articol - pescuitul la PET

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Cristi Bolfos
member
Mesaje: 230
Membru din: 12 Feb 2004 18:18
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Cristi Bolfos » 23 Apr 2004 15:38

PS vezi caruta 8)

Rivaldo
junior member
Mesaje: 43
Membru din: 17 Mar 2004 17:02
Localitate: oradea

Mesaj de Rivaldo » 23 Apr 2004 22:44

Sper ca ma lasi sa-mi spun parerea care este personala EU NU CRED !
ori cat ai spune tu ca ii de adevarata .
din cate mesaje au fost nu numai eu am prenumele de Toma :)
Mie mi-a placut povestioara dar sa ramnem doar la atat sa nu cadem in absurd , nu contest ca nu ati prins peste mult dar ce spui tu ii exagerat

Avatar utilizator
mirceas
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 29 Feb 2004 11:11
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de mirceas » 24 Apr 2004 08:32

fratilor, cand o sa mergeti pe balta macar de doua ori pe saptamana... mergeti la pescuit suficient de mult si in mai multe locuri, si dupa aia vorbim.

nu pot sa certific daca iliuta si prietenii lui chiar au prins atata peste in partida respectiva, dar cantitatea aia este posibila in 4-5 zile... chestia este ca trebuie sa ai noroc de o conjunctura favorabila, fapt ce se intampla foarte rar (si e valabil numai pentru pescarii incercati).

vedeti exemplul lui adriano (care a fost si televizat) care in aprox. 40 ore (nicicum 4 zile) si in doi oameni au prins peste 300 kile de crap... ce zici rivaldo, nici recordul lui adriano nu il crezi?

fir intins!!

Avatar utilizator
Cristi Bolfos
member
Mesaje: 230
Membru din: 12 Feb 2004 18:18
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Cristi Bolfos » 24 Apr 2004 09:28

Eu sincer sunt de aceasi parere cu mircea,nu vad de ce 3 oameni nu pot prinde 500k peste in 4 zile.....la fel cu adriano a stat 40 ore si aprins peste 300 k ...daca statea 4 zile cat prindea???
Cred ca daca reusesti sa faci in fiecare saptamana macar o partida de pescuit de 2-3 zile poti sa ajungi la performante asemanatoare...
Si chiar daca nu era atata peste eu cred ca cel mai important lucru din povestea asta este felul in care momeala a ajuns in zona cu peste si prea putin conteaza cantitatea prinsa.

Rivaldo
junior member
Mesaje: 43
Membru din: 17 Mar 2004 17:02
Localitate: oradea

Mesaj de Rivaldo » 24 Apr 2004 22:35

ok
aveti drepate
s-a facut prea mult tam tam pe acesasta poveste
ciao

Scrie răspuns