despre bomba, gica, scobar si altele

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Gica Chioru
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 25 Ian 2003 13:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Gica Chioru » 31 Mar 2004 19:11

[quote="carprom"]: Hai s-al suparam pe Gica :wink:


Chiar asa: so pe el! :D

Realitatea este ca nu am fost deloc la pescuit si asteptarea asta ma da gata.

ps. Pai Val, nu suntem toti "pescari de Obor"? Ce ne face mai ........intelectuali pe unii decat pe altii pe balta? Sculele, catch&release? Eu nu vad vreo diferenta intre un pescar sarman cu o trestie amarata si un jepanist cu nu stiu ce scule..........de ce sa nu fim noi insine aici? Cand Mitica cand Neo, cand chiori cand ageri etc.........?

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 31 Mar 2004 19:22

Gica tu ai inteles bine ce inseamna sintagma asta - no offence pentru cei care au legatura cu aceasta piata a Bucurestiului . In rest vezi ca ne cearta lumea ca am luat-o pe alaturi ! Iar pe aia cu jeepanele - las-o asa ca nu e nimic rau sa ai o masina buna - care sa te duca si pe balti mai greu accesibile . Daca te intereseaza - eu nu am :lol:

Avatar utilizator
mirceas
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 29 Feb 2004 11:11
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de mirceas » 31 Mar 2004 19:33

hai ca sunteti simpatici... vorba lui Gica "nu am fost deloc la pescuit" spune totul. nerabdarea de a merge pe balta v-a "ametit" de tot si acu' va varsati naduful pe forum...

have patience... duceti-va si mai lustruiti lansetele (chiar daca ati facut asta toata iarna... o saptamana, doua in plus nu strica, numa' sa nu le tociti smaltu' pana la fibra).

fir tzapan!

ps. cica de luni incolo revine iarna... o sa ninga in tara. deci s-ar putea sa mai dureze pana sa intram in "paine" la crap.

Rivaldo
junior member
Mesaje: 43
Membru din: 17 Mar 2004 17:02
Localitate: oradea

Mesaj de Rivaldo » 01 Apr 2004 11:14

Gica gica nu te-ai prins am spus ca iti vei rupe toate sculele ca nu vei prinde NIMIC :cry:
Bine ai spus Gica "nu am fost deloc la pescuit" as ma gandeam si eu :lol:
Sa stii SF daca vrei poti sa faci si pescuitul la scobar dur asta depinde cu ce scule pescuiesti :lol:

ciao

SF
senior member
Mesaje: 346
Membru din: 13 Feb 2004 20:03

Mesaj de SF » 01 Apr 2004 11:27

Corect,am vazut "bombardier" in actiune,la scobar :lol: .Lansa niste bombe care precis faceau cratere prin albie :lol:


Fir Intins!!!

Gica Chioru
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 25 Ian 2003 13:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Gica Chioru » 01 Apr 2004 12:11

Rivaldo scrie:Gica gica nu te-ai prins am spus ca iti vei rupe toate sculele ca nu vei prinde NIMIC :cry:
Tocmai. :?: :!:

Andrei Tianu
member
Mesaje: 223
Membru din: 16 Mar 2004 15:34
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Andrei Tianu » 01 Apr 2004 12:46

Nu stiu cum sunteti voi dar si pe mine faptul ca nu se mai termina frigul asta ma omoara si in plus mai face si vremea glume pe socoteala noastra - in timpul saptamanii e frumos si in week-end vine iar frigul, ploaia ...
Asa ca daca se mai incing spiritele eu cred ca este scuzabil - intre niste limite.
Fir intins si daca aveti pile la resposabilii cu vremea va rog eu frumos - FOLOSITI-LE !

nick h.
senior member
Mesaje: 462
Membru din: 01 Iul 2003 10:53

Mesaj de nick h. » 01 Apr 2004 13:10

Gica tata, tare as fi curios, care este fata ta reala, intrucat aici pe forum nu cred ca esti tu, aici esti un farsor, chiar daca trebuie sa recunosc ca ai creat un personaj pitoresc care ne-a mai descretit fruntile de multe ori cand ti-am citit mesajele.

referitor la meseriasii scobaristi, ii rog sa fie mai atenti la titlul forumului Crap.ro nu scobar.ro.
din nou nu ma pot abtine ca sa nu mentionez ca devine obsedant de enervanta povestea cu bomba.
in fapt cei care dau la bomba de cele mai multe ori o fac si din comoditate, un kil de mamaliga si hai la pescuit, nu-si "irosesc" timpul cu pregatirea unei partide de pescuit.
nu stiu cum sunt altii...(vorba lui Creanga) dar mie imi place le nebunie pregatirea unei partide de pescuit.
pregatirea incepe lunea si se termina vinerea cand ies la pescuit.
si urmatoarea luni ciclul se reia de la inceput, tot asa intreg sezonul...
n-am nimic impotriva celor care dau la bomba e un stil de pescuit, ca multe altele.
ba chiar le recomand bomba cu pogace ,care e mult superioara la crap celei cu mamaliga.
bomba cu pogace o folosesc si eu pe un lac din apropierea casei cum s-ar zice,e la 12 km de satu mare se cheama odoreu.
daca mai ies dupa amiaza dupa servici la crap dau la pogace intrucat nu am timp sa ma pregatesc corespunzator, pogacea fiind o nada cu actiune rapida.
recomand legarea carligelor cu fir monofilament rigid , carlige 1/0, nu folositi textilul pentru ca veti avea multe rateuri.

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 01 Apr 2004 13:25

am senzatia ca pescuitul la crap inseamna mai multa pregatire decat pescuit
mi se pare enervanta treaba asta

SF
senior member
Mesaje: 346
Membru din: 13 Feb 2004 20:03

Mesaj de SF » 01 Apr 2004 13:28

Eu unul,nu mai inteleg nimic!

Fir Intins!!!

Scrie răspuns