Braconaj la GOSTILE!!!

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
MatrixVR5
new member
Mesaje: 12
Membru din: 05 Sep 2004 15:30
Localitate: Bucuresti
Contact:

Braconaj la GOSTILE!!!

Mesaj de MatrixVR5 » 17 Iun 2007 15:57

Sambata dimineata, inaite de mansa 1, o caprioara (era femela = capra) a traversat lacul. Imediat unul din oamenii proprietarului a luat o barca si a vrut sa o loveasca. La strigatele pescarilor a renuntat dar a gonit-o in stuf unde cred ca s-a impotmolit in mal. Dupa ce toata lumea a plecat pe apa, un om a travesat lacul, a luat caprioara si a taiat-o (in fata prietenei mele, a sotiei lu Vali si a altor femei). Cand l-am interbat pe patron a spus: "Era ranita si a trebuit sa o sacrificam" Sant putini oameni care puteau traversa, pe caldura aia, lacul. Caprioara a facut-o. Asa ca faptul petrecut inseamna un singur lucru: braconaj. Gyorg si 14 au informat paznicul fondului respectiv de vanatoare. Din aceasta cauza au dormit afara din curte pentru ca proprietarul i-a dat afara.

Avatar utilizator
PIRVU RICHARD
junior member
Mesaje: 39
Membru din: 04 Iun 2005 15:52
Localitate: la calamine (belgia)

Re: Braconaj la GOSTILE!!!

Mesaj de PIRVU RICHARD » 31 Iul 2007 19:01

MatrixVR5 scrie:Sambata dimineata, inaite de mansa 1, o caprioara (era femela = capra) a traversat lacul. Imediat unul din oamenii proprietarului a luat o barca si a vrut sa o loveasca. La strigatele pescarilor a renuntat dar a gonit-o in stuf unde cred ca s-a impotmolit in mal. Dupa ce toata lumea a plecat pe apa, un om a travesat lacul, a luat caprioara si a taiat-o (in fata prietenei mele, a sotiei lu Vali si a altor femei). Cand l-am interbat pe patron a spus: "Era ranita si a trebuit sa o sacrificam" Sant putini oameni care puteau traversa, pe caldura aia, lacul. Caprioara a facut-o. Asa ca faptul petrecut inseamna un singur lucru: braconaj. Gyorg si 14 au informat paznicul fondului respectiv de vanatoare. Din aceasta cauza au dormit afara din curte pentru ca proprietarul i-a dat afara.
:evil: :evil: :evil:

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Re: Braconaj la GOSTILE!!!

Mesaj de danicristi_79 » 31 Iul 2007 23:16

MatrixVR5 scrie:Sambata dimineata, inaite de mansa 1, o caprioara (era femela = capra) a traversat lacul. Imediat unul din oamenii proprietarului a luat o barca si a vrut sa o loveasca. La strigatele pescarilor a renuntat dar a gonit-o in stuf unde cred ca s-a impotmolit in mal. Dupa ce toata lumea a plecat pe apa, un om a travesat lacul, a luat caprioara si a taiat-o (in fata prietenei mele, a sotiei lu Vali si a altor femei). Cand l-am interbat pe patron a spus: "Era ranita si a trebuit sa o sacrificam" Sant putini oameni care puteau traversa, pe caldura aia, lacul. Caprioara a facut-o. Asa ca faptul petrecut inseamna un singur lucru: braconaj. Gyorg si 14 au informat paznicul fondului respectiv de vanatoare. Din aceasta cauza au dormit afara din curte pentru ca proprietarul i-a dat afara.
Asta intrece limitele omeniei....asa ceva rar auzi. Pacat ca nu ai filmat ceva.....macar ajungeau la TV nenorocitii aia. :evil:

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Re: Braconaj la GOSTILE!!!

Mesaj de danicristi_79 » 31 Iul 2007 23:16

MatrixVR5 scrie:Sambata dimineata, inaite de mansa 1, o caprioara (era femela = capra) a traversat lacul. Imediat unul din oamenii proprietarului a luat o barca si a vrut sa o loveasca. La strigatele pescarilor a renuntat dar a gonit-o in stuf unde cred ca s-a impotmolit in mal. Dupa ce toata lumea a plecat pe apa, un om a travesat lacul, a luat caprioara si a taiat-o (in fata prietenei mele, a sotiei lu Vali si a altor femei). Cand l-am interbat pe patron a spus: "Era ranita si a trebuit sa o sacrificam" Sant putini oameni care puteau traversa, pe caldura aia, lacul. Caprioara a facut-o. Asa ca faptul petrecut inseamna un singur lucru: braconaj. Gyorg si 14 au informat paznicul fondului respectiv de vanatoare. Din aceasta cauza au dormit afara din curte pentru ca proprietarul i-a dat afara.
Asta intrece limitele omeniei....asa ceva rar auzi. Pacat ca nu ai filmat ceva.....macar ajungeau la TV nenorocitii aia. :evil:

mocs
junior member
Mesaje: 45
Membru din: 22 Mai 2005 14:49

Mesaj de mocs » 02 Aug 2007 20:22

Foarte multi '' oameni de bine'' :lol: ,i-au bagat limba in gura unui om care a ajuns in final mare propitar de balta (gostilele),''balta renumita ,calita in atatea lupte(concursuri,turnee de mare slem)'', in care victimele erau renumiti pescari de rapitor.Caracter:ZERO LA PROPITAR :oops:.Are insa un merit pe care nu poate sa-l conteste nici nea ''MALIN : a pus ''umarul ''la formarea unei echipe performante de pescuit la rapitor(balta saraca in capturi,vegetatie submersa,stucturi(de la nea'' Pavlovici,traducere),peste mare :lol: ,samd.

