legislatie 2007?

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
chiqui2k4
member
Mesaje: 186
Membru din: 23 Ian 2005 11:36

Mesaj de chiqui2k4 » 18 Mar 2007 20:32

Ai perfecta dreptate cind spui ca LA NOI CA LA NIMENI.

Avatar utilizator
Dan Pop-Coman
veteran
Mesaje: 533
Membru din: 12 Sep 2006 22:43
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de Dan Pop-Coman » 18 Mar 2007 20:39

Pacat de apele ce le avem.

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 18 Mar 2007 22:13

pacat de oamenii pe care ii avem dane :cry: d-zeu ne-a dat de toate,avem cred ca cea mai frumoasa tara,cu mare,munte,delta,dunare.........

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 18 Mar 2007 22:44

se popate pescui noaptea fara probleme pe apele publice
cel putin politia de frontiera este la curent cu modificarea legii...
le-a luat cateva luni

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 19 Mar 2007 09:54

voicua scrie:
freecarp scrie:nici in franta nu ai voie sa pescuiesti noaptea peste tot!!!
si acolo sant zone, asa ca nu este numai la noi!!
fir intins
Da mai fratilor dar aratati-mi o zona delimitata in acest scop ca o mananc, sau macar un loc unde sa scrie ,,in aceasta zona este permis pescuitul pe timp de noapte"avand in vedere ca legea e aprobata de aproape un an de zile.Pe toate malurile gasesti ,,Proprietate privata'sau ,,Accesul interziz'',,Atentie caine rau '',dar alceva nimic.La asta m-am referit cand am afirmat ,,la noi ca la nimenea'' . :-(
si in belgia este la fel ,daca nu cunosti zonele unde ai voie sa pescuiesti noaptea o iei la masea daca te prinde controlul + ca si aici in belgia nu scrie nicaieri in zonele unde ai voie sau nu noaptea spre ex pe fluviul meusse care este destul de lung sant zone unde ai voie si zone unde nu ai voie noaptea dar nicaieri nu este marcat dea lungul fluviului singua solutie pe care o ai este atunci cand iti iei permis de pescuit primesti o carte in care ai totul scris unde ai voie sa pescuiesti noaptea sau nu acea carte trebuie sa o ai la tine mereu ca fara ea esti mort

Avatar utilizator
radumatica
veteran
Mesaje: 632
Membru din: 26 Dec 2005 21:39

Mesaj de radumatica » 19 Mar 2007 13:28

Baieti,daca vede vre-un "domn"parlamentar postarile voastre din care reiese clar ca in general nu se pescuieste pe timp de noapte in tarile UE,s-ar putea ca nu peste multa vreme sa avem surprize si sa se interzica si la noi,ca vorba aia...sa ne aliniem la toate cu UE ,mai putin la salarii :lol: :lol: :mrgreen:
Practica , pe balta se face!!!

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 19 Mar 2007 20:00

Sase, baietii!! adica, 3 x 2, sau 3!, stergeti topicu' , ca ne pashte iara interdictia ( legala!) peste/pe noapte! Sau bagati interdictie la "alesi"! :evil: :D :D :D
Glumesc, si sper sa se rezolve ceva si in acte si in gandirea tuturor!
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

Avatar utilizator
chiqui2k4
member
Mesaje: 186
Membru din: 23 Ian 2005 11:36

Mesaj de chiqui2k4 » 19 Mar 2007 21:35

Cum asteapta pescarii din Romania pescuitul de noapte asa se aspteapta si aici in Spania schimbarea acestei legi care este de pe vremea lui Franco.

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 20 Mar 2007 00:02

radumatica scrie:Baieti,daca vede vre-un "domn"parlamentar postarile voastre din care reiese clar ca in general nu se pescuieste pe timp de noapte in tarile UE,s-ar putea ca nu peste multa vreme sa avem surprize si sa se interzica si la noi,ca vorba aia...sa ne aliniem la toate cu UE ,mai putin la salarii :lol: :lol: :mrgreen:
nu am spus ca nu se pescuieste noaptea in belgia ,ci doar ca sant locuri unde ai voie si unde nu ai voie numai ca nu sant marcate la fata locului ci doar intr-o revista pe care o primesti de la posta atunci cand iti iei permisul

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 22 Mar 2007 12:42

Tot n-am prea priceput...mai greu de cap, ce sa-i faci, asa-s fizicienii! :D
Pana la coada putem pescui pe BALTILE AGVPS sau ma rog, ale altor asociatii, noaptea? Din lege...vb voastra, la noi ca la nimeni, dar eu am priceput ca delimitarile respective se fac pe rauri.
Pe de alta parte: numai DOUA sau mai multe bete? Nu vb de baltile private, cu regim propriu. In alte parti cum e? Am un var care s-a mutat in Ungaria, pescuia pe Balaton cu 4 bete x 1carlig, a venit controlul si l-au lasat in pace, cu toate ca si la ei se pare ca e voie cu 2 x 2. Mai pricepe ceva cineva? :shock:
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

Scrie răspuns