articole pe crap.ro

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

articole pe crap.ro

Mesaj de danr » 12 Feb 2008 11:15

haideti sa discutam ce v-ar place sa cititi in articolele publicate pe crap.ro

in felul asta aflam ce fel de articole considerati placute sau utile, si avem si subiecte pentru cei care le pot scrie si care sunt amabili si dispusi sa ne impartaseasca si noua din cunostiintele lor

eu pun la bataie in continuare bonusul de 1 milion in cumparaturi pe TotalFishing pentru orice articol care se publica pe crap.ro
Ultima oară modificat 05 Mar 2008 10:11 de către danr, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Razvann
junior member
Mesaje: 93
Membru din: 18 Noi 2007 19:26

Mesaj de Razvann » 13 Feb 2008 22:14

Partide de succes care sa contina: descrierea locatiei (sa lasam secretele acasa ca este lunga vara si este loc pentru toata lumea pe balta), strategia folosita, echipamentul, nada (cum a fost preparata)etc......
Hai sa lasam secretele la o parte, macar cei care nu participa la competitii...Eu v-am spus ce-am facut pe MV2, astept urmatorul sa-mi spuna ce-a facut la darvari sau Tancabesti sau oriunde in tara asta.....
Eu cred ca din asa ceva inveti si cresti ca Fat Frumos in arta pescuitului :D

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 13 Feb 2008 22:35

Friday scrie:Partide de succes care sa contina: descrierea locatiei (sa lasam secretele acasa ca este lunga vara si este loc pentru toata lumea pe balta), strategia folosita, echipamentul, nada (cum a fost preparata)etc......
Hai sa lasam secretele la o parte, macar cei care nu participa la competitii...Eu v-am spus ce-am facut pe MV2, astept urmatorul sa-mi spuna ce-a facut la darvari sau Tancabesti sau oriunde in tara asta.....
Eu cred ca din asa ceva inveti si cresti ca Fat Frumos in arta pescuitului :D
"vineri" frate....mv2, darvari, tancabesti...sunt "fumate"....
vad ca esti Bucurestean...... 8)
CATZI Bucuresteni ai vazut tu sa-si dea in primire baltile "smekere"? :roll: :roll:
NU ma refer la acumularile C&R,unde se prind "dulapi" la sigurantza...
Da tu din "casa" balta unde ai prins crap mare..... :roll: :lol:

Avatar utilizator
Razvann
junior member
Mesaje: 93
Membru din: 18 Noi 2007 19:26

Mesaj de Razvann » 14 Feb 2008 11:49

Am dat din casa ...cu MV2....(vezi articolul de pe site :D )...

Ref.... la dat din casa pe balti fumate..........poate ca sunt fumate pentru unii....dar pentru altii sunt complet noi....
Ideea ar fi ca loc este pentru toti.
Tocmai secretismul asta ma enerveaza...(Sa nu cumva sa spui unde ai prins crap mare.....sa te bucuri numai tu......). Stii ce...eu daca am sa prind undeva..am sa spun...si inca repede... sa se bucure si altii de o captura frumoasa....

Apropo..sunt din Ploiesti...

ciprian2008
junior member
Mesaje: 73
Membru din: 12 Feb 2008 20:15
Localitate: Buzau

Mesaj de ciprian2008 » 20 Feb 2008 20:11

Mi-ar place ca pe acest site sa citesc mai multe articole despre produsele de pescuit. Adica ceva prin comparatie. De exemplu lanseta de la o anumita firma, cu o lanseta de la o alta firma, desigur caracteristicile sa fie asemanatoare(lungime, lbs)adica ceva din aceeasi clasa;desigur se pot compara si cate 3-4 lansete din aceeasi clasa, dar pe firme diferite, sigur vor fi mici diferente. Apoi mulinete, fire, carlige, etc. Este adevarat ca au fost cateva articole, dar as vrea mai mult. Cred ca astfel de articole ar veni in ajutorul incepatorilor, aici ma includ si eu :roll: , dar am putea afla si cat mai multe despre produsele de pescuit. Aceste articole, zic eu , ar trebui prezentate de cei cu experienta pentru a putea decrie cat mai detaliat "ce poate" fiecare produs.
Si articolele despre partdele de pescuit sunt o idee buna :D , strategie,echipamente, etc. Toate bune :bere: & fire intinse !

