cea mai frumoasa partida de pescuit

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 20 Feb 2008 16:28

Te invidiez Razvane ! Pt. Remus am o intamplare .
Lac Brateni jud. Bistrita 04 mai 2007 lume multa majoritatea la gratare si mici , pescari de duminica , vreme frumoasa etc. Una din partile rele de pe toate lacurile e lipsa wc-urilor , mai ales pt. femei . Ca barbat te duci la 40-50 m mai incolo te intorci cu spatele si ... cum am facut si eu .Partea proasta a fost ca m-a pus michiduta sa intorc capul sa ma uit la bete si unul era cu varful in apa ( erau bune avertizoarele sonore ). Disperat ca orice incepator o iau la fuga pun mana pe bat trag dar...nimic , s-a dus . No problem , in gandul meu vine altul . Nu a fost greu sa observ zambetele femeilor si rasetele pescarilor , fiindca ,, rama " mea statea cuminte cu capul afara iar sortul de culoare rosie era stropit binisor . Ce sa fac , am intrat in apa pana la brau am pus ,, rama " la locul ei si am uniformizat culoarea sort-ului !
Nu am prins peste dar acum e o amintire frumoasa care merita povestita .Incercati sa va puneti in locul meu atunci . Ce a-ti fi facut voi ?

Avatar utilizator
remus_cta
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 02 Feb 2008 20:24
Localitate: constanta

Mesaj de remus_cta » 20 Feb 2008 21:02

florine tare faza da ai avut bulan ca nu ai avut pestele,inchipuieti cum ar fi fost un drill cu pantalonii in vine :lol:

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 22 Feb 2008 11:43

Buna intrebare ! Nu stiu cred ca ceream ajutor . Vad ca ai ceva imaginatie !

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 22 Feb 2008 12:22

remus_cta scrie:inchipuieti cum ar fi fost un drill cu pantalonii in vine :lol:
asta am patito eu in delta cu taicamiu ,sa vezi 2 oameni iesind din stuf cu pantalonii in vine la strigatele lui maicamea care defapt a facut misto de noi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Scrie răspuns