Intrebare catre admin

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 05 Apr 2007 08:57

@toni
si mi-e mi-au fost sterse postarile din acest topic dar m-am obisnuit..........chiar nu merita sa reactionezi asa.
ps-sa sti ca razvan e chiar un tip super ok :lol:

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 05 Apr 2007 10:02

iulian scrie:@razvan 111272

daca tot ati decis sa eliminati acele postarii , corect era sa si motivati aceasta actiune eventual cu MP catre cei implicati , mai ales ca conversatia se incadra in limite decente si corecte . totusi au trecut 17 ani de la perioada in care se practica cenzura .

is
eu nu am decis nimik ,nu sant admin al acestui site si nici nu am cerut sa se stearga acele postari

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 05 Apr 2007 10:25

Acel topic o luase razna, se deschisese o polemica fara sens.
Nu isi au rostul aici mutari de discutii de pe alte forumuri sau plimbarea barfei.

Nu va mai suparati asa pentru niste mesaje, daca stau sa editez fiecare post in parte sau sa sterg printre mesaje ramane un topic fara nici o noima, asa il sterg cu totul si gata.

Multumesc pentru intelegere.
Nu face ce nu-ti place!

toni
member
Mesaje: 287
Membru din: 28 Feb 2005 17:29

Mesaj de toni » 05 Apr 2007 10:32

@ razvan

ok, hai sa ingropam securea. din ce ai mai postat, inteleg ca " no offence intended" , atunci "none taken" si nu e nevoie sa-ti ceri scuze...

@ restu' gastii

multumesc pt suport :D

ps: chiar nu sunt obisnuit si nu accept sa mi se inchida gura atat timp cat folosesc un limbaj civilizat, si nu aduc injurii altor oameni .

m-am contrazis de destule ori pe siteu asta sau pe altele cu diverse persoane , da niciodata nu am injurat sau nu am scris lucruri pentru care sa mi se stearga posturi.


chestia asta chiar ma calca pe nervi.

si mai e ceva : nu imi plac de loc fazele cu " s-a hotarat " , "s-a decis" , " mai multi au " etc ... eu cand consider ca am ceva de zis o zic si cu asta basta ... in nume propriu si foarte clar.

cred ca iulian a punctat foarte bine. un minim de decenta era un mp de la
admin cu o explicatie foarte sumara, si ar fi fost totul ok.

plus , eu sunt de parere ca un admin trebuie sa si raspunda la un post daca e intrebat direct .

si ca sa lamurim o data pentru totdeauna cum e treaba cu concursurile :

fratilor, eu nu dispretuiesc sub nici o forma pescarii ce nu se duc la concursuri. sa fie deosebit de clar.

dar nici nu ma pot abtine sa nu scriu la asemenea topicuri, dintr-un motiv foarte clar : cei care nu au fost niciodata la un concurs serios, si comenteaza despre pescuitul de competitie, o fac in necunostinta de cauza . e logica elementara , nu ?

nu tin minte sa fii pus eu vreodata in discutie partea financiara, de genu ca aia fara bani sunt prosti, si viceversa. ba chiar imi aduc aminte ca am scris o data si niste exemple pe tema asta, ceva cu cei care se pricep si n-au bani, sau nu se pricep si au si invata repede pt ca pot experimenta mult si li se ofera informatie etc .... citit topicul ala si vedeti care e pozitia mea vis a vis de problema asta .

sunt convins ca sunt pescari foarte foarte buni care nu se duc la concurs, si ca sunt pescari slabi care se duc.

ceea ce vreau eu sa zic, si am scris si in topicul sters : fratilor, pescarii ce se duc la concursuri se duc la peste si in alte circumstante. si nu numai pe cele 3-4 piste consacrate. concursul este un alt tip de experienta, ce se adauga pescuitului normal. si credeti-ma, este cu totul altceva.

si cu asta inchei : extremele nu sunt bune in nici o parte . nu categorisiti pescaru de competitie un smecher bazat plin de bani care are guta din parai rasuciti si de aia prinde peste ca in rest nu stie nimic si e numa plin de fite, si nici pe cel care nu merge la competitie ca un parlit vai mama lui , da care e intr-un fel un soi de tata baltii si prinde peste si la bolduri.


hai ca m-am plictisit de atat scris....

toni
member
Mesaje: 287
Membru din: 28 Feb 2005 17:29

Mesaj de toni » 05 Apr 2007 10:34

ah , nu vazusem ca ai raspuns , iliuta.

nu era mai bine sa o zici de la inceput, sa nu ne mai baraim aiurea ?

:D

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 05 Apr 2007 10:43

Man, eu stau in Delta si am internet pe zapp, pana mi se incarca o pagina ma imbolnavesc de nervi. Asta e si principalul motiv pentru care nu pot sa stau sa bilbilesc fiecare topic in parte.
Nu face ce nu-ti place!

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 05 Apr 2007 10:46

@ toni
:bere: :bere: .... ;-)

jenel
senior member
Mesaje: 437
Membru din: 21 Feb 2006 21:05
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de jenel » 08 Apr 2007 20:41

din toata magaria mai bine sa nu mearga netul si la mine din aceleasi cauze ca la iliuta :mrgreen:

Scrie răspuns