Balti bune de CRAP

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mirceas
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 29 Feb 2004 11:11
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de mirceas » 02 Iun 2004 13:46

sa imi trag plame daca are vre-o logica modul asta de taxare... :?

pai abonamentul nu inseamna ca ai access tot anu'? ce mai e cu 1 mil. de partida?

foaie verde loboda, gura lumii sloboda... :D

Avatar utilizator
Radu Sima
member
Mesaje: 159
Membru din: 19 Mai 2004 11:38
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Radu Sima » 02 Iun 2004 14:46

Mda ......nici io n-am prins -o pasta cu 200$ si 1 milion la fiecare pescuiala.Poate ne mai explica colegu odata.
Radu Sima aka Dolphin
www.drcrap.ro

Avatar utilizator
patabum
senior member
Mesaje: 441
Membru din: 22 Sep 2003 17:55

Mesaj de patabum » 02 Iun 2004 15:10

Abonamentul pe Greaca este de 200 USD la cursul zilei + 1 milion de lei. Plata se face integral in lei. Eu am abonament pe aceasta balta, am avut si anul trecut si sunt extrem de multumit. In cadrul abonamentului poti sa pescuiesti 2 zile + 1 noapte pe saptamana, ai standul tau, luminat, cu priza 220V, umbrar cu acoperis de stuf (foarte important vara, cand la 40 grade afara, sub umbrar e racoare). Balta este extrem de curata, paznicii sunt extrem de politicosi, ceea ce este cam rar. Langa fiecare stand sunt cosuri de gunoi, WC-uri din 100 in 100 de metri. Cosurile de gunoi sunt golite de 2 ori pe zi. Ti se pune la dispozitie gratar, tu vii doar cu fripturica de acasa. Oamenii sunt mai mult decat Ok (atat Fane cat si George Mihaila) insa, ca orice om care a investit mult (timp, bani, nervi, etc.) pare ciudat celor ce pescuiesc acolo ocazional. Multi se pling cand vin paznicii (tot de 2 ori pe zi) si verifica minciogurile si arunca toata ciortanica sub 1 Kg. Nu e o balta usoara, prima parte e plina de agataturi, insa cu siguranta are si exemplare capitale (poza de pe www.crap.ro de la e-album, Galeria 2 << Niki record personal 16Kg>> e facuta pe aceasta balta) si ciortani. Partea a 2-a a baltii este super Ok, nu agata, deci scapi de griji.

Eu o recomand cu mare caldura tuturor cunoscutilor mei. Nu am vreun interes, pur si simplu imi place mie acolo. Imi permit sa stau de sambata dimineata pana duminca seara linistit, cu familia (sotia + 2 copii), nu mi s-a furat absolut nimic in 2 ani de zile, sunt tratat mai mult decat civilizat daca tratez si eu la fel, nu imi trebuie nimic mai mult. O socoteala aritmetica simpla mi-a aratat ca pretul abonamentului este mai mult decat justificat, pescuitul pentru mine fiind deja o boala (anul trecut din martie si pana in noimbrie am ratat 3 week-end-uri). In plus, nu am intalnit inca o alta balta in Romania unde sa am conditii cat de cat similare de confort (anul acesta doritorilor li se construiesc/inchiriaza casute, aflate in imediata vecinatate a standului).

Nu fac reclama, spun un adevar. Nu am postat nici macar o data o recomandare pentru firma sau marca x sau y sau balta z. Am intervenit pentru ca am vazut cu ochii mei cat s-a muncit si se munceste pe aceasta balta si ce oameni sunt cei de acolo si mi s-a parut incorect sa citesc aprecieri si comentarii facute de unii care nici macar nu au calcat pe acolo!

Iliuta, daca i-ai spune lui Raduta ca ai un prieten care vrea sa-si faca abonament pe Sarulesti, dar nu stie cum merge balta, i-ar permite sa vina sa pescuiasca unde vrea el fara sa-i ia un leu? Uite, eu l-am rugat pe George Mihaila pentru un prieten si exact asta s-a intamplat. A venit, a pescuit, a prins, a luat pestele si roman fiind nu mai dat nici un semn de viata. Nici merci, nici f...-n k..., ca asa-i romanul, ti-am mai zis eu, face afaceri gen "cat dai tu sa castig eu..." Cand nu accepti se supara si zice ca esti nemernic!

