342 kg. in 40 de ore

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 20 Apr 2004 15:19

Valentine - tu ai luat Illusion-ul ala de la mine ? Prea semeni la initiale si la adresa ?

Avatar utilizator
Valentin B.
junior member
Mesaje: 69
Membru din: 12 Feb 2004 16:45
Localitate: Targoviste
Contact:

Mesaj de Valentin B. » 20 Apr 2004 18:42

Da d-le Pangica,eu sint... :D :D :D

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 20 Apr 2004 19:16

E suficient sa-mi spui Val :lol:

Adrian
new member
Mesaje: 25
Membru din: 29 Apr 2004 20:11
Localitate: Petrosani

342 kg. in 40 de ore

Mesaj de Adrian » 14 Mai 2004 10:35

Pentru Ariano Musaro am o intrebare care ma chinuie de-o buna bucata de vreme. Cit timp ti-a luat drilul cu acel crap de 22 kg. ? Crapii de apa curgatoare sint mult mai NERVOSI si doresc sa fac comparatie. Inca n-am ajuns la performanta ta (22 kg.), pe riu e greu sa aghet un crap atit de mare.

Adrian T.

caaron
veteran
Mesaje: 813
Membru din: 20 Mai 2004 17:45

Mesaj de caaron » 20 Mai 2004 17:58

Adriano am fost chiar langa tine cand ai cantarit crapu de 20 de kg. Am adus cantaru la cererea Dlui Vlad. Felicitari esti mare! Pt cei interesati de invatat de la un pescar adevarat v-ati gasit omul. Si nu spun asta numai pt ca a prins peste. Pe tancabesti2 aproape oricine da dupa crap prinde mai mare de 10 kg si cel putin unu pe zi. Asta fara sa foloseasca boillies sau momeli greu de procurat. In ziua despre care vb adriano eu am luat un crap de 12 k la undita din trestie indigena de 2 m si fir de 0.16 cu 2 viermusi in ac(dadeam la caras). Asta ca sa realizati potentialu baltii! omu este mare tocmai pt respectu pe care il are fata de peste! am fost de fata cand a refuzat sa tina un crap pana dimineata pt ca nu avea baterii la aparatul de fotografiat! ASTA INSEAMNA SA FII PESCAR! pestele poate sal prinda aproape oricine pe o balta buna si cu un gram de noroc! Spiritul de pescar implica mult mai multe lucruri: respect fata de natura, atasament, vise care se impletesc inaintea unei partide de pescuit care uneori se termina poate fara rezultate, dorinta de a invata despre partenerul tau Pestele,etc. Ar trebui sa se bata mai multa moneda pe respect decat pe zecile poate chiar sutele de retete de boillies!
Adriano esti mare si sper sa intalnesc din ce in ce mai multi pescari ca tine pe balta! Fir intins ! www.xxx.ro
Ultima oară modificat 19 Sep 2012 15:15 de către caaron, modificat 1 dată în total.

SF
senior member
Mesaje: 346
Membru din: 13 Feb 2004 20:03

Mesaj de SF » 21 Mai 2004 11:15

Nu stiu de ce nu l-am felicitat pina acum pe musiu Musaro,dar il felicit acuma.Din ce se vede,un adevarat mare pescar.
Felicitari si dumitale Caaron,esti fenomenal domnule!

Fir Intins!!!

Avatar utilizator
Daniel Costache
veteran
Mesaje: 857
Membru din: 14 Mai 2004 21:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache » 22 Mai 2004 02:25

Ma bucur sa aud de asemena capturi si sper sa ajung si eu cat mai curand sa ma laud cu asa ceva. Dar pana atunci explica-mi si mie te rog ce inseamna "2+2=5".
La mai mare![/quote]
Salutari din Miami

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 22 Mai 2004 08:27

si poate ne povestesti si cate ceva de la concursul la care tocmai ai participat adriano
Nu face ce nu-ti place!

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 23 Mai 2004 17:32

inainte de toate vreau sa va multumesc:
Adrian drilul a durat cam 15 minute:am fortat un pic pentru ca pescuiam in fata stufuri(lipit de fapt)si cum intepai crapul se aducea inauntru.pentru a evita de lasa acolo incapcanat un crap mai bine fortam .PS.baitrunner strimt la maxim!!
multumesc mult si la Caaron, baiat de treaba care intradevar ma aiutat acolo cu cantar. Felicitari si tie!!(cu undita lai scos baiat nu gluma, nu e de toti sa pastresi controlul cu un fir de '14' bravo. O sa ne intelnim noi acolo.numai bine
multumesc si sf care inca nu am avut placere sa ne intalnim!Dar crapar confirmat si el de cat citesc pe aici!!

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 23 Mai 2004 17:48

daniel 2+2=5 este esenta pescuitului (nu doar la crap)inseamna ca pescuitului nu este matematica ,si regule pe care te bazezi trebuie schimbate in continuare (ca momeala si baterie de la aparat de posele de altfel)modificate, schimbat tecnica ,locuri,monturi etc. Nu exista un parametru fix de la care pot sa compui un equatie. Norocul si aplicatie impreuna cu sanatate sa fie, si sa invatam de la greseli focute in trecut sau de la greseli de ceilalti. ok? fir intins baiat si peste mare cat doresti:sa fie peste mare in baltile unde te aduci, si asta este un factor important, si daca iai un crap la 5 kg. intro balta de ciortan trebuie sa fii multumit cum o persoana care a luat peste de 25 de kg. la sarulesti.Numai bine! adri

Scrie răspuns