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 02 Aug 2007 23:04

mda, pe rationamentul asta orice balta rapciugoasa cu 2 strapazani vicleni pune umarul la formarea unei noi generatii de pescari performanti, antrenati cu pesti mici da rari si fitosi :lol:
lasand gluma la o parte, probabil ca de aia are romania rezultate bune la concursurile internationale

Ionel Danciu
new member
Mesaje: 2
Membru din: 10 Oct 2011 18:02

Re: Braconaj la GOSTILE!!!

Mesaj de Ionel Danciu » 10 Oct 2011 18:11

MatrixVR5 scrie:Sambata dimineata, inaite de mansa 1, o caprioara (era femela = capra) a traversat lacul. Imediat unul din oamenii proprietarului a luat o barca si a vrut sa o loveasca. La strigatele pescarilor a renuntat dar a gonit-o in stuf unde cred ca s-a impotmolit in mal. Dupa ce toata lumea a plecat pe apa, un om a travesat lacul, a luat caprioara si a taiat-o (in fata prietenei mele, a sotiei lu Vali si a altor femei). Cand l-am interbat pe patron a spus: "Era ranita si a trebuit sa o sacrificam" Sant putini oameni care puteau traversa, pe caldura aia, lacul. Caprioara a facut-o. Asa ca faptul petrecut inseamna un singur lucru: braconaj. Gyorg si 14 au informat paznicul fondului respectiv de vanatoare. Din aceasta cauza au dormit afara din curte pentru ca proprietarul i-a dat afara.
Pe langa asta , nenorocitii fac ravagii si intre pescari , au batut un baiat de 25 de ani pentru ca nu avea 10 lei sa le dea , desi nu prinsese decat 2 carasi mici . De fata cu prietena mea ! saracul baiat a ajuns la spital , i-au ramas actele pe jos , cred ca daca nu eram noi acolo il si omora acest nemernic de administrator Burcea , parca il cheama !!!
feriti-va de balta asta ca nu are nici peste , poate d-ala mic si rapitor biban de 300 de grame . E si murdar acolo , ca sa nu mai zic de paznici care sunt carpe nu oameni ... e o mizerie umana adunata acolo , iar daca vad ce faceau acum 4 ani , nu ma mai mira nimic acum ! feriti-va de balta asta !

Ionel Danciu
new member
Mesaje: 2
Membru din: 10 Oct 2011 18:02

Re: Braconaj la GOSTILE!!!

Mesaj de Ionel Danciu » 10 Oct 2011 18:12

MatrixVR5 scrie:Sambata dimineata, inaite de mansa 1, o caprioara (era femela = capra) a traversat lacul. Imediat unul din oamenii proprietarului a luat o barca si a vrut sa o loveasca. La strigatele pescarilor a renuntat dar a gonit-o in stuf unde cred ca s-a impotmolit in mal. Dupa ce toata lumea a plecat pe apa, un om a travesat lacul, a luat caprioara si a taiat-o (in fata prietenei mele, a sotiei lu Vali si a altor femei). Cand l-am interbat pe patron a spus: "Era ranita si a trebuit sa o sacrificam" Sant putini oameni care puteau traversa, pe caldura aia, lacul. Caprioara a facut-o. Asa ca faptul petrecut inseamna un singur lucru: braconaj. Gyorg si 14 au informat paznicul fondului respectiv de vanatoare. Din aceasta cauza au dormit afara din curte pentru ca proprietarul i-a dat afara.
Pe langa asta , nenorocitii fac ravagii si intre pescari , au batut un baiat de 25 de ani pentru ca nu avea 10 lei sa le dea , desi nu prinsese decat 2 carasi mici . De fata cu prietena mea ! saracul baiat a ajuns la spital , i-au ramas actele pe jos , cred ca daca nu eram noi acolo il si omora acest nemernic de administrator Burcea , parca il cheama !!!
feriti-va de balta asta ca nu are nici peste , poate d-ala mic si rapitor biban de 300 de grame . E si murdar acolo , ca sa nu mai zic de paznici care sunt carpe nu oameni ... e o mizerie umana adunata acolo , iar daca vad ce faceau acum 4 ani , nu ma mai mira nimic acum ! feriti-va de balta asta !
avem si film cu ce s-a intamplat , l-am pus la dispozitia Politiei , dar din cate am inteles sunt prietenii lui . O sa-l punem si pe Youtube sa-l vedeti si voi .

Avatar utilizator
stoican_mihail
member
Mesaje: 207
Membru din: 08 Aug 2007 09:32

Mesaj de stoican_mihail » 30 Noi 2011 09:54

Burcea asta e foarte cunoscut printre MILITIENI, ca doar ii aprovizioneaza, iar paznici lui, NISTE TARANI. Si, ca o completare, balta lui este de 2 lei.

Scrie răspuns