Lista cu recorduri...

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Nutza Pedros

Lista cu recorduri...

Mesaj de Nutza Pedros » 10 Mai 2004 23:55

Propun ca fiecare sa povesteasca cum a prins cel mai mare crap si sa vedem cine este cel mai prolific la recorduri personale...Eu pot sa spun ca cel mai mare crap pe care l-am prins avea 6,7 kg (sa tinem cont de varsta am numai 17 ani) si a fost prins pe o balta a AGVPS-ului din Giurgiu,drilul a durat circa 10-15 min,iar la sfarsit pestele a fost eliberat... :D

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 11 Mai 2004 00:30

bravo baiat, felicitari si tot inainte!!
La care balta din giurgiu ai pescuit? te intreb pentru ca si eu am mers des pentru munca acolo si ma opriam sa pescuiesc acolo, la o balta aproape de o ex firma de marzere statala inchisa.Nu mai imi aduc aminte numele dar era frumoasa. taxa era anul trecut de 500.000 lei zii .
Numai bine

Nutza Pedros

Mesaj de Nutza Pedros » 11 Mai 2004 20:57

Am pescuit la o balta GOGOSARI 1A(balta a AGVPS-nu trebuie decat permisul de pescuit si o autorizatie eliberata de ei)

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 12 Mai 2004 01:03

cand o sa vin pe acolo, te scriu si mergem la balta aceasta daca zici ca are crapul. Acolo este o natura frumoasa dar si sorici (care i place boilesuri)maduc aminte ca mam luptat toata noapte cu soarici de acolo si dimineata eram destrus.Apropo cum este carasul acolo? te intreb pentru ca la baltile de acolo stiu ca caras rade orice de foame!numai bine

Andrei Tianu
member
Mesaje: 223
Membru din: 16 Mar 2004 15:34
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Andrei Tianu » 12 Mai 2004 08:11

Cea mai mare captura a fost un cten de 21 kg prins acum 6 ani la bob de porumb la balta de la Limanu ( jud. Cta ). Drilul a durat 45 min deoarece era apa adinca si a trebuit sa traversez cu barca lacul spre apa mica pentru a putea sa-l scot.
Fri intins

Nutza Pedros

Mesaj de Nutza Pedros » 12 Mai 2004 22:37

Ok adriano te astept......si nu-ti face probleme de soareci ca am avut si eu probleme cu ei si le vin eu de hac... :wink:

Nutza Pedros

Mesaj de Nutza Pedros » 12 Mai 2004 22:41

Frumoasa captura Andrei si mai ales drilul ceva de povestit la toti....Frumos....la capturi si mai mari si driluri si mai spectaculoase.....FIR INTINS

Scrie răspuns