www banatul.eu

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Dan Pop-Coman
veteran
Mesaje: 533
Membru din: 12 Sep 2006 22:43
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de Dan Pop-Coman » 09 Mai 2007 10:20

Nu am nimic cu Cornestiul,dar e prea ingusta,cu mult peste,numai buna de-nvatat nepotii sa pescue.

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 09 Mai 2007 10:26

:lol: no coment :lol:

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 09 Mai 2007 10:28

teacher64
nu vrei sa stii :lol:
cealalta problema o sa o rezolvam,nu scapi :lol:

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 09 Mai 2007 22:04

Dan Pop-Coman scrie:Nu am nimic cu Cornestiul,dar e prea ingusta,cu mult peste,numai buna de-nvatat nepotii sa pescue.
Aceeasi parere aici .
Powered by two rods

Avatar utilizator
gusti
senior member
Mesaje: 485
Membru din: 17 Feb 2006 22:36
Localitate: Timisoara

Mesaj de gusti » 13 Mai 2007 21:34

vlasine nu ma uita .vin cu berea.

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 14 Mai 2007 20:38

esti pe lista :mrgreen:

Avatar utilizator
kiritzu_z
new member
Mesaje: 22
Membru din: 28 Iul 2005 18:43

hahaha

Mesaj de kiritzu_z » 21 Mai 2007 08:58

recordul lui dan pop coman cteno de 24 kg PE O BALTA DE 180M /100M.presupun ca pescuiai pe diagonala.si nu oricine prinde peste pe cornesti.numai cei ce stiu.
nepotzi mei prind in fiecare zi 4-5 crapi de 12-18kg .buna scoala nu?

cit despre capre .... nu-i o noutate ca ma iubesc.si eu pe ei.site-ul a fost destinat pescuitului de crap din partea de vest. ce sa fac daca,crap peste 10 kg se prinde cu frecventa mare numai pe cornesti.de ce nu veniti voi cu propuneri de balti in care se prinde crap la boilies si peste 10 kg?ca as mai uda si eu batul intr-o balta de calitate .Poate niste poze cu recorduri din 2007 m-ar lamuri mai mult.Si nu mai fiti suparati ca n-ati prins cind ati fost pe cornesti 2, (ca incep sa cred ca asta ar fi motivul supararii) va dau un pescuit gratis si 2-3 kile de bile poate cine stie... pe voi va las sa aruncati de pe dig ca sunt 500m poate va ajunge .daca nu am si doua barci si am auzit ca la vislit sinteti profesori :)))) sper sa nu fie cu suparare , am mare respect ptr voi si glumesc :)

teacher 0745620989 din pacate lucrez 24 din 24 cu 3 joburi , abia ajung pe acasa ... regulamentul este valabil ptr toata lumea

rautati ii usor sa spui .daca aveam balta mai mare sigur eram nr 1 din partea de vest a tarii.din pacate posesorii cu lacuri cu potential nu fac nimic.ii usor sa vorbesti de rau si greu sa apreciezi pe cineva care face intradevar ceva ptr pescuitul sportiv
fir intins

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 21 Mai 2007 09:42

kiritzu_z
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nu avem de ce sa fim suparati,cel putin eu,pe cornesti am fost o data la invitatia ta si nu am prins nimic-motivul cred ca il sti,aveam coleg de stand pe cineva,nu vreau sa dau nume care a baut si urlat non stop............si am stat doar 12 ore,in rest nimic,ce am spus eu si sustin in continuare este ca lacul din pacate este mic,in rest toata stima pt tine si munca pe care o depui.
sa nu crezi ca avem ceva personal cu tine sau balta,departe de a fi adevarat,nu venim pe cornesti din motivele enumerate mai sus,nimic altceva.
noi mergem in continuare pe varadia,anul trecut nu am prins mai mari de 17 kg,dar lacul ascunde pesti mult mai mari si in curind o sa postam poze si cu batrinii
:mrgreen:
despre faptul ca nu mai postam pe site,cred ca a raspuns gabi si in locul meu,iar la o partida pe varadia esti invitatul nostru oricind.
florin.

