Balti bune de CRAP

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
deedee
junior member
Mesaje: 63
Membru din: 12 Mai 2004 10:05
Localitate: Bucuresti
Contact:

Balti bune de CRAP

Mesaj de deedee » 13 Mai 2004 10:52

Salut.

M-am gindit ca ar fi util sa avem o lista cu balti bune de crap.

Eu as incepe desigur cu Sarulesti (Valea Argovei) si Tincabesti (pe DN1).

Ce balti ati mai adauga pentru sezonul 2004?
--
Pescar scamator.

Avatar utilizator
Dani Hentiu
maniac
Mesaje: 1210
Membru din: 26 Feb 2004 13:04
Localitate: DEVA
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu » 13 Mai 2004 11:15

Daca citesti atent, ai sa vezi ca subiectul asta a mai fost propus si din pacate raspunsurile au fost putine. :(

Avatar utilizator
deedee
junior member
Mesaje: 63
Membru din: 12 Mai 2004 10:05
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de deedee » 13 Mai 2004 11:36

Poate de data asta iese mai bine. E ca la crap: rabdare si tutun ;)
--
Pescar scamator.

Avatar utilizator
mirceas
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 29 Feb 2004 11:11
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de mirceas » 13 Mai 2004 13:53

mai bine fara tutun... :wink: pacat de aerul curat de care ai parte pe balta...

Avatar utilizator
Sharky
member
Mesaje: 149
Membru din: 30 Sep 2003 13:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Sharky » 13 Mai 2004 18:51

Poate ca raspunsurile au fost asa putine si din dorinta de a nu face publicitate gratuita unor balti.
Eu nu imbratisez aceasta idee si ma alatur dvs. recomandand Perisul.
pe balta mare se pot face partide bune de crap dar conteaza mult nadirea si mai ales durata partidei(dupa parerea mea min 36h).
Bazinul mic promite anul acesta multe partide reusite, cum am mai spus-o pe acest forum, dar aici puteti pescui doar cu acordul inginerului Albastroiu in sistem "prinde si elibereaza".
Dan Petre aka Sharky
www.drcrap.ro
Carping Club

Avatar utilizator
mirceas
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 29 Feb 2004 11:11
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de mirceas » 13 Mai 2004 19:16

de acord cu sharky (apropo, bafta si tie la preselectie)... pentru o partida sa fie reusita trebuie sa dureze minim 36h. altfel orice succes momentant este doar voia sortii (sau a norocului cum zic altii)...

chiar si aici in brasov unde nu sunt balti prea promitatoare la prima vedere poti face partide spectaculoase insa numai daca esti insistent. conteza mult locul ales, nadirea sistematica etc. lacurile fiind in general cu suprafata foarte mare, este greu sa faci crapul sa vina la tine si, mai mult, sa il mentii cat mai mult pe loc.

fir intins!!

Adrian
new member
Mesaje: 25
Membru din: 29 Apr 2004 20:11
Localitate: Petrosani

Balti bune la CRAP ?

Mesaj de Adrian » 14 Mai 2004 09:41

De ce toate acele balti bune sint in Bucuresti ? Adevarat si taxa pe masura baltilor. Chinionul meu, eu fac parte din categoria pescarilor SARACI. Balti !!! de CRAP in, pe linga, zona mea, sint.... lipsa. Delta ramine singura satisfactie cu adevarat. Nu-mi permit sa dau o gasca de bani pentru a ajunge la acele balti sus mentionate.Asa deci propuneti BALTI si pentru cei cu posibilitati mai sarace. Cele cunoscute de mine, SPINI, ZAU,TAURENI,CUNTA, MANDRA si toate celelalte din Sibiu, Alba, Arad, sint sub asteptarile dorite in speranta de-a prinde crap.

Adrian T.

Avatar utilizator
deedee
junior member
Mesaje: 63
Membru din: 12 Mai 2004 10:05
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de deedee » 14 Mai 2004 09:46

Pai din pacate ecum e prohibitie si in Delta nu prea merge. Cred ca ajungi la aceleasi costuri si in Delta. De fapt, nu cred ca taxa e cea care ustura ci momelile, accesoriile, etc.

Se tot vorbeste aici de partide de minim 36 de ore. Pai fratilor, cine are timp sa stea 3 zile pe balta?
--
Pescar scamator.

lucianfiat
junior member
Mesaje: 59
Membru din: 25 Apr 2004 01:24

Mesaj de lucianfiat » 14 Mai 2004 09:59

pentru deedee

de ce nu incerci pe dunare te costa numai benzina si taxa de PG 100000 si pescui cat vreei este un loc super la portile de fier dupa barajul de la Tiganasi se face un brat paralel cu dunarea mare si acolo fierbe apa de crap si tot ce vrei ,liniste poti prinde toate speciile .gandesteteeee !!!!!

iulian
member
Mesaje: 291
Membru din: 20 Ian 2004 13:11
Localitate: constanta

balti bune in jurul constantei?

Mesaj de iulian » 14 Mai 2004 10:01

care stiti balti bune pe linga constanta ? eu am batut zona si pot spune asa:
1. dunareni nu merge , peste f mic situatia proprietati incerta
2. oltina idem dunareni
3.corbu mic nu a inceput inca sa mearga si a populat la greu cu cten mic iti toaca tot
4. 23 august (tatlageac) in bazinul H3 se prinde dar este populat excesiv cu ciortan la 400-600 grame ,este si peste mare dar nu apuca de maruntis, pentru distractie merita se poate prinde cantitati impresionante atit la fix cit si la lanseta ( tot pestele se elibereaza)
5. eniala este nebunie, se sta la coada pt locuri , se prinde cite ceva dar prea aglomerat.

daca aveti alte vesti , va rog
iulian

Scrie răspuns