PENTRU TOTI CRAPISTII!!

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Laurentiu
new member
Mesaje: 7
Membru din: 25 Mai 2004 23:23
Localitate: Giurgiu

PENTRU TOTI CRAPISTII!!

Mesaj de Laurentiu » 31 Mai 2004 22:06

SALUT.Vreau sa va anunt ca in data de 29-05-04(Sambata)am fost la o balta la care nu ajunge oricine,si anume Burnazu din comuna Gogosari,jud.Giurgiu(aceasta balta fiind una cu circuit inchis)si unde nu se putea intra pe bon ci pe "pile".Tin sa va spun ca acolo am prins cel mai mare peste din viata mea(un crap la 4 Kg).Acest crap a fost scos din apa dupa vreo 10 min de drill.Administratorul baltii mi-a spus ca sunt crapi de pana la 20 de Kg!! :) Acest fapt m-a multumit deoarece toata vacanta mi-o voi petrece la bunicii mei care stau la numai 5Km de balta. Sper ca in curand sa va pot trimite poza pe site. Nu ramane decat sa va spun la revedere si obisnuitul FIR INTINS >>>>

Avatar utilizator
Tankard
member
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2004 16:05
Localitate: Kosovo

Wow!

Mesaj de Tankard » 31 Mai 2004 22:43

Exceptional! Ne-ai spart! :shock:
Pe bune?! Cu circuit inchis?! Hmm, creca ierea plin de beeemveuri...

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 01 Iun 2004 01:17

laurentiu, sa stii ca vino foarte des la giurgiu,si astept invitatie de la tine peentru un pescuit acolo.
Felicitari pentru captura. numai bine

caaron
veteran
Mesaje: 813
Membru din: 20 Mai 2004 17:45

Mesaj de caaron » 01 Iun 2004 01:43

tare chestia asta! am fost pe o balta , am prins . dar nu e pt toata lumea..in rest felicitari! si sa inteleg ca tu esti pilos??!! www.xxx.ro
Ultima oară modificat 19 Sep 2012 15:30 de către caaron, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
carpkiller
veteran
Mesaje: 689
Membru din: 20 Mai 2004 11:15

Mesaj de carpkiller » 01 Iun 2004 03:46

Nu este tataie pe nici o pila. :!: Pana anul asta puteai sa te duci acolo fericit pe bon, iar anul asta este cu abonament...poate asta inseamna la tine circuit inchis! Dai 200 parai si 1mil de fiecare data si ti-ai pus pila.
Si eu ma gandeam anul asta sa-mi fac abonament acolo sau pe Greca, dar nu este bine sa te legi asa de o balta .... zic eu...
Si oricum dc vrei bucati de 20Kg directia Perisi pe balta de 700mii/24h sa vezi acolo peste!!!!Asta dc. te lasa sefu` desi nu cred, ca-i este frica ca-l lasi fara tot ciorto-crapul de 4 kg din balta si nu mai au oamenii ce sa prinda la concurs.
CARPKILLER

Avatar utilizator
Tankard
member
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2004 16:05
Localitate: Kosovo

Mesaj de Tankard » 01 Iun 2004 15:24

Draga Laurentiu,
Iti raspund aici si ca urmare a mesajului tau pe privat. Sa nu-mi iei critica in nume de rau, te felicit pentru captura si inteleg ca ai vrut sa-ti strigi in eter salbatica bucurie a recordului personal. Insa ceea ce am prins eu din mesaj a fost ceva in tonul obisnuit al Romaniei de azi, adica cine-i "jmecher" si "se invarte" tre' s-o arate si celorlati (fraierii, adica), ca altfel ce farmec ar mai avea...Am vazut in mai multe randuri ca afishismul si shemekeriile nu se rezuma la Mall ci s-au mutat, din pacate si pe balta. Daca am inteles gresit, scuze. Oricum mai citeste-ti inca o data mesajul, gandeste-te carei categorii de oameni l-ai adresat si vezi daca ceva nu scartzie.
Poate vorbeste in mine si frustrarea unuia care a privit mai mereu peste gard si care n-a avut acces la micile bucurii ale vietii cu "circuit inchis".
Ai o vara la dispozitie in care sa-ti perfectionezi si tehnica de pescuit si capacitatea introspectiva (ca deh, asta e alta valentza pozitiva a pescuitului, nu?!) si te astept mai intzelept la toamna. Fir intins!

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 01 Iun 2004 15:30

Stimate domnule "carpkiller" - citi "ciortani" de 4kg ati prins pina acum in cariera Dvs ? Nu de alta dar mie mi se pare un crap la 4-5 kg deloc de neglijat . Astia de 20 kg poate i-ati cumparat de la Metro din acvariu ca din cite stiu eu - nu prea sunt multi care se pot lauda cu astfel de capturi - iar de Dvs sincer nu imi amintesc !

Avatar utilizator
dudi
member
Mesaje: 138
Membru din: 21 Dec 2002 16:09
Localitate: Cluj-Mures

Mesaj de dudi » 01 Iun 2004 17:07

Ca v-ati luat de bietul om ca a prins "doar" un ciortan de 4 kg e rusinos.Bravo lui!Nu toata lumea e "experta" si cu capturi de 20 kg, chiar daca pescuieste de ani buni.In cealalta privinta nu comentez, pt ca nu cunosc situatia.

dudi

Avatar utilizator
Sharky
member
Mesaje: 149
Membru din: 30 Sep 2003 13:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Sharky » 01 Iun 2004 20:25

E trist cand ajungi sa dispretuiesti un crap/ciortan fie el si de 4 kg.
Dan Petre aka Sharky
www.drcrap.ro
Carping Club

Nutza Pedros

Mesaj de Nutza Pedros » 01 Iun 2004 22:27

Bravo Laure sper sa aduci poza sa o vad si eu...cat despre balta mai baieti ,ce pot sa va spun eu ma cunosc cu Laurentiu si din cate stiu eu balta este a primarului comunei si nu prea lasa pe nimeni sa pescuiasca...Laurentiu a s exagerat putin cu "circuitul inchis" si ca are pile pe la fbi,spp,kgb si eu mai stiu pa unde...mare lucru nu e(mai ales ca taicaso se cunoaste cu primarul)ii duci o sticla de vin paznicului si tiai facut pila... :D :D :D .Cu respect Nutza Pedros

Scrie răspuns