PS: din greseala am scris + 2 mil in loc de 1 mil si am corectat

Avatar utilizator
Gabriel BOGDAN
junior member
Mesaje: 77
Membru din: 12 Mar 2004 15:38
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Gabriel BOGDAN » 02 Iun 2004 16:05

Salutare,

Desi anul acesta nu am mai fost la Cercani-Greaca (am o fetita de doua luni si deocamdata nu pot sa ies la un peste), confirm spusele lui Patabum cu privire la investitiile care s-au facut acolo si la comportamentul deosebit pe care il au George Mihaila, Fane si in general baietii de acolo.

Pt Patabum:

Dumneavoastra aveti standul al 2-lea de la intrare ?

Fire intinse tuturor,
Gabi B.

Avatar utilizator
carpkiller
veteran
Mesaje: 689
Membru din: 20 Mai 2004 11:15

Mesaj de carpkiller » 02 Iun 2004 16:11

Inseamna ca am inteles eu gresit, deci NU 1 mil de fiecare data, ci 200$ +1 mil totul in lei si gata!!!
Asa mai merge si asa imi pare mai normal! Dar totusi de ce nu cere 7.5 - 8 mil din start si foloseste exprimarea 200$+1mil. Care este logica?
Variati cursului $-ului pe un an nu este semnificativa la 200$!

Avatar utilizator
Radu Sima
member
Mesaje: 159
Membru din: 19 Mai 2004 11:38
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Radu Sima » 02 Iun 2004 16:34

Intradevar ,dar daca da sa zicem 50 de abonamente.....
Radu Sima aka Dolphin
www.drcrap.ro

Avatar utilizator
Daniel Costache
veteran
Mesaje: 857
Membru din: 14 Mai 2004 21:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache » 02 Iun 2004 17:36

Care este pretul pentru 24h pe aceaste balta?
Salutari din Miami

Avatar utilizator
Daniel Costache
veteran
Mesaje: 857
Membru din: 14 Mai 2004 21:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache » 02 Iun 2004 17:37

Si locatia precisa va rog.
Salutari din Miami

caaron
veteran
Mesaje: 813
Membru din: 20 Mai 2004 17:45

Mesaj de caaron » 02 Iun 2004 18:24

Eu nu am fost decat o singura data pe balta asta. Mare lucru nu am prins si nici pe balta nu s-a prins cine stie ce( decat ciortan de maxim 2.5 kg). Am fost anul trecut. Problematic mi s-a parut drumul pana acolo. In rest ospitalitatea intr-adevar jos palaria. Altceva.. mi s-a parut cam aglomerata..Iar despre abonament vreau sa spun ca pt conditiile pe care le ofera este super avantajos. Faceti o comparatie cu restul abonamentelor de pe alte balti sa vedeti scoruri. Bine nu se compara dar.. la Tancabesti 750$ , la sarulesti 2000$ (si te muta de colo colo ca ba vine englezu din africa de sud, ba francezu , ba italianu, etc), la rosia 3 200$ dar nu are pestele si conditiile de la Greaca. Deci abonamentu merita. Numai ca drumul ala e ucigator...Cel putin pe ala pe care am mers eu. Inca o data spun: eu am fost anul trecut. www.xxx.ro
Ultima oară modificat 19 Sep 2012 15:26 de către caaron, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
mirceas
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 29 Feb 2004 11:11
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de mirceas » 02 Iun 2004 20:01

la Tancabesti 750 para?! pai acu' vre-o doua luni am intrat intr-un magazin cu articole de pescuit (nu stiu cum se cheama, dar nu era departe spitalul Giulesti) si acolo era 400 pentru 2004... chiar asa sa sara pretul?

fir intins!!

Scrie răspuns