Superstitii !!!

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Superstitii !!!

Mesaj de M@tr|X| » 20 Iul 2007 23:10

Mai fratilor, hai sa vedem care ii mai tare: superstitia sau stiinta.

Avand in vedere ca de luni pana vineri ma duc pe balta va rog pe toti sa imi urati un sincer "bafta la pesti", "noroc la peste", sau orice alta urare care "cica" aduce ghinion pescarului.

Dupa ce ma intorc am sa va zic rezultatul si o sa tragem concluziile.
Sa vedem care-i mai tare: stiina sau "superstitia"

Numai bine :mrgreen:
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 21 Iul 2007 02:42

Ok, pai in cazul asta, iti doresc din suflet sa ai noroc si bafta de muuuuult kkt pe bete! :mrgreen:
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

Avatar utilizator
apetrea adrian
senior member
Mesaje: 429
Membru din: 28 Mar 2006 07:29
Contact:

Mesaj de apetrea adrian » 21 Iul 2007 07:53

apropo de bafte si alte de astea pe balta eu nu tin cont de asa ceva.eram cu un prieten pe o balta si am inceput sa n-e uram bafte si noroace in gura mare astfel incit in scurt timp vecinii nostri au zis ca suntem cu capul si ne-au lasat in plata domnului

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 21 Iul 2007 18:49

Da in principiu ,tu esti superstitios ? Ca daca nu esti,ce-ti uram noi aici nu fac doi bani !
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 21 Iul 2007 19:19

teacher64 scrie:Ok, pai in cazul asta, iti doresc din suflet sa ai noroc si bafta de muuuuult kkt pe bete! :mrgreen:
Teacher my friend,daca Matrix nu prinde peste in saptamana planificata la pescuit,am, impresia ca vei sughita cam mult :D .Eu nu am curajul sa-i urez decat FIR INTINS.
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 22 Iul 2007 06:21

[quote="voicua"][quote="teacher64"]Ok, pai in cazul asta, iti doresc din suflet sa ai noroc si bafta de muuuuult kkt pe bete! :mrgreen:[/quote]
Teacher my friend,daca Matrix nu prinde peste in saptamana planificata la pescuit,am, impresia ca vei sughita cam mult :D .Eu nu am curajul sa-i urez decat FIR INTINS.[/quote]
Si daca prinde, crezi ca ma invita si pe mine la o partida prelungita, sa-i mai urez si la fata locului? :D
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 22 Iul 2007 06:46

PS: Nu-s deloc, dar ABSOLUT deloc superstitios. Dar tot incerc sa merg la un pescuit de cateva zile, iar nevasta-mea, care uraste lucrul asta ( ce va invidiez eu pe astia, cu neveste pescarite!!! :evil: ), imi ureaza permanent canicula placuta, ca sa-mi treaca cheful! :oops: Si culmea, a nimerit-o. Se pare ca are prieteni sus-pusi! :mrgreen:
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 22 Iul 2007 11:44

:lol: :lol: :lol:

Am ras bine :mrgreen:
Acuma pun bagajele in mashina si am zburat. Va astept in vizita. Ma gasiti pe Tau Popii (Geaca) pana vineri. O sa vedeti masina la sosea:logan rosu CJ-30-MTX.

V-am salutat si....Noroc la pesti sa am ! :mrgreen:
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
radumatica
veteran
Mesaje: 632
Membru din: 26 Dec 2005 21:39

Mesaj de radumatica » 22 Iul 2007 14:04

teacher64 scrie:PS: Nu-s deloc, dar ABSOLUT deloc superstitios. Dar tot incerc sa merg la un pescuit de cateva zile, iar nevasta-mea, care uraste lucrul asta ( ce va invidiez eu pe astia, cu neveste pescarite!!! :evil: ), imi ureaza permanent canicula placuta, ca sa-mi treaca cheful! :oops: Si culmea, a nimerit-o. Se pare ca are prieteni sus-pusi! :mrgreen:
Dar apropo pe la voi prin Timis ..merge ceva pe canicula asta???
La Satu Mare nu prea merge mare lucru,si am un prieten care a fost saptamana trecuta pe Maczonka ,a stat vreo doua zile ,a impachetat si a venit acasa fara sa prinda nici un crap....
A naibii canicula asta :lol: :lol: :lol:
P.S pentru Matrix...kk pe bete!!! :!:
Practica , pe balta se face!!!

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 22 Iul 2007 15:13

iti urez un super kkt belgian pe carlige :mrgreen:

Scrie răspuns