Cele mai tari momeli de crap...

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

crapadrianul
new member
Mesaje: 18
Membru din: 24 Mai 2004 11:19
Localitate: vest

Mesaj de crapadrianul » 01 Iun 2004 13:36

Iulian,
Eu, cel putin, nu-i spun "bai" lui tata :? . Dar trecand peste asta, sa stii ca daca nu esti destul de uimit, afla ca stiuca a prins-o copilul de clasa a 7-a al unui coleg din grup, la feeder si asta la 10 seara, deci aproape bezna. Am stiut ca cineva o va crede "pescareasca", dar ce rost are sa spun aiureli, doar nu ma premiaza nimeni. Daca insisti insa, cere-i confirmare si lui SorinM din Arad, a fost acolo. Nu mai doresc sa continui cu stiucile, ca deviem de la subiect; in plus, nu vreau sa polemizez, nici macar la topicul anume deschis. Si ca sa facem pace, iti urez sa prinzi una exact la fel si sa ne spui cate kg a avut. :wink:

DD
member
Mesaje: 299
Membru din: 13 Mai 2003 16:03
Localitate: Bucuresti

Mesaj de DD » 01 Iun 2004 13:38

Stiuca de 3 kg. la patratica (canalul ce desparte CET-ul de groapa de cenusa la Giurgiu) si salau la pufulet
Ultima oară modificat 01 Iun 2004 13:42 de către DD, modificat 1 dată în total.
Invincibilitatea noastra depinde de noi, vulnerabilitatea inamicului, de el.
Sun Tzu

Avatar utilizator
patabum
senior member
Mesaje: 441
Membru din: 22 Sep 2003 17:55

Mesaj de patabum » 01 Iun 2004 13:40

Salau la pufulete am prins si eu acum 3 ani pe Tancabesti.

Avatar utilizator
Radu Sima
member
Mesaje: 159
Membru din: 19 Mai 2004 11:38
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Radu Sima » 01 Iun 2004 18:28

Ce sa mai zic: io nu numai ca la porumb nu am prins stiuca sau salau,nici macar biban din ala neexperimentat,dar trecind peste astea ma gindesc care o fi cea mai buna momeala pt stiuca avind in vedere ca la rotative , oscilante ,twister ,voblere sau momeli vii nu am prins niciodata o "cumatra" mai mare de 1,5 kg. :D
Radu Sima aka Dolphin
www.drcrap.ro

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 01 Iun 2004 19:39

multumesc nutza pedros, lasa sa se usuca bine boiles (4 zile cel putin) si cand mergi la balta baga intro o gallata un pic de apa(de balta) desolva in ia sturoi granulat si un pic de aroma respectiv (cam o ora de baie).Numai bine si fir intins.

Nutza Pedros

Mesaj de Nutza Pedros » 01 Iun 2004 21:58

Mersi pt. sfat Adriano...poate cine stie dupa folosirea boilesurilor(mentionate de TINE) imi voi schimba parerea despre boilesuri si vor deveni o nada mai apreciata de mine.Am facut o gramanda de boilesuri luni,am facut cam 2kg si ceva sa imi ajunga si la nadit...Cu respect NutZa Pedros

Avatar utilizator
mugurel
member
Mesaje: 118
Membru din: 04 Mar 2004 13:44
Localitate: tg.jiu

Mesaj de mugurel » 09 Iun 2004 11:11

Porumb, miere si palinca (impreuna si nu pe rand :D ).

Scrie răspuns