Mindra (jud.Sibiu)

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
dan craciun
junior member
Mesaje: 53
Membru din: 07 Ian 2003 08:24
Localitate: Rm.Valcea
Contact:

Mindra (jud.Sibiu)

Mesaj de dan craciun » 27 Apr 2004 07:45

Ma intereseaza si pe mine citeva informatii despre balta Mindra, de linga Ocna Sibiului,(taxa/zi;specii de pesti,nade,momeli, etc...)

Avatar utilizator
Andrecau Razvan
member
Mesaje: 228
Membru din: 21 Apr 2004 21:40
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de Andrecau Razvan » 28 Apr 2004 09:11

E 200.000 lei /zi dar te poti intelege cu baietii de acolo......sambata am fost 4 si am platit 100.000(toti) :) e plin de fitofag si carasei ........ merge la mamaliga, viermusi, macaroana si rama cateodata.......

fir intins...

dan craciun
junior member
Mesaje: 53
Membru din: 07 Ian 2003 08:24
Localitate: Rm.Valcea
Contact:

Mindra (jud.Sibiu)

Mesaj de dan craciun » 24 Mai 2004 09:05

Am fost joi (20.05) la Mandra si... m-am lamurit.Carasei mai mici de-o palma.Erau acolo pescari de 3zile,care au nadit la greu cu barca,iar rezultatele....Pe la ora 13 ne-am mutat si la balta dinspre Ocna-Sibiului(nu mai retin cum ii spune,ceva cu G...)si aceleasi rezultate pt. mine,iar pt niste hunedoreni, care cunosteau balta f.bine, dezastru.In 4 zile: 6 crapceni la 400g.Erau cinci pescari cu cite 4-5 lansete,dadeau la tot felul de momeli,iar rezultatul a fost cel care l-am scris mai sus.

Avatar utilizator
Andrecau Razvan
member
Mesaje: 228
Membru din: 21 Apr 2004 21:40
Localitate: Sibiu
Contact:

Mandra-Sibiu

Mesaj de Andrecau Razvan » 24 Mai 2004 10:23

Pe lacul Butalau de la Mandra este crap la greu.......eu am fost acum 2 saptamini si am stat de miercuri pana sambata seara(am prins o vreme groaznica), am fost cu 3 prieteni si am dat doar la boaba de porumb ( am momit de 3 ori pe zi) cel mai mic a fost la 600 si cel mai mare la 1,6kg in total am prins cam 15Kg dar a avut un prieten rateuri la ceva mai mare (3-5 kg) O sa merg vineri sper sa prindem vreme mai buna.......eu zic ca Lacul are potential dar trebuie insistat......

Fir intins tuturor.

Scrie răspuns