cea mai frumoasa partida de pescuit

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
remus_cta
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 02 Feb 2008 20:24
Localitate: constanta

cea mai frumoasa partida de pescuit

Mesaj de remus_cta » 19 Feb 2008 12:12

care e fost cea mai frumoasa partida de pescuit la crap pe care ati avuto?loc, cantitate, detalii?

mikecarp
veteran
Mesaje: 586
Membru din: 07 Oct 2006 19:37

Mesaj de mikecarp » 19 Feb 2008 15:47

de ce nu incepi chiar tu
Carpfishing... A way of life!

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 19 Feb 2008 19:18

mikecarp scrie:de ce nu incepi chiar tu
Mike ;-) :lol:

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 19 Feb 2008 21:37

Suntem numai ochi ! :shock: :mrgreen:
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
tibi micu
member
Mesaje: 269
Membru din: 14 Noi 2007 19:42
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de tibi micu » 19 Feb 2008 22:08

va urmaresc ,ca doi si un sfert 8)

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 19 Feb 2008 22:41


Avatar utilizator
Dan Cristian
veteran
Mesaje: 601
Membru din: 16 Feb 2008 17:58
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de Dan Cristian » 19 Feb 2008 23:04

Ce rai sunteti cu remus_cta. 8) Poate ce i se pare lui "super tare", unii din marii pescari de pe forum, catalogheaza "insuficient". Cred ca a vrut sa vada parerea pescarilor experimentati.

Avatar utilizator
remus_cta
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 02 Feb 2008 20:24
Localitate: constanta

Mesaj de remus_cta » 19 Feb 2008 23:36

pai mike o sa incep chiar io.IN AUGUST 2007 mam pregatit alaturi de tatal meu pentru o partida de vreo 24 de ore la tibrinu.in constanta majoritatea pescarilor aleg partide de pescuit de dimineata pana seara sau de dimineata pana a doua zi de dimineata.am pregatit sculele,momeala,precizez ca in partidele scurte pescuiesc numai la porumb,pentru ca nu am timp sa folosesc boilies-uri sau in baltile in care pestele e obisnuit ,la boilies.oricum sa revin la subiect. am ajuns pe la ora 5 dimineata pe balta dupa ce vreo jumatate de ora neam chinuit sa nu derapam cu masina in lac.plouase torential si toti pescarii plecasera deoarece acolo cand ploua drumul de acces devine aproape impracticabil.am reusit sa intram pe balta ,am platit taxa si ne-am apucat de pescuit.orele au trecut ,timp in care am prins un ciortan de vreo 2 kg si tatal meu un crap de vreo 4 kg.timpul a trecut si la un moment dat a venit noaptea,parca pe neobservate.am schimbat toate lansetele am pus 2 boabe de porumb cukk tare pe fir de par pentru ca tot intrau carasii la bob moale si am asteptat.fiind o noapte calduroasa de vara atmosfera a fost frumoasa ,eu stand intr-un sezlong si asteptand trasatura.pe la ora 2 aud la o lanseta un beep scurt iar cand mam ridicat sa vad ce se intampla atunci pestele a mai tras o data iar cand am tras am avut un soc observand cum se duce pestele in larg,singurul lucru pe care eu il puteam face era sa obosesc pestele si sa incerc sa il aduc la mal.senzatia este nemaiinatalnita cand ai un drill cu un peste mare pe timpul noptii, adrenalina fiind mult amplificata de intunericul noptii luminat doar de luna si mai apoi de farurile masinii.cand lam adus la mal am observat ca este ten iar pestele era cat pe ce sa fie scapat de vreo 2 ori la mincioc deoarece cand simtea coltul lui pleca din nou ca nebunul spre mijlocul lacului.am avut noroc ca frana lansetei era reglata corespunzator deoarece daca as fi avut frana stransa eu cred ca ceva sar fi rupt.la un moment dat dupa vreo 20 de minute pestele a cedat in sfarsit lupta si a fost scos el cantarind 7 kg 200.pentru unii pescari de aici poate parea un peste mic dar un ten de 7-8 kg in floarea varstei se lupta ca un nebun un momentul drilluli punandu-se in miscare si ultimul muschi din corpul acestei torpile.din pacate pozele nu le mai am :cry: deoarece cand am vandut telefonul nu am mai avut cablu de date ca sa bag pozele in pc :evil: dar de anul asta imi iau o camera digitala :D

Avatar utilizator
remus_cta
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 02 Feb 2008 20:24
Localitate: constanta

Mesaj de remus_cta » 19 Feb 2008 23:38

a durat atat de mult sa scriu pentru ca mam uitat si la liverpol-inter.pariasem 100 de mi si daca iesea biletul imi luam o mulineta noua.da a pierdut interu cu 2-0 :evil: banii sau dus, si mulineta mai trebuie sa astepte :lol:

Avatar utilizator
remus_cta
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 02 Feb 2008 20:24
Localitate: constanta

Mesaj de remus_cta » 19 Feb 2008 23:45

razvane la primu film pe care lai postat ai avut un moment cand ai dtensionat lanseta.cand ai trecuto pe sub cealalta.cred ca alal a fost momentu de cotitura,dac nu lai scapat atunci nu prea mai aveai cand.scuzama ,nu vreau sa par un nesuferit,e doar un comentariu da nu mam putut abtine

Scrie răspuns