Pescuitul de crap

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Laurentiu
new member
Mesaje: 7
Membru din: 25 Mai 2004 23:23
Localitate: Giurgiu

Pescuitul de crap

Mesaj de Laurentiu » 25 Mai 2004 23:50

SAlut.Sunt un pescar amator(17 ani) din Giurgiu si as vrea sa aflu cat mai multe despre pescuitul crapului(nada,monturi,mulinete,etc).Pescuitul este cel mai mare hobby al meu(mai ales pescuitul crapului).Sunt inca la inceput si as vrea sa ma sprijiniti prin a-mi da sfaturi in ceea ce priveste pescuitul CRAPULUI.Nu va doresc decat sanatate si obisnuitul FIR INTINS.

Nutza Pedros

Mesaj de Nutza Pedros » 26 Mai 2004 00:07

Salut...ce mai faci ?nu stiam ca esti un pescar asa inrait...bine ai venit,si mai vorbim noi cand neom intalni la scoala...sa mergem la un pescuit cu bicicletele(la aventuri la tine la tara,sau cu masina sa mai faci accidente-sa-i rupi planetara-... :D :D :D )...Mergem la Gogosari,Putineiu,Vieru,Hodivoaia,Izvoarele,Ghiriacu,Izvoru,etc....te duc pe toate baltile sa vedem ce stii si sa-ti imbunatatesti pescuitul alaturi de mine... :wink:

SF
senior member
Mesaje: 346
Membru din: 13 Feb 2004 20:03

Mesaj de SF » 31 Mai 2004 20:04

Baieti,poate ar fi bine sa cititi "Nada Florilor",de Mihail Sadoveanu(daca nu a-ti citit-o deja).Eu zic ca a-ti putea invata ceva de pe acolo.

Fir Intins!!!

Avatar utilizator
dudi
member
Mesaje: 138
Membru din: 21 Dec 2002 16:09
Localitate: Cluj-Mures

Mesaj de dudi » 01 Iun 2004 17:14

Nu tre sa te lasi influentat de replicile uneori rautacioase ale altor colegi de forum, ci tre sa citesti cat mai mult, sa pescuiesti si mai mult si sa studiezi alti pescari mai experimentati pt a acumula cat mai multe cunostiinte despre pescuit.Si daca ai ceva de intrebat(nu chiar asa de general), nu te sfii sa o faci! (pe forum bineinteles)

dudi

SF
senior member
Mesaje: 346
Membru din: 13 Feb 2004 20:03

Mesaj de SF » 01 Iun 2004 20:43

Dudi,tu ai citit cartea asta,de m. Sadoveanu?

Fir Intins!!!

Nutza Pedros

Mesaj de Nutza Pedros » 01 Iun 2004 22:14

Io n-am citito da am auzit ca e "interesanta"...

Laurentiu
new member
Mesaje: 7
Membru din: 25 Mai 2004 23:23
Localitate: Giurgiu

Mesaj de Laurentiu » 02 Iun 2004 00:50

Inca n-am citit-o dar sper ca pe viitor s-o pot citi :shock: :shock: :shock: .Glumetzule. FIR INTINS in continuare.

DD
member
Mesaje: 299
Membru din: 13 Mai 2003 16:03
Localitate: Bucuresti

Mesaj de DD » 02 Iun 2004 08:58

Pt. Nutza si Laurentiu. Nu luati in gluma sfaturile lui SF. Din ce am inteles eu pana acum, voi sunteti inca elevi la liceu. Nenorocirea este ca generatia voastra (si vorbesc in cunostinta de cauza pentru ca unul din copii mei este in clasa a X a, iar al doilea in clasa I a) nu mai citeste. Este si vina profesorilor dar si a noastra a parintilor ca nu v-am calanizat pe directia aceasta. Internetul ofera multa informatie dar este foarte selectiv si specializat, iti raspunde strict la intrebarea pusa, nu are nuante si legaturi colaterale. Nu vreau sa fac morala (urasc cheistia asta) este doar o constatare si un sfat
Invincibilitatea noastra depinde de noi, vulnerabilitatea inamicului, de el.
Sun Tzu

SF
senior member
Mesaje: 346
Membru din: 13 Feb 2004 20:03

Mesaj de SF » 02 Iun 2004 10:06

Laurentiu si Pedros,in cartea asta personajul principal ajunge sa aiba probleme la scoala in momentul incheieri anului scolar.Si stiti de ce?Pentru ca in loc sa mearga la scoala merge pe balta,si dupa aia trebuie sa recupereze vara(cind ii mai frumos :D ).Nu as vrea sa o patiti si voi,asa ca mi-am zis ca ar fi bine sa cititi cartea asta scrisa de un "meserias" de-al nostru.

Fir Intins!!!

caaron
veteran
Mesaje: 813
Membru din: 20 Mai 2004 17:45

Mesaj de caaron » 02 Iun 2004 10:43

Daca ar vedea sadoveanu ce echipamente iti trebuiesc acum pt a pescui cred ca s-ar lua cu mainile de cap! :) :) :) www.xxx.ro
Ultima oară modificat 19 Sep 2012 15:31 de către caaron, modificat 1 dată în total.

Scrie răspuns