Navomodele folosite pt plantat !?

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
spatar ovidiu
member
Mesaje: 170
Membru din: 03 Sep 2007 22:08

Mesaj de spatar ovidiu » 14 Feb 2009 19:41

Gasim noi ceva prin atelier sau prin casa.

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 14 Feb 2009 19:48

spatar ovidiu scrie:Gasim noi ceva prin atelier sau prin casa.
Nevasta , are ?! ....:mrgreen:
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

spatar ovidiu
member
Mesaje: 170
Membru din: 03 Sep 2007 22:08

Mesaj de spatar ovidiu » 14 Feb 2009 20:30

Totusi sa nu deviem prea mult.

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 14 Feb 2009 20:38

spatar ovidiu scrie:Totusi sa nu deviem prea mult.
...e batrana , asa-i ?! :-? ... :mrgreen:
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 14 Feb 2009 21:41

sunt curios daca mai e cineva in situatia mea care sa fi platit barca si sa nu fi primit-o si sa nu mai dea de el. Oricum de mine nu scapa. Nu mai zic de suma in general desi 2600 roni nu sunt de lepadat, dar faptul ca incearca sa-mi dea tzeapa ma calca rau pe nervi. Am eu grija de el oricum mai devreme sau mai tarziu. Nici n-o sa stie de unde i-a venit "buba" pe cap :-) Poate il cunoaste cineva si daca tine cat de cat la el...i-ar face un bine sa-l previna. Eu l-am prevenit o data...suficient.

spatar ovidiu
member
Mesaje: 170
Membru din: 03 Sep 2007 22:08

Mesaj de spatar ovidiu » 14 Feb 2009 23:00

Am nr tau l-am primit pe privat.Nu am timp chiar acum de asta dar te sun.Astept vesti de la o persoana care il stie si dupaia vad ce si cum.Te voi contacta cand sunt hotarat sa actionez.Nu-l lasam asa usor.

filica
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 25 Ian 2009 00:53

Mesaj de filica » 15 Feb 2009 04:08

Mihai_Lavazza scrie:sunt curios daca mai e cineva in situatia mea care sa fi platit barca si sa nu fi primit-o si sa nu mai dea de el. Oricum de mine nu scapa. Nu mai zic de suma in general desi 2600 roni nu sunt de lepadat, dar faptul ca incearca sa-mi dea tzeapa ma calca rau pe nervi. Am eu grija de el oricum mai devreme sau mai tarziu. Nici n-o sa stie de unde i-a venit "buba" pe cap :-) Poate il cunoaste cineva si daca tine cat de cat la el...i-ar face un bine sa-l previna. Eu l-am prevenit o data...suficient.
toate ti se intampla pt ca nu ai invatat cele mai esentiale doua versuri despre cum sa te pazesti in viata.o barcuta de plantat nu este pe viata pt ca are acumulatori.sfatul meu este sa cumperi pe cat posibil de la cei cu experienta in domeniu,care au un nume ca sa poti apoi sa-ti pui panou solar,xxx finder,sa inlocuiesti la nevoie cate ceva. :roll:

Avatar utilizator
DAN LUPU
junior member
Mesaje: 61
Membru din: 20 Dec 2002 17:05

Mesaj de DAN LUPU » 15 Feb 2009 11:09

Pentru ca am si eu o barca de nadit, chiar m-a interesat subiectul si am citit toate postarile, mai ales ca subiectul e deschis acum vreo 5 ani. Ce e comic si mi-a sarit in ochi e atitudinea domnului spatar ovidiu :D . Acest "Dinu Paturica", daca la inceput era iritat de oricine intra in polemica cu "geniul navomodelismului" acum si-a parasit "stapanul" si-l musca pe la spate :shoot: ; sa mai zici ca femeile is ..........
Hai noroc si fire intinse, fie ele si cand le duci la plantat!

spatar ovidiu
member
Mesaje: 170
Membru din: 03 Sep 2007 22:08

Mesaj de spatar ovidiu » 15 Feb 2009 11:42

Nu era astapanul meu.Si acum cu aceasta situatie sustin calitatea lor.A cedat la ea telecomanda si asta din vina mea pe undeva a plouat in ea dar oricum era slaba si nu era produsa de ei telecomanda.Pe mine omu initial m-a servit cu o foarte mica intarziere si nu am avut nimic de obiectat.S-a intamplat ca a cedat telecomanda am trimis-o la el sa o repare si nu mai da nici un semn.Sa vi tu acum sa faci o ironie pe tema asta ca de ce am avut eu incredere inre-un om la un moment dat asi acum nu mai am mi se pare deplasat dar traim in Romania si nu ma mai mira nimic cu atat mai putin cei ca tine.Si nu vad cum il musc pe la spate din moment ce are un bun platit de mine si sta ascuns.Intre mine si el nu a fost nimic mai mult decat o relatie producator-client.

Avatar utilizator
DAN LUPU
junior member
Mesaje: 61
Membru din: 20 Dec 2002 17:05

Mesaj de DAN LUPU » 15 Feb 2009 12:20

Sper sa-ti fie invatatura de minte si tie si la altii. Cand mai luati ceva care costa destul de mult nu apelati la "meseriasi" chiar daca va da o hartie scrisa pe care scrie garantie. Orice "dugheana" se poate desfiinta urgent pe cand un producator consacrat nu risca sa nu onoreze garantia ca are un nume de aparat, nume care aduce multi bani. Se poate intampla oricui sa ii cedeze ceva, chiar la un produs de la o firma consacrata, mai ales acum cand mai tot se produce in China pe bani putin si cu rabaturi.
Recunosc ca am fost putin rautacios, dar nu m-am putut abtine :D

Scrie răspuns