 Mar 2004 17:02
Localitate: oradea

Mesaj de Rivaldo » 30 Mar 2004 21:17

Multumesc mult CARPROM era exact ce cautam, dar asai ii romanul in loc sa spuna daca stie sau nu el te i-a cu cat e el de mare pescar si cu un misto de 3 lei.
Inca o data mersi fain :D

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 30 Mar 2004 22:15

Gica tata , o tii si tu cu bomba asta ca orbul de gard . Daca omul vrea sa invete - era mai simplu sa-i recomanzi un singur cirlig legat cu textil si cu un plumb culisant in montura - putea sa puna la inceput porumbul si pe ac . Era mai simplu - dar tu o tii pe a ta - BOMBA :lol: Acum ca sa-ti spun sincer - observ la tine o butaforie de mesaje dupa care incerci sa-ti ascunzi o identitate mult mai elevata si academica . Cred eu ca imaginea regizata de tine aici pe site este falsa - iar fronda permanenta este doar o masca a realei tale personalitati pe balta . Vroiam de mult sa fac remarca asta - poate demolam un mit !
Pentru cel care a postat acest topic - ii pot recomanda sa citeasca chiar la Iliuta pe site tot ce este scris despre monturi si momeli . Sunt bune explicatiile si cred ca poate invata destul . Am si eu un articol pe site despre riguri - e bun si asta - dar ale lui Iliuta sunt mai complete

Rivaldo
junior member
Mesaje: 43
Membru din: 17 Mar 2004 17:02
Localitate: oradea

Mesaj de Rivaldo » 31 Mar 2004 12:07

Multumesc Val Pangica Jr pentru informatii mi-au fost de folos :D
In legatura cu cealalta remarca care ai facut-o iti dau dreptate 100% nu vrea sa se simta complexat fata de ceilalti si in consecinta adopta o pozitie de AS!
Las-o mai moale Gicule

Gica Chioru
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 25 Ian 2003 13:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Gica Chioru » 31 Mar 2004 12:19

Val, nu stiu unde mergi la pescuit dar pot sa-ti spun ca unde merg eu, majoritatea pescarilor sunt "bombari". Nu vad de ce ar trebui ca cei de pe forumul asta sa fie exceptii. Poate multi dintre ei chiar nu folosesc bomba, poate nu. Nu inteleg de ce sa nu recunoastem deschis. Pe de alta parte, detest trecerea directa la pescuitul crapului. Si aici nu ma refer la "sportul" in sine ci la profesionalizarea respectiva. Multi dintre pescari agata pestele dar nu stiu sa-l scoata, isi cumpara scule foarte scumpe dar nu stapanesc mijloacele minime si mai mult decat atat, nu respecta pestele.

In ceea ce priveste dedublarea de care ma acuzi, este reala dar nu in totalitate. Faptul ca pescuiesc la bomba este real, chiar daca o folosesc cand altceva nu da rezultate. Te asigur ca si cel care s-a batut ,la propriu, cu Iodi la Cornetu si cel care a eliberat peste prins cu mincioagele la mal de infractori tuciurii, cand era in euforie sexuala-pestele vreau sa zic :D , tot Gica Chioru era. Tot Gica Chioru este si cel care boicoteaza o seama de balti particulare cu preturi prohibite doar asa de-al dracu, fara vreun efect pecuniar la adresa mafiotului respectiv.
Sa sti ca intotdeauna sunt sincer in ceea ce postez.
Ultima oară modificat 31 Mar 2004 12:23 de către Gica Chioru, modificat 1 dată în total.

Gica Chioru
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 25 Ian 2003 13:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: :)))

Mesaj de Gica Chioru » 31 Mar 2004 12:22

Rivaldo scrie:Auzi bai Gica duru te invit sa fac un concurs cu tine la pescuit de scobar pe Crisul Repede si iti garantez ca iti vei rupe toate betele :lol: si de prins scobar 0(zero).
Amice cariocas, toate-s bune si frumoase dar de ce sa rup betele?

Avatar utilizator
patabum
senior member
Mesaje: 441
Membru din: 22 Sep 2003 17:55

Mesaj de patabum » 31 Mar 2004 12:35

Gica Chioru, un mitic Mitica :lol: sau un Neo 8) al realitatii virtuale post-decembriste?

Uite cum, vrand-nevrand, avem la ce sa ne gandim in week-end!

SF
senior member
Mesaje: 346
Membru din: 13 Feb 2004 20:03

Mesaj de SF » 31 Mar 2004 12:36

Care Rivaldo? Rivaldo pe vremea cind juca la Depor,la Barca sau la Milan?
Uite care ii treaba.Ajunge daca citesti tot forumul de la inceput la sfirsit si o sa gasesti ce cauti.Deasemenea articolele scrise sint foarte "cu invataturi"(nu am gasit alt cuvint),bune.Si acum eu i-ti zic asa.Confectioneaza-ti toate monturile(nu te supara,dar ai zis ca esti incepator)fa rost de toate momelile si ....pe balta.Dar mai intii mergi si incearca-le pe o pescarie,o sa vezi ca prinzi la orice momeala si montura.Dupa aia mergi pe o balta obisnuita(sa nu-ti uiti rimele si viermusi acasa,cel putin in perioada asta :lol: ).Si o sa vezi tu ce si cum.
Rivaldo,pescuitul scobarului este de 10 ori mai fin,dar pescuitul crapului este de 10 ori mai.....dur,sa zicem.


PS. Sper ca nu ai sa ma inviti si pe mine la un pescuit de scobar :D !

Fir Intins!!!

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 31 Mar 2004 14:21

Gica ma bucur ca nu ai luat-o prea in serios . Pe mine ma apasa :lol: de mult ideea asta - ca nu esti in realitate cine vrei sa pari ( uneori ) pe site . Eu nu am condamnat bomba - chiar am si dat o idee de montura - cum am vazut eu pe Chilia . Mie imi place stilul asta al tau de pescar de Obor - dar care foloseste uneori un limbaj macar de facultate :lol: Pesemne ca si Gica - tot de la Contra vine :lol: :lol: . In alta ordine de idei - lasati tata omul sa-si faca monturile cum vrea el - si o sa scape vreo 2-3 crapi - si dupa aia se lamureste el si cum vine treaba . Ce dracu cine s-a nascut invatat ? Ce e asa rau sa "arzi" etapele ? Si pana la urma si la bomba sau ce vreti voi poate sa vina un mustacios de 15 kg pe care il poate scapa !

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 31 Mar 2004 18:48

Oameni buni, de ce nu ramaneti la subiect si daca tot va "iubiti" asa de mult deschideti un nou topic cu tema de ex: Hai s-al suparam pe Gica :wink:

Big Carps
carprom :wink:

Scrie răspuns