Pescuitul de crap

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
dudi
member
Mesaje: 138
Membru din: 21 Dec 2002 16:09
Localitate: Cluj-Mures

Mesaj de dudi » 02 Iun 2004 11:23

In cateva ocazii, am patit ca si personajul din carte.Ce mai, nu le poti face pe toate bine!
Ps Cartile si povestirile lui Sadoveanu le-am citit la vremea lor(nu pe toate).

dudi

Nutza Pedros

Mesaj de Nutza Pedros » 02 Iun 2004 12:25

Cred ca personajul principal a fost copiat dupa modelul meu ca si eu ma probleme la romana si s-ar putea sa raman pe "vara"....Si eu stiu despre existenta carti(am mai auzit de ea si mai stiu cate ceva),nu ca tovarasu Laurentiu care habar are :D ...Cu respect Nutza Pedros

Gica Chioru
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 25 Ian 2003 13:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Pescuitul de crap

Mesaj de Gica Chioru » 02 Iun 2004 12:43

Laurentiu scrie:SAlut.Sunt un pescar amator(17 ani) din Giurgiu
Salut tinere

Anul trecut am postat ceva legat de un canal de la voi din oras, colegii forumisti de aici, m-au luat la palme si la suturi. Nu am sa dau eu amanunte acum, mesajele alea trebuie sa fie pe undeva, spune-ne tu te rog, unde dau giurgiuvenii la peste, ce si cat prind. Si apoi, spune-ne si despre canalul respectiv, unde eu pescuiam la vreo 100 de m inainte de pod.

Nutza Pedros

Mesaj de Nutza Pedros » 02 Iun 2004 23:08

Cred ca mai bine pot sa-ti raspund eu la intrebare,Laurentiu fiind mai incepator(nu prea cunoaste multe locuri).Balti calumea sunt si baltile AGVPS-ului dar mai sunt si balti cu bon cum ar fi:Albele,Draghiceanu,la Chiriacu, la Izvorele(astea de la Chiriacu si Izvoarele majoritatea fiind ale piscicolei),Izvoru(foarte frumoase baltile,da cam putin peste :( ),etc.Majoritatea au crap si unele au chiar bucati mari de peste 20kg(s-au aveau odinioara).Cat despre canal-"Mandria orasului"- trebuie sa fii chiar meserias sa prinzi acolo un crap(cat despre poluare nu mai vorbesc)...Inteleg de ce te-au luat la "palme",nu e chiar un loc unde se pot tine concursuri :D

P.S. cel mai bun loc de prins crap sau platica este in capatul canalului la staia de pompare(acolo am auzit pe cineva ca a dat lovitura in stil mare)

DD
member
Mesaje: 299
Membru din: 13 Mai 2003 16:03
Localitate: Bucuresti

Mesaj de DD » 03 Iun 2004 10:29

Dar si in dreptul fabricii de zahar.
In dreptul pompelor eu am luat stiuca multa la oscilanta dar stiuca am luat si linga pod. La circa 150-200 m de pod spre CET (pe partea combinatului) dupa ponton.
Invincibilitatea noastra depinde de noi, vulnerabilitatea inamicului, de el.
Sun Tzu

marius_m
new member
Mesaje: 1
Membru din: 03 Iun 2004 10:35

VREAU SA MA DUC LA PESCUIT!!!

Mesaj de marius_m » 03 Iun 2004 10:39

Sunt din Craiova si azi vreau sa ma duc astazi la pescuit . As vrea sa imi propuneti si mie niste balti la care sa ma duc (jud Dolj sau Olt) UNDE SA PRIND PESTE !!!

Gica Chioru
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 25 Ian 2003 13:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Gica Chioru » 04 Iun 2004 07:59

Eu am fost de trei ori pe canalul din Giurgiu anul trecut, am prins excelent primele doua iesiri.

Scrie răspuns