Firme curierat rapid

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 25 Mar 2008 21:26

Vladut
eu in Tg-Mures primesc coletele prin Fan-Courier,sant seriosi si niciodata nu am platit mai mult de 20Ron taxa de transport

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 25 Mar 2008 22:39

Bai baieti, stati sa va zic un singur secret....de care , poate, nu tineti cont. La fiecare firma de curierat, locala, lucreaza oameni, romani, baieti de-ai ca noi, asta e job-ul lor.... E, daca stiti asta, trebuie sa stiti ca si omu', pleaca la munca, adica sa imparta coletele, cand are si el timp....poate are si alt job intre timp..... acuma deh....ce vreti...asha-i la noi....
Asa ca treaba cu firmele de curierat, si cu primirea coletelor la timp e cu dus si-ntors...depinde de ce oameni lucreaza in judetul din care e fiecare....
Am de zis de rau numai de "sprint curier", in Tulcea, care m-a chemat sa iau coletul de la sediul lor... Shi i-am zis cate ceva aleaia ce statea la birou shi spunea nishte chestii....ca asha de tare a durut-o, incat...la fel cred ca face cu totzi...

Acuma...nu mai stau sa citesc ce-am scris....daca intelegeti ceva , bine, daca nu....iar bine!

Colete primite la timp, va doresc!
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 26 Mar 2008 17:25

Am primit mai multe colete prin Fan Courier si taxele de transport mi-au parut rezonabile ! Daca si firma care trimite coletul are contract cu ei platesti doar transportul nu si rambursul la bani si e chiar OK ! Parca la timpul cat dureaza expedierea ar mai putea umbla putin ,sa-l mai reduca ....( 3 zile lucratoare si 2 nopti ptr. o cursa Arad - Calarasi imi pare cam mult !)
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 26 Mar 2008 17:35

Eu cu Fan Curier am primit in 24 de ore coletul de la Arad.
Ultima oară modificat 26 Mar 2008 23:06 de către mosharu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 26 Mar 2008 17:55

Pai da Cristi ,pana in Bucuresti asa fac : 24 de ore !... si dupa aia , inca 24 de ore pentru 125 km ! :D Si alte 12 ore m-au cautat, ei pe mine - eu pe ei ... :mrgreen: (nr. de telefon scris pe colet avea lipsa o cifra !)
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Avatar utilizator
radumatica
veteran
Mesaje: 632
Membru din: 26 Dec 2005 21:39

Mesaj de radumatica » 26 Mar 2008 18:25

Am lucrat si eu cu Fan Courier si sunt multumit de promptitudinea de care au dat dovada!Preturile firmei mi se par OK!
Practica , pe balta se face!!!

Avatar utilizator
boosterman
veteran
Mesaje: 740
Membru din: 28 Iun 2006 22:02
Localitate: Suceava
Contact:

Mesaj de boosterman » 26 Mar 2008 21:08

Sustin cele afirmate, de voi, despre Fan Curier! Apreciez seriozitatea si promptitudinea lor :!:
Nimeni nu moare virgin. Viata i-o trage fiecaruia cel putin o data.

ghita
new member
Mesaje: 20
Membru din: 04 Feb 2008 07:32

Mesaj de ghita » 26 Mar 2008 21:28

cu siguranta cei de la Fan Curier sunt printre cei mai buni si cei mai ieftini

Avatar utilizator
mario_kempes10
senior member
Mesaje: 382
Membru din: 22 Ian 2008 00:26
Localitate: Otelu Rosu

Firme curierat rapid.

Mesaj de mario_kempes10 » 26 Mar 2008 21:40

cu TCE nu a avut nimeni vreo experienta neplacuta ca si mine???

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 26 Mar 2008 23:08

iorga george scrie:Pai da Cristi ,pana in Bucuresti asa fac : 24 de ore !... si dupa aia , inca 24 de ore pentru 125 km ! :D Si alte 12 ore m-au cautat, ei pe mine - eu pe ei ... :mrgreen: (nr. de telefon scris pe colet avea lipsa o cifra !)
:lol: :lol: :lol: George frate...parca esti "invizible man" :lol: :lol: :lol:
Daca-i dadeai vreun pumn in mekla la un gabor.....sigurrrrrrrrrrrrrrr te gaseau repede...mascatii :lol: :lol: :lol: :lol:
Fan Curier: am fost la ei la sediu ( f-ca de glucoza ) sa-mi ridic coletul....super draguti baietii..cafele, sucuri ...pana mi-au scos de la magazie coletul. BRAVO! Astia ...tot in romanika or' lucra? :lol: :lol: :lol:

Scrie răspuns