Tancabesti

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Tankard
member
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2004 16:05
Localitate: Kosovo

Tancabesti

Mesaj de Tankard » 14 Iun 2004 10:05

Am vazut ca s-au mai incercat discutii, dar as vrea sa deschid un topic nou pe tema asta.
As vrea sa fac o partida de crap de vreo 4 zile si m-am gandit la Tancabesti. Puteti sa-mi recomandati un loc? Cat este taxa si cam ce merge? Boiles, porumb?
Daca aveti alternative mai atractive, pls...
Multumesc.

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 14 Iun 2004 13:22

salut, taxa la tancabesti este 1000000 lei pe zi, merge foarte bine la boiles (fishmeal cu aroma de peste sau frankfurt sausage) oricum boiles de calitate pentru ca peste acolo deja face selectie.
Locuri este mai greu sa te esplic unde sunt cei buni dar pot sa te zic ca in 4 zile o sa prinzi peste tot cu un pat de nada de calitate si 'concentrat'.
Numai bine.
ps. atentie cu porumb, pericol maruntis care rade orice!!
ps2. sa prins si la porumb....dar aceste sunt cele care eu numesc ecepti!

Avatar utilizator
Tankard
member
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2004 16:05
Localitate: Kosovo

Mesaj de Tankard » 14 Iun 2004 17:39

Multumesc, Adriano.
Inca o intrebare pls: rezultatele bune sunt conditionate de o anumita distanta "minima" la care trebuie lansat? Daca e peste 100 m, nu stiu cum o rezolv :-?

caaron
veteran
Mesaje: 813
Membru din: 20 Mai 2004 17:45

Mesaj de caaron » 14 Iun 2004 18:02

Am fost vineri si sambata pe tancabesti. Locul este f f important dupa cum spunea si adriano pe un topic mai vechi , cand vb despre concursuri. Locurile cele mai bune sunt la capetele baltii , dar nai nici o sansa sa le gasesti libere in weekend. Ai grija sa ai echipament de crap minim( minciog de crap, saltea si saci - regula baltii). Nu te duce ca la pomul laudat ca nu e chiar asa. Eu nu am prins nimic vineri si sambata, de fapt nu a prins nimeni pe balta. E o balta destul de capricioasa, si daca adriano spre ex a prins 340 de kg nu inseamna ca poate prinde oricine si oricum. Poate sa iti confirme si el ca daca te duci nu inseamna neaparat ca si prinzi (asta ca sa nu fii dezamagit). Cu alte cuvinte daca nu te simti f bine pregatit nu visa la crap prea mare( poate doar printr-o exceptie). In cazul in care te simti pregatit banii se merita altfel.. sunt multe alte baltii unde poti prinde caras si platica si cu bani mai putini. Ce-a mai folosita aroma pe balta , asta multumita d-lui Zvonko, este Frankfurter Sauseges. Asa ca te poti conforma si tu sau poti incerca dupa cum bine a zis adriano niste arome animale. PS: niste italieni au scapat joi seara un ten imens(dupa cum au apreciat ei ) la aroma de tutti fruti asa ca nu exista o regula batuta in cuie...PS 2: eu am folosit Mainline active 8. Daca incerci si tu ceva nou posteaza aici. Fir intins! www.xxx.ro/stationar
Ultima oară modificat 21 Sep 2012 14:02 de către caaron, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Tankard
member
Mesaje: 209
Membru din: 25 Mai 2004 16:05
Localitate: Kosovo

Mesaj de Tankard » 14 Iun 2004 19:41

Multumesc. Daca ajung acolo va anunt de rezultate. E destul de scump, n-am ce zice, insa poate fac un efort...

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 14 Iun 2004 23:55

salut tankard, pesti de obicei iam prins la 20 de m. sau langa stufuri sau la un prag (daca dai de un prag trebuie sa dai nu unde incepe sa cobora dar mai incolo unde incepe sa urca).Vezi ce faci si fir intins.

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 15 Iun 2004 22:16

atentie mare la "patronii" baltii, nu sunt prea educati
Nu face ce nu-ti place!

caaron
veteran
Mesaje: 813
Membru din: 20 Mai 2004 17:45

Mesaj de caaron » 16 Iun 2004 20:05

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
tare iliuta! eu abia astept anul viitor sa vad ce se intampla pe tancabesti! Sunt curios cati or sa-si mai faca abonament ! Ca deja de anul asta a inceput sa se simta o usoara tendinta pe pontoane de plaja nud si/sau topless lucru pe care patronul baltii il comenteaza in felul urmator: Ce ai domne cu oamenii ?? Macar daca nu prinzi peste mai vezi si tu o ta*a, un c*r, o pi**a!!! Pacat de balta ca are super potential! Se pare ca incep sa iasa la lumina anumite lucruri pe care incercam sa le spun pe forum acum cateva luni si toata lumea imi sarea in cap! Deci ia spuneti domnilor cum e cu pescuitul la crap si cu o parte din cei care il promoveaza?! Cu cei care se apuca de pescuit la crap acum 2-3 ani dupa care isi deschid cel mai tare magazin de scule de pescuit?! Cu cei care folosesc baltile pe post de sala de festivitati la care "marii campioni" vin cu oala de 500 de sarmale pe balta , in timpul concursului , ca de "nu se prinde domne" "macar sa ne distram"?? Si din cand in cand mai vin si cu niste fetite sa se relaxeze?! Spuneti si chestiile astea nu numai partile pozitive sa nu aiba lumea impresia ca incercati sai treceti in legenda! www.xxx.ro/stationar

Scrie răspuns