sfaturi, incepator

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 14 Feb 2008 21:18

Bravo Dane, cel mai bun sfat ! ;-)

Avatar utilizator
s_daniel
member
Mesaje: 151
Membru din: 11 Feb 2008 14:52
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de s_daniel » 15 Feb 2008 00:45

@Dan , este adevarat am incurcat eu ...am gasit pe totalfishing la 100 roni mulineta okuma. Este adevarat si ce spui tu, dar din cate am vazut cu banii pe care ii am , as putea sa imi fac 3 lansete decente, oricum multumesc pentru sfaturi

Avatar utilizator
s_daniel
member
Mesaje: 151
Membru din: 11 Feb 2008 14:52
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de s_daniel » 16 Feb 2008 19:44

in privinta betzelor m-am hotarat, raman la Sert Sedna 3,60 , acum raman mulinetele si restul :)

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 20 Feb 2008 14:53

Si eu sunt incepator si i-ti spun ce am patit . Am cumparat bete dupa sfatul celor intalniti pe balta luand de bune toate parerile ! M-am trezit ca aveam 9 bete de toate dimensiunile si greutatile si am avut nevoie de 2 luni de pescuit sa-mi dau seama de ce nu arunc la fel cu fiecare ! Am un frate in Spania care m-a ajutat, in sensul ca mi-a trimis la oferta 3 bete cu mulineta la 55euro/buc. Nu sunt cele mai bune dar mi-au schimbat radical stilul de pescuit ! Nu am probleme cu partea financiara dar in momentul de fata pana invat mai multe sunt ok . E ca si cum mi-as cumpara un Touareg si eu am permis de 2 zile ! Tu ai noroc cu forumul , daca i-ti alegi pescuitul ca pasiune tine aproape , ai numai de castigat la varsta ta . Ca si sfat ma subscriu la cele spuse de colegi mai sus , cu completarea ca e bine sa o iei usurel pana esti convins ca ai microbul in sange si stii ce vrei . In rest numai de bine , fire intinse si bine ai venit in ,, pepiniera " !

Avatar utilizator
s_daniel
member
Mesaje: 151
Membru din: 11 Feb 2008 14:52
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de s_daniel » 20 Feb 2008 23:47

@florin , microbul e in sange ... si e grav :P, iti multumesc ..sper sa nu primesc vreun botez :lol:

Scrie răspuns