Ciprian

ciprian2008
junior member
Mesaje: 73
Membru din: 12 Feb 2008 20:15
Localitate: Buzau

Mesaj de ciprian2008 » 20 Feb 2008 20:13

Mi-ar place ca pe acest site sa citesc mai multe articole despre produsele de pescuit. Adica ceva prin comparatie. De exemplu lanseta de la o anumita firma, cu o lanseta de la o alta firma, desigur caracteristicile sa fie asemanatoare(lungime, lbs)adica ceva din aceeasi clasa;desigur se pot compara si cate 3-4 lansete din aceeasi clasa, dar pe firme diferite, sigur vor fi mici diferente. Apoi mulinete, fire, carlige, etc. Este adevarat ca au fost cateva articole, dar as vrea mai mult. Cred ca astfel de articole ar veni in ajutorul incepatorilor, aici ma includ si eu :roll: , dar am putea afla si cat mai multe despre produsele de pescuit. Aceste articole, zic eu , ar trebui prezentate de cei cu experienta pentru a putea decrie cat mai detaliat "ce poate" fiecare produs.
Si articolele despre partdele de pescuit sunt o idee buna :D , strategie,echipamente, etc. Toate bune :bere: & fire intinse !

Ciprian

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 20 Feb 2008 20:45

Daca vei cauta, vei gasi discutii si comparatii intre produse. Daca, nu gasesti, pur si simplu intreaba si baietii iti vor raspunde promt. Mi-ar placea..." care este"

Explorare placuta! ;-)
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 20 Feb 2008 21:16

Friday scrie:Am dat din casa ...cu MV2....(vezi articolul de pe site :D )...

Ref.... la dat din casa pe balti fumate..........poate ca sunt fumate pentru unii....dar pentru altii sunt complet noi....
Ideea ar fi ca loc este pentru toti.
Tocmai secretismul asta ma enerveaza...(Sa nu cumva sa spui unde ai prins crap mare.....sa te bucuri numai tu......). Stii ce...eu daca am sa prind undeva..am sa spun...si inca repede... sa se bucure si altii de o captura frumoasa....

Apropo..sunt din Ploiesti...
@Friday, "fumate"= balti arhicunoscute.....NU cred ca mai este vreun pescar care pescuieste EXCLUSIV la crap sa nu fi auzit de MV2, Darvari, Tancabesti, Peris etc....
Stai "linistit" ca nu ai dat nimic "din casa" cu MV2.....poate daca scriai ceva de balta din Bucov...dadeai "din casa" ceva ...ceva
"din casa" a-si putea sa dau eu: stiu o balta de cca 15 hectare din jud...Ialomita... sa zicem :lol: unde administratorul a bagat vreo 8 tone de crap intre 2-12 kg...taxa 50 ron...24 ore....te lasa sa le plantezi si sa iei acasa...in limita a bunului simtz :roll: :shock: :-?
Stii ce ar insemna sa dau "din casa" pe forum sau din "gura in gura"?
1. NU ai mai avea loc pe balta :lol:
2. SIGUR la "ce baieti buni sunt unii"...pana in toamna...IOC peste pe balta :evil: :roll: :lol:
3. Mai bine nu dau din casa.....si "acolo" ma duc NUMAI cu prieteni "secretosi" k mine ;-)
PS. aviz "curiosi"...nu-mi dati MP ca nu va zic unde este "locatia" :mrgreen: :lol:
Ultima oară modificat 21 Feb 2008 00:03 de către mosharu, modificat 1 dată în total.

Viorel Doloc
member
Mesaje: 270
Membru din: 09 Feb 2007 14:26
Localitate: sibiu

Articole pe crap.ro

Mesaj de Viorel Doloc » 20 Feb 2008 21:40

Bine punctat. Si eu am "dat din casa"(balta, loc, nada ,etc.) si apoi in urmatorul week-end, ce credeti? nu numai locul meu era ocupat, ci si cele de langa dr.-st, pe vreo 200m de "baieti buni"! Testezi balti, locuri,nade, le dai de cap si cu ce te alegi? toata munca ta se duce de rapa,trebuie sa o iei de la zero,asa ca mai bine devii "secretos".

florinw
senior member
Mesaje: 417
Membru din: 29 Sep 2005 21:35
Localitate: germania

Re: Articole pe crap.ro

Mesaj de florinw » 21 Feb 2008 00:45

Viorel Doloc scrie:Bine punctat. Si eu am "dat din casa"(balta, loc, nada ,etc.) si apoi in urmatorul week-end, ce credeti? nu numai locul meu era ocupat, ci si cele de langa dr.-st, pe vreo 200m de "baieti buni"! Testezi balti, locuri,nade, le dai de cap si cu ce te alegi? toata munca ta se duce de rapa,trebuie sa o iei de la zero,asa ca mai bine devii "secretos".
si atunci care e rolul forumului? numai sa primesti?

respect

Scrie răspuns