Avatar utilizator
freecarp
veteran
Mesaje: 751
Membru din: 23 Oct 2005 21:12
Localitate: Gummersbach/Germania

Re: hahaha

Mesaj de freecarp » 21 Mai 2007 13:20

kiritzu_z scrie:recordul lui dan pop coman cteno de 24 kg PE O BALTA DE 180M /100M.presupun ca pescuiai pe diagonala.si nu oricine prinde peste pe cornesti.numai cei ce stiu.
nepotzi mei prind in fiecare zi 4-5 crapi de 12-18kg .buna scoala nu?

cit despre capre .... nu-i o noutate ca ma iubesc.si eu pe ei.site-ul a fost destinat pescuitului de crap din partea de vest. ce sa fac daca,crap peste 10 kg se prinde cu frecventa mare numai pe cornesti.de ce nu veniti voi cu propuneri de balti in care se prinde crap la boilies si peste 10 kg?ca as mai uda si eu batul intr-o balta de calitate .Poate niste poze cu recorduri din 2007 m-ar lamuri mai mult.Si nu mai fiti suparati ca n-ati prins cind ati fost pe cornesti 2, (ca incep sa cred ca asta ar fi motivul supararii) va dau un pescuit gratis si 2-3 kile de bile poate cine stie... pe voi va las sa aruncati de pe dig ca sunt 500m poate va ajunge .daca nu am si doua barci si am auzit ca la vislit sinteti profesori :)))) sper sa nu fie cu suparare , am mare respect ptr voi si glumesc :)

teacher 0745620989 din pacate lucrez 24 din 24 cu 3 joburi , abia ajung pe acasa ... regulamentul este valabil ptr toata lumea

rautati ii usor sa spui .daca aveam balta mai mare sigur eram nr 1 din partea de vest a tarii.din pacate posesorii cu lacuri cu potential nu fac nimic.ii usor sa vorbesti de rau si greu sa apreciezi pe cineva care face intradevar ceva ptr pescuitul sportiv
180M/100M ce sant astia?? metri??

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Re: hahaha

Mesaj de Tilea Gabriel » 21 Mai 2007 18:03

kiritzu_z scrie:recordul lui dan pop coman cteno de 24 kg PE O BALTA DE 180M /100M.presupun ca pescuiai pe diagonala.si nu oricine prinde peste pe cornesti.numai cei ce stiu.
nepotzi mei prind in fiecare zi 4-5 crapi de 12-18kg .buna scoala nu?

cit despre capre .... nu-i o noutate ca ma iubesc.si eu pe ei.site-ul a fost destinat pescuitului de crap din partea de vest. ce sa fac daca,crap peste 10 kg se prinde cu frecventa mare numai pe cornesti.de ce nu veniti voi cu propuneri de balti in care se prinde crap la boilies si peste 10 kg?ca as mai uda si eu batul intr-o balta de calitate .Poate niste poze cu recorduri din 2007 m-ar lamuri mai mult.Si nu mai fiti suparati ca n-ati prins cind ati fost pe cornesti 2, (ca incep sa cred ca asta ar fi motivul supararii) va dau un pescuit gratis si 2-3 kile de bile poate cine stie... pe voi va las sa aruncati de pe dig ca sunt 500m poate va ajunge .daca nu am si doua barci si am auzit ca la vislit sinteti profesori :)))) sper sa nu fie cu suparare , am mare respect ptr voi si glumesc :)

teacher 0745620989 din pacate lucrez 24 din 24 cu 3 joburi , abia ajung pe acasa ... regulamentul este valabil ptr toata lumea

rautati ii usor sa spui .daca aveam balta mai mare sigur eram nr 1 din partea de vest a tarii.din pacate posesorii cu lacuri cu potential nu fac nimic.ii usor sa vorbesti de rau si greu sa apreciezi pe cineva care face intradevar ceva ptr pescuitul sportiv

:lol: :lol:
Adi , unde sunt rautatile ori care sunt acelea ca nu imi dau seama ? Vad ca te racaie foarte tare faptul ca spunem ca e mica balta :lol: .......dar in acelasi timp am spus ca e fantastica prin ceea ce are in ea , nu inteleg , ba chiar am recomandat-o in cateva randuri atunci cand am fost intrebat inclusiv pe acest site.
Cat despre faptul ca nu am prins nimic in acele 6 ore, pt. ca alte 6 ( in noapte ) sa urlat nonstop :-?, nu am nici un off , tin sa iti aduc aminte ca nu a prins nimeni atunci :mrgreen: desi majoritatea covarsitoare dadea la porumb :!: :mrgreen: , in timp ce noi stateam la bile .......pt. mine personal era prima oara cand vedeam aceasta balta ( si dupa postarea ta este clar si ultima ) si ma manca curiozitatea .
Nu ma intereseaza sa pescuiesc gratis si stii foarte bine ca nu banii sunt motivul pentru care nu venim acolo in ciuda nenumaratelor invitatii facute si pentru care iti multumesc .
Ma inclin in fata tehnicii desavarsitilor pescari ce culeg ditamai crapii din Cornesti si nu pot decat sa imi doresc sa ajung vreodata la un asemenea nivel de cunostinte , pana atunci ma multumesc sa prind constant acolo unde crapii sunt mult mai rari ;-) .

Nu gust glumele proaste facute in serios , imi pare rau .
Powered by two rods

Scrie răspuns