TVR a pus camera pe AGVPS. Fiti pe faza in 21 martie.

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
dan f. secosan
new member
Mesaje: 8
Membru din: 01 Apr 2006 16:48

TVR a pus camera pe AGVPS. Fiti pe faza in 21 martie.

Mesaj de dan f. secosan » 15 Mar 2007 20:23

Salut lumea!

Ieri seara (miercuri, 14 martie), pe la 21,30h, la emisiunea de reportaje si anchete care se numeste Ochiul magic, a fost difuzata prima parte a unei anchete jurnalistice care are ca subiect porcariile care se intampla la AJVPS Hunedoara.
Miercurea urmatoare, adica in 21 martie, partea a doua va viza si chestiuni legate de razboiul AJVPS Hunedoara cu asociatiile independente de pescari din acel judet.


Discutam dupa difuzare.

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Re: TVR a pus camera pe AGVPS. Fiti pe faza in 21 martie.

Mesaj de voicua » 17 Mar 2007 07:43

dan f. secosan scrie:Salut lumea!

Ieri seara (miercuri, 14 martie), pe la 21,30h, la emisiunea de reportaje si anchete care se numeste Ochiul magic, a fost difuzata prima parte a unei anchete jurnalistice care are ca subiect porcariile care se intampla la AJVPS Hunedoara.
Miercurea urmatoare, adica in 21 martie, partea a doua va viza si chestiuni legate de razboiul AJVPS Hunedoara cu asociatiile independente de pescari din acel judet.


Discutam dupa difuzare.
Foarte bine;daca nu intervin cei care ar trebui sa intervina macar cei din mass media sa faca lumina. :mrgreen:

dan f. secosan
new member
Mesaje: 8
Membru din: 01 Apr 2006 16:48

Mesaj de dan f. secosan » 19 Mar 2007 21:30

Emisiunea va incepe miercuri, la 21,20. Vor fi 3 reportaje, intre care si cel despre care vorbeam.
Motivul pentru care cred ca de aceasta ancheta e posibil sa fie interesata mai multa lume decat cea din Hd este ca ceea ce se intampla la AJVPS Hd are un inalt grad de reprezentativitate pentru intregul sistem AGVPS din Romania.

Avatar utilizator
florynel
junior member
Mesaje: 97
Membru din: 06 Mar 2007 23:48
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de florynel » 28 Mar 2007 22:44

Porcarii se fac in majoritatea centrelor zonale Ajvps.Nici in Sibiu nu fac mare lucru.Platesti taxa,dar din banii aia pescarii nu vad nici macar 5% in amenajari,populari etc.Daca vrei sa pescuiesti pe barajele din jurul oltului iti rupi masina in 2 +.Bataie de joc.Eu oricum im vizez permisul asa ca sa fie,ptr ca oricum nu prea pescuiesc pe Olt...ma mai duc la stiuca din cand in cand.
Acum ca sa nu fiu chiar carcotas:cica s-ar fi populat baltile de la Sopa anul trecut cu nu stiu cate tone de carasel si crapcean din fondurile AJVPS.Tot degeaba din moment ce l-au adunat pe tot plutasii.Am trecut pe acolo anul trecut si am intebat pe cineva daca merge treaba...la care el cu mandrie "Merge de rupe copile...am prins vreo 7 kile de crapcean cat palma"..., ce fain....si toti au pretenii la peste mare dar il omoara de mic.Deci degeaba s-a populat si acolo daca a fost starpit aproape tot puietul de crap.
Am mai vazut anul trecut un reportaj la Tv de toata jena.In prohibitie cica au facut controale pe baraje si au aratat cum au dat ditamai amenda la 2 batranei probabil de prin satele din imprejurime care nu stiu daca aveau mai mult de 4 carasei in juvelinc(respectivii riscau si dosar penal).Dar pe braconierii care plasuiesc zi de zi in spatele barajelor de ce nu-i agata?Sa fie oare mana-n mana cu Ajvps-ul?va las pe voi sa va dati cu parerea.

Scrie răspuns