Ma poate ajuta cinvea?

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 28 Mar 2007 19:04

Ei uite ticu iti spun ca nu este chiar asa si iti dau exemplu: pe Prut merg la pescuit cu toate momelile,inclusiv boilis,pe anumite locuri numai de ei stiute sunt batrani din satele de pe malul Prutului care pescuiesc cu stufuri groase( pe vremuri existau niste tufe din acest stuf care cresteau in curte )cu fir gros si pun in carlig un patratel de mamaliga de 2 cm pe latura :shock: si cand trage te sperii ce stil au de a scoate pestele ,nu rateaza niciodata,ne da CLASA :!: aia sunt pescari iscusiti ;-) noi trebuie sa invatam de la ei mai intai multe lucruri si mai ales locurile de pescuit ptr.ca locul inseamna succesul unei partide.....sau nu :-? si apoi sa ne dam mari pescari :roll:

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de ticu » 28 Mar 2007 19:42

Gabriel nu stiu cum or fi la voi batrini dar eu ii vad la noi sint degeaba ,stau pe malul belti si ne blesteama ca dam cu toate gunoaiele in apa si ei nu mai pot prinde peste din cauza noastra ca iam invatat la toate prostiile,nam zis ca nu se prinde la porumb ori cum in beltile care sint intens pescuite la boilies sansele sint minime :D

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 28 Mar 2007 21:46

ticu scrie:Gabriel nu stiu cum or fi la voi batrini dar eu ii vad la noi sint degeaba ,stau pe malul belti si ne blesteama ca dam cu toate gunoaiele in apa si ei nu mai pot prinde peste din cauza noastra ca iam invatat la toate prostiile,nam zis ca nu se prinde la porumb ori cum in beltile care sint intens pescuite la boilies sansele sint minime :D
Sa ne gandim ca azi-maine suntem noi in locul lor si ..........pana atunci cine stie ce inventii mai apar si vom spune si noi la fel ca ei. Cred ca noi cei mai tineri trebuie sa dam dovada de intelepciune si sa-i intelegem sau mai putin,sa-i toleram asa cum sunt ei. :D
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Avatar utilizator
Dan Pop-Coman
veteran
Mesaje: 533
Membru din: 12 Sep 2006 22:43
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de Dan Pop-Coman » 28 Mar 2007 22:29

Tolerati-i voi fratilor.Eu nu pot sa mai vad cum iau ciortanii ca palma si-i baga in straite.

Avatar utilizator
florynel
junior member
Mesaje: 97
Membru din: 06 Mar 2007 23:48
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de florynel » 29 Mar 2007 00:58

Dupa ce ca omoara crapull de mic mai au si pretentia sa prinda peste mare

jenel
senior member
Mesaje: 437
Membru din: 21 Feb 2006 21:05
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de jenel » 29 Mar 2007 21:05

@dane

eu i mai intreb din cand in cand daca acasa mananca pui de la closca cand ies din ou sa vezi ce fata au raspunsul de obicei e: " cum adica sa mancam pui de la closca " :evil: dobitocii

Viorel Doloc
member
Mesaje: 270
Membru din: 09 Feb 2007 14:26
Localitate: sibiu

Ma poate ajuta cineva?

Mesaj de Viorel Doloc » 01 Apr 2007 19:37

Salut! ai fost la pescuit? Pe ce balta din sibiu ai vazut crapi de 20kg.?

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 02 Apr 2007 08:49

Dan Pop-Coman scrie:Tolerati-i voi fratilor.Eu nu pot sa mai vad cum iau ciortanii ca palma si-i baga in straite.
Da,din punctul acesta de vedere aveti perfecta dreptate. Eu ma refeream la comentariile lor. Jenel cu puii de closca esti tare :mrgreen: :mrgreen: eu nu m-am gandit la asta dar o preiau :D
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Scrie răspuns