<°(((><

Discutii libere, pe teme de pescuit la crap.
Puteti purta orice fel de polemici in limitele unui limbaj civilizat.
Sunt permise orice subiecte legate de pescuitul crapului.
Vor fi sterse anunturile agresive sau obscene.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 01 Apr 2003 16:40

nu ti-a sters nimeni nimic, mesajul cu pricina se afla pe pagina 3

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 02 Apr 2003 08:59

eu ti-am sters mesajul, incearca te rog sa folosesti mai putini zambareti intr-un mesaj si starduiestete sa fii mai pe tema discutiei,
sper ca nu te-ai suparat
Nu face ce nu-ti place!

Gica Chioru
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 25 Ian 2003 13:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Gica Chioru » 02 Apr 2003 09:54

Adriano, n-am inteles exact unde este locul de care vorbesti. Am presupus ca dai unde ti-am zis din ce mi-ai spus tu. In sensul amicitiei tale cu patronul. Pentru ca astfel ti-ar fi spus ca acolo este cea mai buna zona pentru crap -in sezon, desigur.
Flescaiala;- am vrut sa zic : moale, lipicioasa; daca da de o astfel de nada, bine preparata, pestele scoate si banii pentru ea.

ps: eu obisnuiam sa dau cam la 100m de dig sub sat, dar chiar in locul ala si-a facut ditamai viloiu' o angajata a TVRului.

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 03 Apr 2003 17:12

gica multumesc pentru sfaturi dar ce inseamna ditamai viloiu' o angajata a TVRului.explicamel cu cuvinte mai intelegibil,aduciti a minte ca nu inteleg tot,multumesc.adriano

Gica Chioru
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 25 Ian 2003 13:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Gica Chioru » 04 Apr 2003 09:57

Viloi=casa mare (din pacate a ingradit toata zona)
TVR= televiziunea romana

Adriano, incepand de astazi nu am sa mai am nici un fel de dispute "pescaresti" cu tine pentru ca in sfarsit, am inteles ca esti un novice in ale pescuitului. Dar eu ii simpatizez pe toti cei care sunt loviti de aceasta patima asa ca am sa-ti raspund cand voi avea ceva sa-ti spun. Regret ca am intrat intr-o polemica cu persoane care au un interes economic si cu persoane pentru care pescuitul nu inseamna mai mult decat o iesire placuta in aer liber. Pentru ca pescuitul inseamna mai mult decat atat, mult mai mult. Este vorba de PESTE, de cum poti sa prinzi si de cat de mult inseamna pentru tine aceasta vietuitoare. Iata ca am devenit patetic, lucru pe care-l detest. Oricum, maine am sa merg la somn si va voi spune ce rezultate am avut. Pana una alta, din pacate de doua zile incerc sa gasesc rame din cele mari si aspre, sunt disparute cu desavarsire din locurile de unde le scoteam.

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 04 Apr 2003 13:59

da scump gica sunt un novice si nu ma rosino,nu suntem toti expert ca tine si imi pare rau ca nu mai vorbesti cu cei inferiori.si sa sti ca nu imi pare rao sa cer sfaturi la cei mai buni ca mine:acest inseamna inercare pentru sa devin mai bun, si mie nu mi se pare un lucru urut,impotriva,inseamna,pentru mine,dragoste pentru acest sport.alta chestia io novice am abordat pescuitul carpfishing,si tu expert stii care este prima regula de basa pescuitului?nu Peste,mamaligaro,este RESPECT,de natura,de pesti,de persone,e de tine insusi.orcum inchid comentarile personale ca in acest forum nu au legatura,si chiar ma faci o favore daca nu mai ne scriem pentru ca de la tine nu am cu sa invat nimic.ahhhhhhhhhhhuitasem la somn daca nu gasesti rame potrivite incerca macar cu putina umilta.segnat macaronaro tou.fir intins la somn.adriano

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 09 Apr 2003 15:00

gica astept inca sa ma sici cum a mers la somn.adriano

Gica Chioru
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 25 Ian 2003 13:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Gica Chioru » 10 Apr 2003 12:32

Nu am fost.

Gigi Duru
junior member
Mesaje: 85
Membru din: 14 Mai 2003 19:47
Localitate: Covasna

Mesaj de Gigi Duru » 31 Aug 2003 13:53

Am avut curiozitatea sa sfaram cateva boabe de boiles cumparate de la magazinele din zona shi am fost surprins sa observ ca numai stratul exterior este diferit(2-3mm).Miezul dupa parerea mea era acelash,chiar daca unele erau putzin mai moi.Se zice ca cele putzin mai moi(daca le srangi intre doua degete se amplatiseaza)sunt mai potrivite.Ce parere avetzi?

Eu cred ca acestea se pot folosii cu succes,chiar daca crapul nu este invatzat cu ele,in toate baltzile pe care ptronii la furajaza(daca contzin aceste 'furaje')In ce proportzie imi datzi dreptate?

Scrie răspuns