La Dunare

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Cezar Bibu
member
Mesaje: 251
Membru din: 09 Oct 2003 22:23

Mesaj de Cezar Bibu » 28 Mai 2004 10:54

Esti incorijibil,Gica!

Cezar Bibu
member
Mesaje: 251
Membru din: 09 Oct 2003 22:23

Mesaj de Cezar Bibu » 28 Mai 2004 11:01

Draga Ioan S,termenul de balta era asa,generic...Limba romana are multe subtilitati!

Avatar utilizator
patabum
senior member
Mesaje: 441
Membru din: 22 Sep 2003 17:55

Mesaj de patabum » 28 Mai 2004 11:08

Gica, se apropie ziua ta?

Andrei Tianu
member
Mesaje: 223
Membru din: 16 Mar 2004 15:34
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Andrei Tianu » 28 Mai 2004 11:13

Nu vreau sa va supar domnule Bibu dar cuvantul " incorijibil " care nu face parte din limba romana nu are chiar atat de multe subtilitati = incorigibil era corect :D

Va rog eu sa n-o luati ca un afront personal :)

nick h.
senior member
Mesaje: 462
Membru din: 01 Iul 2003 10:53

Mesaj de nick h. » 28 Mai 2004 11:46

domnule cezar bibu se pare ca din cele prezentate sunteti un pescar cu niscaiva experienta.ceea ce nu inteleg eu la domnia voastra este aceasta desconsiderare pentru ceilalti colegi de forum, care zice se n-ar fi ramas impotmoliti prin cine stie ce noroaie ca si dvs. si nu ar fi stat mai multe zile la pescuit doar cu capturi modeste fata de alti colegi pescari...si n-ar fi incurcat anotimpurile asa cum sugerati ca ati fi facut dvs. pe de alta parte ii numiti investitori(strategici probabil) pe cei ce merg la pescuit mai multe zile si n-au capturi.
referitor la parerile avizate ale domniei voastre nimeni nu le contesta ... pana la proba contrarie care asa cum va place sa spuneti va fi bineinteles pe balta si nu in vana.
eu astept cu interes si alte pareri avizate de la dvs. in legatura cu pescuitul crapului si mai putina mistocareala ieftina de doi lei.

fir intins.

Avatar utilizator
Daniel Costache
veteran
Mesaje: 857
Membru din: 14 Mai 2004 21:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache » 28 Mai 2004 11:57

Mai oameni buni, nu va certati... BATETI-VA.... parerea mea :)
Salutari din Miami

Avatar utilizator
patabum
senior member
Mesaje: 441
Membru din: 22 Sep 2003 17:55

Mesaj de patabum » 28 Mai 2004 12:01

@nick h.: Nu-l cunosc personal pe Cezar Bibu. Cunosc cativa din cei ce pescuiesc cu el si pe partenerul lui de echipa la calificarile de anul acesta. Am certitudinea ca este un pescar cu multa experienta si nu doar cu niscava experienta. Am fost de acord cu postul tau initilal si am si subscris, considerand ca ai punctat foarte bine. Acum cred ca exagerezi un pic.

@Andrei: fara suparare, asta este forumul site-ului www.crap.ro si nu www.gramaticalimbiiromane.ro Din punctul meu de vedere, conteaza foarte mult ce si nu cum scrii.

Poate Cezar nu a ales cele mai fericite exprimari pentru ceea ce a vrut sa spuna, insa spiritul (sau continutul, ca sa fiu corect inteles) postarilor sale ramane corect si sunt ferm convins ca, daca stii sa citesti ceea ce scrie Cezar Bibu nu ai decat de castigat.

No offence!

Andrei Tianu
member
Mesaje: 223
Membru din: 16 Mar 2004 15:34
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Andrei Tianu » 28 Mai 2004 12:07

Sunt cu totul de acord dar n-am rezistat sa "intep" putin pe cineva :lol:

De aceea mi-am si cerut scuze anticipat

Avatar utilizator
Gabriel BOGDAN
junior member
Mesaje: 77
Membru din: 12 Mar 2004 15:38
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Pt cei care nu-l cunosc pe Cezar Bibu

Mesaj de Gabriel BOGDAN » 28 Mai 2004 12:47

Salutare,

Sunt incepator si poate nu ar trebui sa-mi dau cu parerea.... Dar pt cei care nu-l cunosc pe dl Cezar puteti sa verificati citeva poze pe www.pescri4ever.org si chiar sa cititi interviul de pe www.crap.ro

Am avut placerea sa-l vad in actiune pe Cezar si cred ca multi dintre noi(incepatorii si nu numai) avem cite ceva de invatat...

In fond, ficare partida de pescuit ne invata cite ceva, iar experienta o capeti "pe balta fratilor" cum spunea chiar Cezar.

In speranta ca postarea mea nu a deranjat pe nimeni, va urez la toti:

Fire intinse !!!
Gabi B.

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 28 Mai 2004 13:22

Rog frumos pe toata lumea sa revina la subiectul "topic-ului ". Pentru a continua discutia de aceasta maniera puteti deschide un nou topic, cu ce subiect doriti dvs.
Va rog frumos, nu vreau sa fiu iar nevoit sa sterg sau sa editez post-uri.


Multumesc

Închis