Cum poate intra un pescar intr-un club sportiv ?

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 11 Feb 2008 12:27

jenel scrie:rasul ala e cam amar behehe in 2007 daor la caras daca ati iesit mai in fata :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sper ca ai fost baut cand ai scris asta Jane ! Esti ultimul care ar trebui sa vorbeasca Caprelor de crapi , nu imi aduc aminte sa fi pescuit impreuna si sa te apropii macar la jumatate din cantitate :lol:

Drept urmare Echipa Caprele va invita nemernici mici la un concurs in cadrul primei partide pe acest an ca sa va astupam odata gura aia mare.!
Patru bete de echipa , ai grija ca nu ai voie cu rame si viermi . :mrgreen:
Ce ziceti ?

Vlasine , vezi ce patim cand ii cresti de mici ! :mrgreen:
Powered by two rods

Avatar utilizator
tibi micu
member
Mesaje: 269
Membru din: 14 Noi 2007 19:42
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de tibi micu » 11 Feb 2008 12:34

Raspund cu voiosie provocarii :P dar premiul intii sa fie un bax cu BERE :bere:

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 11 Feb 2008 13:45

tibi micu scrie:Raspund cu voiosie provocarii :P dar premiul intii sa fie un bax cu BERE :bere:
Ai bax-ul asigurat de pe acuma , noi ii vrem pe Gusti si Janu la concurs , 2 contra doi , desi nici singur nu am ce manca din ei :lol:
Powered by two rods

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 11 Feb 2008 15:39

@danr
muta te rog topicul la cafenea ca si asa e compromis,si sa pot sa le raspund si eu la LOLEK SI BOLEK :lol: :lol: :lol: recte-jenel si gusti.
@gabi
eu stiu ca i-am crescut de mici,da nu credeam ca o sa ajunga asa obraznicaturi :mrgreen:
Ultima oară modificat 11 Feb 2008 22:57 de către Vlasin Florin, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
gusti
senior member
Mesaje: 485
Membru din: 17 Feb 2006 22:36
Localitate: Timisoara

Mesaj de gusti » 11 Feb 2008 20:41

ma refeream la poze cu locuri de pescuit,balti noi locati noi poate si niste crapalai noi.concurs cu voi?inca nu mam apucat de carasit si nici feder nu am.bai flamindule ce ai? ai pus ochii pe coasta mea?nu iti mai da mire de mincare? :mrgreen:

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de ticu » 11 Feb 2008 20:52

Vlasin Florin scrie:@danr
muta te rog topicul la cafenea ca si asa e compromis,si sa pot sa le raspund si eu LOLEK SI BOLEK :lol: :lol: :lol: recte-jenel si gusti.
@gabi
eu stiu ca i-am crescut de mici,da nu credeam ca o sa ajunga asa obraznicaturi :mrgreen:
Spune-i lu Tilea sa mute,o pate face si el :lol: :lol:

Avatar utilizator
gusti
senior member
Mesaje: 485
Membru din: 17 Feb 2006 22:36
Localitate: Timisoara

Mesaj de gusti » 11 Feb 2008 21:02

si tu ticule cred ca poti :lol: :lol:

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de ticu » 11 Feb 2008 21:05

gusti scrie:si tu ticule cred ca poti :lol: :lol:
Eu nu ma bag intre ai-mei ;-)

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 11 Feb 2008 22:35

Deci , baieti , acum suntem la o cafea :mrgreen: , terenul nostru , unde pe bunicul il chema Nea Misto si pe bunica Caterinca ,ca era din sud .

Acestea fiind zise am sa postez pentru eternitate , magarilor :lol: , prima intalnire cu voi...........proasta zi ...............pe podul de la Iosefin intr-o sumbra dupa-amiaza de vineri ( 13 ). Imi aduc aminte harmalaia ce o faceau comerciantii in lupta pentru a va vinde 10 pahare de rame serpesti pentru Dunare si juma' da kil de pinky :lol: Telescopicele tremurande la gandul ce le asteapta se inghesuiau in porbagaj ....care sa fie ultima la macelul ce se preconiza in urma lansarii placutelor cu 16 carlige ( atentie , nu valve , carlige ) in curentul batranului fluviu . Din consideratie pentru faptul ca ne reparati masinile ( desi a mea inca consuma 16 :evil: , si a lui Vlasin 15 ) , am sa ma opresc deocamdata aici pentru a nu va curma brusc ascendenta cariera de pescari la care am contribuit cu multa sudoare. Pacat ca nu am lucrat si la caracter :lol: potailor . Trebuie sa stiti ca numai la insistentele lui Florin v-am trecut clasa pentru ca are el o slabiciune pt. Gusti , dar sa stiti NU MERITATI ! :,-

Oficial , pe aceasta cale , va anunt ca sunteti provocati , dragi prieteni ( pe bune :bere: ) , la o partida de pescuit , locatia Sacos , 4 lansete de echipa , de la 7 la 19 , puncteaza doar crapii si amurii peste 2 kg , momeala si nada doar boilies si pellete . Ca sa nu spune-ti ca nu va dam nici o sansa puteti folosi navomodelul si ultimele 3 ore rame .

Sunt invitati toti cei ce pot ajunge , evenimentul va avea loc cand are Janu bilet de voie de la agent , ca el sa maritat . :lol: :lol:
Powered by two rods

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 11 Feb 2008 22:59

@
gusti si jenel

IUDELOR :D

Scrie răspuns