film super

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 14 Apr 2008 19:44

vladut mateianu scrie:ESte foarte posibil, la Tancabesti si Peris, crapii mari au ajuns in ultima vreme mult mai fraieri(adica ii cam prinde toata lumea de pe balta daca pescuieste la locul potrivit). Se poate spune si ca au lasat garda mai jos ptr ca stiu ca se vor intoarce inapoi in balta.....Dar cine stie ? :roll:
Vladute...e deja SF de zici tu :mrgreen: ai dracu crapi...s-au semkerit, ha? :lol:

cezar dan chioibasu
new member
Mesaje: 25
Membru din: 09 Mar 2008 23:17
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cezar dan chioibasu » 14 Apr 2008 19:52

George-Alexandru scrie:inca o chestie tare de tot este ca la concursul de la Tancabesti care tocmai sa incheiat echipa de la dig care era inconjurata de plauri a prins de cateva ori aceiasi crapi care inca mai aveau albastru pe bot de la antiseptic :D
Nici eu nu cred. Asta ar presupune un nivel dezvoltat de inteligenta, mult mai mare decat proverbiala "viclenie" a crapului, sau instinctul de conservare.
Cred ca re-prinderea crapilor recent eliberati se datoreaza mai mult lacomiei, tentatiei exercitate de o momeala apetisanta; mi s-a intamplat sa prind si eu, pe MV 2, un crap care ducea dupa el o frumoasa montura. Nu cred ca spera sa mai rupa o data !
Iubesc pescuitul, iar pescarii sunt prietenii mei.

Scrie răspuns